Mlinček za orehe

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

7. dec 2006 14:39

Jaz imam takega - malega - plastičnega (zdaj je v Merkurjevi ponudbi-akciji) in sem zadovoljna. Sicer ni za mletje večjih količin (ker ti drugače "odpade" roka), za taka manjša mletja pa je super! Tudi večjega imam - trda plastika, pa tudi ta mi že služi cca 10 let (ni vakumski ampak se "zašraufa"). LP gordana

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

7. dec 2006 15:23

Najlepša hvala za odgovore! strelka

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

7. dec 2006 16:18

Čao, še moj piskrček - na ljubljanski tržnici se jih tudi dobi. Lep pozdravček, S.

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

7. dec 2006 16:34

Anomis, kje in kakšne pa? strelka

ZOHA  

član od: 25.5.2006

sporočila: 119

7. dec 2006 17:40

Dragička,tudi mi imamo doma takšen strojček.Sam rja ga skup drži.Star ko svet.Sem dobila 5kg orehov in bi bilo pametno če si kupim novega. ZOHA

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

7. dec 2006 18:37

Čao, te mlinčke imajo na stojnicah med pokrito tržnico in arkadami - kontra od rožic bi se lahko reklo. Ne vem, kolikšna je cena, so pa taki preprosti, plastični s kovinskim strgalom, podobni tistemu prvemu v seznamu na prejšnji strani. Jah, kaj naj rečem, mi ga imamo že nekaj let, veliko premelje, od orehov, mandeljnov, piškotov, ogromno drobtin... Prejšnji je bil že čisto v razsulu in pokrpan, potem je pa mama enkrat raskirala tistih nekaj jurčkov in prinesla domov novega. Niti ni tako slab - če pogledaš ostale gospodinjske strojčke, ki včasih res stanejo malo premoženje, potem tale niti ni tako drag, pa čeprav vsake nekaj let daš dva jurja. Lep pozdravček, S.

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

7. dec 2006 20:54

Halo, jaz pa imam takega od Tupperware, po katerem sprašuje Strelka, že kar nekaj let. Sprva sem ga uporabljala le za ribanje sira in čokolade, ko pa smo menjali kuhinjo, tistega starega kovinskega za prišraufat ni več možno uporabljati na novem pultu, ker ga je škoda, okrogla miza s sredinsko nogo se mi pa tudi ne zdi prav primerna. Tako sem poskusila mleti še orehe in moram reči, da jih na kovinskega ne bi mlela nikoli več, ker sploh ni primerjave, kako rahli so orehi zdaj, ko so pravzaprav naribani in ne zmečkani. Pa še eno prednost ima ta strojček: če ti naribana vsebina ostane v posodici, jo enostavno pokriješ s pripadajočim pokrovčkom in shraniš. Lep večer, rdecapesa

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

7. dec 2006 21:14

Tudi jaz imam predpotopnega, od moje pokojne mame. Star pa je enih 50 let, melje odlično in ga za nobenega modernega ne menjam. Edina pomanjkljivostč oziroma če to sploh je pomanjkljivost , je to, da se ne sme prati v pomivalnem stroju. Pa ni panike, sem navajena, da ga po uporabi vedno takoj operem. Imam pa tudi novejšega, kovinskega , ki ima rostfraj ribežan, vendar mi je moj ta stari ljubši. Pač stvar navade. Kyara

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. dec 2006 7:46

Sem bila včeraj v Merkurju, sem šla namreč po silikonsko podloga za valjanje, mimogrede sem v pekarskem oddelku srečala še Dragičko, pa sem pogledala še mlinček iz akcije, ta je precej večji kot tisti normalni. Drugače imam jaz enega tekega kot ežoj in tistega že opisanega od Leifheita. Prvi je star kot svet,s em ga podedovala od tete. Oba se obneseta. Loni Makaroni

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

8. dec 2006 8:15

Kako izgleda ta silikonska podloga za valjanje? Kako se obnese in koliko stane? Kaj pa rezanje na njej? Hvalal Zdenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti