Mlinček za orehe

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

tema odprta - 7. dec 2006 11:48 | ogledi: 9.788 | odgovori: 28

Rada bi si omislila majhen mlinček za orehe ipd., pa ga nisem nikjer zasledila (razen Tupperware - lahko poveste svoje izkušnje, če ga kdo ima).

Ima kdo kakšno idejo, kje naj ga iščem oz. kako vi meljete orehe, čokolado ipd.?

Ko bova šla v včeje stanovanje, bo tam zagotovo stal veliki kuhinjski univerzalni stroj, ki bo delal tudi to, do takrat pa rabim nekaj majhnega, ker je kuhnjica založena do zadnje pore (še dobro, da ne razpade:)

strelka

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

7. dec 2006 11:53

Tak mlinček dobiš v sparu, merkatorju, merkurju. Cena je ugodna, mislim, da okoli 2.000 sit. stara

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

7. dec 2006 12:09

Super, hvala! Sem iskala na Merkurjevih straneh, pa mi pod mlinček razen za kavo ni nič ven padlo... Kaj pa kakšne osebne izkušnje in priporočila? strelka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. dec 2006 12:35

Če že sprašuješ ( izkušnje ): jaz imam takšnega, kot je videti na zadnjem linku od jade. Pri meni je zmeraj v hladilniku odprta vrečka z orehi in če kaj delam ( palačinke, jabolčno pito/štrudl ali kaj podobnega ) vzamem pest orehov dam v mlinček in zmeljem, ne da bi ga pritrdil na mizo. Pritrdim ga le za večjo količino. Meni se zdi čist v redu. ežoj

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

7. dec 2006 12:40

Jaz imam namen kupit tistega v Merkurju (za 1.290 sit), ker je poceni in sem kupila toliko lešnikov in mandljev, da ne morem brez njega, multipraktik pa se mi zdi, da nekaj preveč zmrcvari, nekaj pa sploh ne razreže. Lani v tem času sem kupila plastičnega v trgovini v našem kraju. Dala sem 2.000 sit. Prodajalko sem vprašala, pa ali je vreden vsaj toliko, ali bo plastika zdržala par orehov. Ker se vsi poznamo, je bil odgovor: seveda. Rabila sem ga zelo malo, dvakrat sem ga mami posodila, ne vem, če je bil petkrat v uporabi. V nedeljo pa se lotim breskvic, nasujem orehe v mlinček, hočem zavrteti, je samo zaropotalo, je šla plastika na pol. Da ne govorim, da mi je že prej šlo na živce, da se je majal, ko si vrtel ročico, vakum pa itak ni zdržal več kot dva obrata. Evo zato svetujem, da se splača nekje najti ta prav kovinski mlinček, ki ga uporabljaš trideset let, pa daš magari kakšen tolar več zanj. Ampak takih stvari se na silo ne najde - sem že lani iskala kovinskega, zato bom zaenkrat kupila tega za dobrega jurja, ampak prisežem, da bom enkrat reskirala ta denar in si kupila poštenega. matilda

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

7. dec 2006 12:48

Strelka, jaz imam že dolgo Leifheitovega s tremi "bobni", tistega, ki je na 4. mestu gornjega seznama in se pritrdi z vakuumsko nogo na kakršno koli gladko površino. Uporabljam ga, ko moram zmleti manjše količine (10-15 dag) in se mi ne ljubi razkopati in čistiti električnega. Z bobnom z najmanjšimi odprtinami meljem orehe, lešnike, mandlje, parmezan (če ga je več kot le za na krožnik špagetov), čokolado (če mi zmanjka mlete); z bobnom z večjimi odprtinam npr. jabolka (če potrebujem samo eno ali dve za kakšen recept - za štrudel seveda vzamem električnega); s tistim bobnom, ki daje rezine, pa sem že narezala kakšen korenček ali kolerabico za zelenjavno juhico. Gre hitreje in predvsem manj nevarno za prste kot na običajni "ribežen". Imam ga že precej let in sem zadovoljna. teta torta

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

7. dec 2006 13:03

Veste kakšen pa jaz uporabljam? Kovinski, star kot zemlja - Titan Kamnik . Prej je bil v lasti mamine tete, ki je že 20 let pokojna). Melje še vedno odlično, edino imam problem, ker ga moram zašravfat na desko - pult mi je predebel, na mizi pa nesmem, ker jo je škoda. Pozdravček!

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. dec 2006 13:24

Hehe, Dragička, se podpišem pod tvoj sestavek. Jaz ga pa kar na mizo privijem, pa dam zgoraj in spodaj eno tanko deščico, ki ju imam prav za ta namen. LP cervus

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

7. dec 2006 13:37

Dragička, tudi imam takšnega, za drobtine, orehe . . .. Imam svetlomodrega in še vedno dobro dela, je pa verjetno podobne starosti kot jaz (čez 50). Sedanji strojčki verjetno ne bodo zdržali tako dolgo. riba-ribica

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

7. dec 2006 13:44

Jaz imam podobnega, kot je na prvih treh linkih, z vakuumsko pričvrstitvijo. Za vakuum moram zelo skrbno pobrisati podlago, da se dovolj trdno prime. Zmeljem pa vedno celo kilo orehov, ker mi je čiščenje aparata za vsakih 10 dek odveč . Preostale orehe dam zmlete v zamrzovalnik, kjer lepo ohranijo vse lastnosti. Ven jih jemljem po potrebi. Podobno kot Elaphus pa jaz pritrjujem strojček za rezance - zgoraj in spodaj podložim parkrat prepognjeno krpico iz semiša in se na mizi nič ne pozna. Lp Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti