Obara

neznan uporabnik

tema odprta - 17. jan 2002 23:55 | ogledi: 15.321 | odgovori: 11

Zanima me obara.V receptih je opisana samo ena.Zanima me , kakšne pripravljate vi?

Mojca i

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

18. jan 2002 0:09

Hojla! Obaro kuham večinoma ob ponedeljkih. Pretežno iz telečjega, svinjskega ali perutninskega mesa. Moji imajo najraje perutninsko mešano obaro. Kose puranovega hrbta, nekaj kosov kokoši, kokošjo drobovino in zelenjavo. Na koncu zakuham še žličnike. Če je kokoš starejša je obara veliko boljša, samo čas kuhanja je daljši. Ažokoh! Matjaž Gomilšek

matjaz saviozzi  

član od: 21.1.2003

sporočila: 1

8. mar 2003 7:09

Zdravo! Poskustite telečjo obaro iz škotskega goveda. Je zelo okusno meso, ki malenkostno spominja na divjačino in je malo drazje. Meso ima precej manj maščob, vec proteinov in manj holesterola. Ga je pa pri nas še tesko dobiti. Recept je enak kot za klasično telečjo obaro, okus pa je drugačen. Matjaz Saviozzi matjaz saviozzi

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

10. mar 2003 7:48

NAJBOLJŠA ZAKUHA ZA OBARO PA SO ŽLIČNIKI IZ KISLE SMETANE! LP! STANKA!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. mar 2003 8:48

Stanka! Zdaj pa še recept za žličnike, prooooooossssssiiiiiiimmm!!! Nanje sem prav mahnjena in jih jem tudi kar tako, z omakico, ne samo v juhicah. Na, pa sem že lačna. En ponedeljkov pozdravček, Loni

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

10. mar 2003 11:03

TAKOLE: 1 JAJCE,1 KISLA SMETANA IN TOLIKO MOKE DA JE MASA GOSTA(PRIBLIŽNO MALO BOLJ KOT ZA "ŠMORN").PUSTI POČIVATI PRIBLIŽNO 15 MIN. DA SE MOKA NAPNE. TOČNE KOLIČINE MOKE NE MOREM POVEDATI, KER JE ODVISNA OD VELIKOSTI JAJCA.KO JIH ZAKUHAVAŠ (MALA ŽLIČKA) JO POMAKAJ V OBARO, DA SE NE PRIME TESTO NANJO.ČE BOŠ VIDELA, DA SE TI RAZKUHA DODAJ ŠE MALO MOKE-TI NI TREBA ČAKATI 15 MIN. BOLJ RAHLIH ŽLIČNIKOV ŠE NISEM JEDLA. ČUDOVITI SO TUDI ZA K RAZNIM OMAKAM. SAMO KO JIH KUHAŠ V KROPU DODAJ MALO OLJA IN OSOLI. SPOROČI ČE TI JE USPELO! LP! STANKA! P.S.: KUHANI SO ZELO HITRO (PRIB. 5-7 MIN.) Sporočilo je spremenil(a) buci dne 10. mar 2003 11:07:41

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. mar 2003 13:44

Stanka, superca, sicer sem zdaj sita, ma ob naslednji malo večji lakoti, ko bom doma za štedilnikom, jih bom pa gvišno zakuhala. Bom že kar danes kupila kislo smetano. Že letim do printerja po kopijo... Njam njam njam... Hvala lepa! Loni

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. mar 2003 15:46

Zajec v obari je tudi kar užiten... LP cervus

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

12. mar 2003 7:59

Jaz najraje pripravljam telečjo obaro po naslednjem receptu. Telečje kose (prsa) prepražiš na olju (meso naj zarumeni), dodaš nasekljano čebulo, nato na kolesca narezano korenje, sesekljan peteršilj in zeleno. Vse skupaj nekaj časa pražiš, nato dodaš nasekljan česen, mleti poper, lovorjev list, majaron, materino dušico ter limonino lupinico. Nato zaliješ z vodo, dodaš limonin sok, sol in vegeto. Kuhaš približno 1/2 ure. Na koncu lahko po želji obaro izboljšaš z žlico vina. Zraven te obare se zelo priležejo ajdovi žganci, ki jih narediš tako, da na ocvirkih in olju prepražiš ajdovo moko, da je vroča, nato postopoma zalivaš s slanim kropom in sproti mešaš toliko časa, dokler ne nastanejo žganci. Dober tek!

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

14. jan 2014 8:38

Hm, imam eno vprašanje. Včeraj sem skuhala zajčjo obaro, danes sem imela namen zakuhati samo še žličnike. Potem pa se javi tašča da danes kosilo pri njej .

Moje vprašanje je, ali bo ta obara dobra tudi jutri (hranim jo v hladilniku)??

 

 

testeninca

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

14. jan 2014 8:42

Obara bo dobra tudi jutri in shrani jo v hladilniku.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti