Mlinček za orehe

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

8. dec 2006 10:16

Rdecapesa, zanima me, ali ima Tupperwarov tudi različne nastavke za različne grobosti mletja, ali samo enega? Do sedaj se najbolj nagibam k tistemu Leifheitovemu, ker ima različne nastavke... strelka

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

8. dec 2006 11:32

Ne, Tupperware-ov mlinček nima različnih nastavkov. Ker samo z enim nastavkom melje vse super (čokolado, sire, orehe, lešnike,...). Pa veliko uspeha vsem pri peki želim. Jaz bom verjetno izkoristila slabo vreme čez vikend in pekla. LP JAMONI

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. dec 2006 13:52

Zdenka, bom sporočila, ko jo bom krstila. Loni Makaroni

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

8. dec 2006 18:56

Strelka, se opravičujem, ker tako dolgo nisem odgovorila, ker sem šele zdaj prišla domov, pa vidim, da me je že Jamoni prehitela. Jamoni, hvala! LP, rdecapesa

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

8. dec 2006 19:35

Zdaj imajo te mlinčke v akciji v Merkurju(mislim, da so Pocajtovi), stanejo pa 1690 sit. So kovinski in vsaj meni tak mlinček že kar nekaj let super dela! lp, ela

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. dec 2006 21:52

Drobilka, proizvajalca Titan Kamnik ( modra) je bil eden izmed maminih uspešnih nakupov leta 1962 in spada v družinsko zakladnico. ( Oče je ob rojstvu sina v karton od Drobilke zapakiral papirnate nageljne, jih skril še v aktovko), da ja ne bi videli, da nosi rože.Torej bo ostala pri hiši, če si že ne bo zaslužila kake preživnine v oporki !. Je pa drobilka ( točno tako piše na embalaži) zelo majhna in ima malo odprtino, npr. 5x 5. Zato sem kupila že nekaj nadomestkov, ki pa so se klavrno končali. Kovinska zadeva iz Merkurja me je impresionirala s svojo velikostjo. Težavo vidim v tem, da se spodaj, v žlebičku , uspe izmuzniti kar veliko koščkom oreškov, ki pokvarijo vtis in potem brskam po mletju, da izbezam odvečne koščke. Kaj storite vi ? Pritrditev na kuhinjsko mizo brez poškodb je mogoča z zaščito s protidrsno gumo. Košček gume odrežeš in ga podložiš v čeljusti. Samo potem je treba paziti, da kak hrust ( moški se pri tem radi ponudijo!) ne zdrobi mize, ali pa zabije vijak tako, da ga je treba zrahljati v postavi za puljenje babičine repe. frina

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

8. dec 2006 23:47

Orehi se odlično nastrgajo na strgalo od multipraktika: na majhne luknjice (meni bolj všeč- zelo rahlo) ali pa na velike, odvisno od tega, kaj rabiš. Nekaj kosov res ostane večjih in je treba to ven pobrat.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. dec 2006 19:29

Ja, Titanov, svetlomoder, moja mama ga je dobila za poročno darilo (no, skoraj pred 50 leti), pa melje (pravzaprav riba!!!), da je veselje! Drobno, idealno za potice, rogljičke,... Kar se pritrjevanja tiče: še boljši kot ploščica lesa je topli pod, zgoraj en košček, spodaj en košček, pa je. Se strinjam, mora biti kovinski. Saj jih prodajajo, čeprav dvomim, da bodo ti zdržali pol stoletja uporabe. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti