Kosilo za dvajsetletnika :)

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

tema odprta - 5. dec 2006 14:31 | ogledi: 3.429 | odgovori: 11

lepo prosim za kakšno idejo, kaj lahko naredim za kosilo, ko pride še moj 20 - letni prijatelj, ki je meso - jaz in moj fant pa ne???

ali pa samo če poveste, kaj brezmesnega bi vam, ki jeste meso, bilo res dobro??

najlepša hvala, pozdrav vsem

nike

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

5. dec 2006 14:45

Testenine so klasika. Kozmeja

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

5. dec 2006 14:52

hehe, sej bom menda res kar testenine nardila - z gobami, tu res nimam kej sfalit :) no, še vedno pa upam na kako boljšo idejo... nike

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

5. dec 2006 15:51

Jaz bi pripravila ocvrto panirano zelenjavo: brokoli, cvetačo, gobice, bučke, jajčevce in sir. Če se med drobtinice zmeša še parmezan, je še bolje. Vso zelenjavo narežem na približno enake kose, brokoli in cvetačo malo pokuham. Ko je pripravljeno, dam vse na en pladenj in zobotrebce zraven. Za vsakega se najde kaj. Zraven pa tatarsko omako. To pri nas večkrat jemo, čeprav imamo radi tudi meso. Za tiste, ki pa res ne morejo brez mesa, pa spaniram še malo piščančka ali purana, ribico, rakove klešče ali škampe. Dva do trikrat na leto si privoščimo to "pohanje". Prijazen dan želim zvezdica55

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

5. dec 2006 16:58

Jaz sem kar huda mesojedka, pa so mi izredno vsec polpeti iz blitve. Recept imas v bazi med zelenjavnimi jedmi. Zraven pa se super prilega se ratatouille. Zelo dobri so tudi spinacni kaneloni (ampak tisti pravi, ne iz palacink), spinacna lazanja. Kaj pa ribe? Brancin v soli? Bombasticno, hitro, pa se posebej drago ni. Zraven odlicno pase cesnov aioli in kuhan krompircek. Ali pa losos v listnatem testu z blitvo. Tudi to je super. fresh

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

5. dec 2006 17:13

Jaz bi spekla mlad kravji sir in ga dala na posteljico iz rukole. Zraven lahkospečeš tudi šanpinjone in zelenjavo. Brez kruha seveda ne bo šlo, če bo to česnov kruh je še posebaj dobro. Sigurno se boste dobro napokali. lp Vesna

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

5. dec 2006 20:18

palačinke. Ne poznam nobenega mesojedca, ki bi se zmrdoval nad njimi :) maja

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

5. dec 2006 20:43

Pohan sir, šampinjoni na žaru, kašna francoska, grška solata, polnjeni lignji npr. te iz baze z zelišči in mocarelo, riž na kakšno kitajsko varjanto, njoki, tortelini z gorgonzolo, tunino,..., sirovi, orehovi štruklji,... Tiste juhe- gobove, kremne v kruhovih skodelcah se mi tudi ne zdijo slaba ideja. katti

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

6. dec 2006 15:38

super ste, punce, hvala za ideje, mislim, da se bom res odločla za kakšen mlad sirček, kot je svetovala reca, pa polnjene šampinjone - sam jih nisem še nikoli delala doma. delala sem jih samo v službi, kjer smo imeli ža. najprej smo jih popekli okol obrnjene, da je šla tekočina ven, potem še malo prav obrnjene, nato pa smo jih napolnili z mešanico peteršilja in česna oz. s tržaško omako. a doma naredim isto - samo da pač naredim na navadnem pekaču? in, Reca, glede tega sira - a to samo popečem en mlad sir (tiste v slanici misliš najbrž, ane?) in ga dam na rukolo - svežo; to je vse, al je še kakšna druga "finta"? nike

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

6. dec 2006 15:48

Sicer si se že odločila, ampak ker sem se spomnila, pa vseeno napišem: zelenobeli rezanci z gobovo omako, za mesojedca pa še tri rezine pršuta, ki jih položiš na vrh. Tako jed so včasih stregli v Pucciniju in je bilo res odlicno! smrketa

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

6. dec 2006 15:53

nike, ta sir je alla haloumi ali pa olimski sir za žar, vsak ne bo dober, ker se ti zna "topit". drugače pa delaš lahko malce sebi prilagojeno, rukolo, kak paradižnik češčnjevec in kake začimbe...(no midva delava na ta način) p, m

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti