Enostavna torta

meta22  

član od: 14.12.2005

sporočila: 32

tema odprta - 5. dec 2006 19:27 | ogledi: 11.811 | odgovori: 12

naš mali bo januarja dopolnil eno leto. zelo rada bi mu spekla torto. ker pa je še nikoli nisem imam nekoliko straha. a mi kdo lahko poda kaki recept za čisto enostavni in dobro torto?

lp

meta

meta22

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. dec 2006 20:04

Najbolj enostavno: vzameš "biskvit za torto, ki nikoli ne pade dol" (nekaj takega) iz baze. Spečeš v modelu s premerom 26 cm. Biskvit bo tako zrasel, da ga boš lahko ohlajenega 2x prerezala. (ne pozabi preveriti, če je pečeno, z zobotrebcem). Sedaj vzemi sadje, ki ti je všeč (kompoti, banane, kivi). Stepi sladko smetano. Zmešaj sadje (koščke) in smetano. Namaži biskvit. (prej ga navlaži s sokom iz kompota). Po vrhu namaži s smetano ali pa prelij s čokoladnim oblivom - kar ti je ljubše, po obodu pa namaži s smetano. Okrasi po želji. Predvsem pa ne kompliciraj in za peti rojstni dan boš že mojstrica! Atina Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 05. dec 2006 20:05:42

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

5. dec 2006 23:17

Pecivo be mel , samo da ne uporabi ruma, je zakon. gor namaži kaj ti pade na pamet. okrog pa, kot pravi atina, smetano za lep izgled. pa tudi dobro je. titta

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

6. dec 2006 8:26

Se pridružujem Atini, ravno takšno torto sem spekla tri tedne nazaj za sinov rojstni dan. Biskvit, ki nikoli ne pade dol + smetana + sadje + čokoladni obliv s smetanovimi okraski. Njamsi. Zelo sočno in dobro. link na recept: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=5814 renatana

tinča  

član od: 29.1.2004

sporočila: 91

6. dec 2006 9:35

Ravno sem pekla torto za sinov roj.dan. Prima, enostavna in hitro pripravljena je Torta nutela-iz baze pa potegni recept. Ni pa sadna, je čokoladna. Lep dan in lepo praznovanje! Tinča

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

6. dec 2006 9:36

Odkar imam recept za tale biskvit, ki nikoli ne pade dol, ne pečem več druge torte (razen ene orehove, brez moke, ki jo imamo vsi radi). Za nadev pa skuham puding, ohladim, dodam ramo in sladkor in dobim čudovito kremo. Dopolnjujem s sadjem in sladko smetano. Galja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. dec 2006 9:45

Zakaj pa malo ne vadiš, preden bo slavnostni dan? Verjetnost, da bo karkoli uspelo "od prve" pri tortah ni najbolj velika, če je pa zraven še pritisk, ker gre za rojstnodnevno torto - se možnost, da bo šlo kaj narobe, še povečuje. Sama sem prvo užitno rolado v življenju naredila v četrtem poskusu. Prvi puding iz soparnika mi je uspel v tretjem. Rožato sem osvojila v četrtem poskusu. Pri tortah sem tako - tako: samo enkrat sem za mojega ljubega uspela nekaj od prve z novim receptom (pa še takrat sem zaradi faktorja tveganja zadevo začela 8 ur prej - sem si dala rezervo, če bo šlo kaj narobe), drugače mi pa v povprečju uspe v drugo, od četrtega ponavljanja pa približno pridem na nivo, da tudi znam.... Pri kuhanju je mnogo bolj enostavno, tam se bolj težko grozno zmotiš Vaja dela mojstra. Vendelina jr.

meta22  

član od: 14.12.2005

sporočila: 32

6. dec 2006 11:02

ne se mi smejat,ampak ne vem če ta biskvit pozneje preprežem in naredim več plasti, mezmes pa nadev???!!! se mi zdi dokaj simpl, ap bomo probali. seveda že prej, saj tudi meni nič hne rata prvič, čeprav so še zmeraj vse pojedli!!! lp meta meta22

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

6. dec 2006 11:16

Kadar jaz rabim torto "na gvišno" najraje naredim nekaj z želatino. Biskvit mi itak vedno rata, kremo naredim iz stepene smetane, sadnega jogurta, sadja in želatine, tako torta sigurno stoji skupaj in se lepo reže, pa še pohvaljena je, ker je osvežilna. Kadar delam torto druge oblike in ne morem kreme natočiti v model, pa je najlažje narediti čokoladen biskvit, ga dobro namočiti (s sladko vodo, če je za odrasle pa še rum) in kremo iz rastlinske smetane z dodatkom kakava, potem pa fajn shladit. Tudi ta se ne razleze, ko jo razrežeš. matilda

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. dec 2006 11:48

Meni je sladka voda malo presladka, zato biskvit osvežim z jogurtom (če je jagonda torta, osvežim z jagodnim jogurtom), če je pa kaj čokoladnega pa bodisi s čokoladnim jogurtom ali pa vanilijinim. Vendelina jr.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. dec 2006 14:17

Vendelina jr. Se pa ne strinjam s tabo, prva torta, ki sem jo jaz naredila od A do Ž, je bila čisto dobra. Ne zbijaj človeku morale po nepotrebnem. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti