Falafel

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

8. jan 2007 12:21

jaz sem do sedaj najboljse falafle jedla v betlehemu kar na stojnici na ulici in se jih doma sploh ne lotim ker se mi zdi da ne bodo tako okusni. kateri recept je torej po vasem mnenju najboljsi? lp. anja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. jan 2007 13:15

Moj (za nas jasno). Sicer sem pa toliko časa vlekla iz enega egipčana da mi je povedal recept, da sam ni vedel kdaj. Izvrstni so, prav nič komplicirani in moji prisegajo na to, da so boljši kot kjerkoli. lp Vesna

sh-e  

član od: 26.10.2006

sporočila: 6

13. jan 2007 17:03

Lep pozdrav vsem! Srečno sem se včeraj vrnila iz Kaira in moram reči, da sem se spet vrnila nekaj kg težja. Tam se toliko je, tolikokrat na dan, pa še precej kalorično je (se mi zdi), da se potem vedno en mesec matram, da se vrnem na svojo težo. Moje izkušnje so krasne. Najbolj sem uživala ob falaflih, ki jih res dobiš na vsakem vogalu, full je kot prigrizek odličen (neke sorte fižolov namaz, ki ga namažejo v "kruh") Res je da tahini dodajo skoraj povsod. Ker je bilo kar hladno, sem zvečer vedno zavila v staro staro kavarno v suku in Sahlab je božanski. Poskusila sem tudi pijačo iz paradižnikovega soka, čičerike in limone. Meni je bilo všeč, je pa okus zelo nenavaden. Malo bom pobrskala še za recepti in jih dopisala v kategorije. Se pa absolutno ne branim pošte z recepti, ker sem se odločila malo bolj zbližati s Egipčansko oz. arabsko kuhinjo. Torej... lep kulinarični pozdrav! sh-e

sh-e  

član od: 26.10.2006

sporočila: 6

13. jan 2007 17:06

:) jap... če že govorim o dobrodošlih receptih, lahko vsaj napišem, kje jih lahko sprejmem :) email: sliva.sem@gmail.com Hvala že v naprej ;) sh-e

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

13. jan 2007 17:25

jaz bi tud...jaz bi tud mela recepte LP juhica

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

13. jan 2007 19:23

no, spet nism prebrala vseh komentarjev..se opravičujem,če je že bilo povedano.. vem da se po italjansko reče tisti kumini za falafel kumin in naši "slovanski" kumina..kaj pa po slovensko,je isto?za falafel je namreč pravi le kumin.. skratka,čista zmeda, ko grem kupovat začimbe pri nas.. Lp,Sara slovinkita

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

13. jan 2007 19:40

kumina in kumin imata čisto različen okus! Se pa zadnje leto tudi kumin dobi pri nas v skoraj vsaki večji trgovini. Jaz sem ga kupila v Mercatorju. Lisa

Tarja83  

član od: 17.11.2006

sporočila: 273

13. jan 2007 20:57

Najbrž sem malo sfalila temo,ampak imam eno prošnjo. Mi lahko nekdo pove kaj je Hirse? Sicer sem eno leto studirala nemscino,sam tega vraga pa ne znam pogruntat. Zdaj pa ker so mi falafli zelo všeč, bi sprobala tudi polpete iz te stvari,ki se ji pravi Hirse.Mislim,da je nekaj podobnega kuskusu.... Lp,Tarja Tarja83

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

13. jan 2007 22:00

Včasih se je temu reklo proso. LP juhica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti