Nugat krema...

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 7. dec 2006 11:23 | ogledi: 3.777 | odgovori: 4

...če v sladki smetani stopim - skuham nugat kremo, stvar ohladim in zmiksam v kremo. Ali je katera to že poiskusila ?

Lp,

Klavdija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. dec 2006 11:38

Z nugatom veliko delam, a s tako kremo nimam izkušenj. Vem samo to, da se nugat težko strdi, če z njim premažem kak keks, pa tudi v pralinah ostaja dokaj mehek. Ampak probat ni greh, po moje bi šlo. Mamamia mamamia

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

7. dec 2006 15:14

mamamia bi lahko dobila prosim recept za domačo noughat kremo

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. dec 2006 17:56

Pa sem izbrskala recept za nougat. Potrebujemo: za grilaž - 250 g lešnikov (lahko tudi mandljev ali celo orehov), 250 g sladkorja, malo vode, potempa še od 50 do 175 g temne kuverture (čokoladnega obliva). Najprej za grilaž lešnike drobno sesekljamo in posušimo v topli pečici, pazimo, da se ne zažgejo (pustimo na 100 stopinjah okoli deset minut). Sladkor pristavimo z malo vode in mešamo, dokler ne dobimo srednje temnega karamela. Odstavimo in vmešamolešnike (ali mandlje) in dobrio zmešamo ter takoj stresemo na marmoranto ploščo, premazano z oljem. Ko se masa malo ohladi, jo razvaljamo z valjarjem, ki ga prav tako premažemo z oljem in razrežemo na kvadrate. Posušimo. Potem grilaž z valjarjem stremo vprah in zmešamo s kuverturo, ki smo jo prej razpustili v vodni kopeli, in gladko zamesimo. Za opisano količino gričaža potrebujemo okoli 50 g kuverture, če bomo nugat rezali, oziroma več, če ga bomo uporabljali kot kremo. Toliko. To je res samo prepisano, sama ga še nikdar nisem delala (zgubim voljo, ko to berem...), tako da bi težko dodala kakšno dodatno pojasnilo. Pozdrav, Mamamia mamamia

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

7. dec 2006 22:28

oh hvala ti , zlata si

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti