Rezanci (nudelni)

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

7. dec 2006 20:05

Durum zdrob že dalj čas kupujem pri Najboljšem sosedu - za zdrobove žličnike. V ljubljanskem Hipermarketu. Najbrž ga imajo tudi drugi. Dobro poglejte povsod tam, kjer imajo sicer beli pšenični zdrob. Durum je v malo temnejšem pakiranju. Lp Cila

stefka65  

član od: 26.2.2006

sporočila: 38

7. dec 2006 21:41

CILA, HVALA LEPA za sporočilo o durum zdrobu. Živim v bližini manjšega mesta, upam, da ga bom kje zasledila. Me pa še zanima, če ste delala iz njega rezance in to brez jajc, meni se zdi malo težko, da bi ratali okusni in lepo rumeni. V tem pogledu nimam nobenih izkušenj. LP Štefka stefka65

darkad  

član od: 3.9.2005

sporočila: 304

7. dec 2006 21:56

Cila, ko si omenila zdrobove žličnike mi sploh ni bilo treba k Najboljšemu sosedu - samo v omaro sem pogledala, saj ta zdrob že ves čas kopujem, za žličnike! Sploh nisem bila pozorna na to, kaj v resnici piše na embalaži, iskala sem ga vsepovsod... Hvala! Ali delaš rezance tudi iz Durum zdroba? Štefka, po moje ga boš našla tudi pri vas, ker ga jaz kupujem v različnih trgovinah. Lp darkad

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

8. dec 2006 7:37

Rezanci iz zdroba? To mi še nikoli ni prišlo na misel. Na pamet bi se mi zdelo nemogoče, ampak izgleda, da se da, saj tudi na nekaterih makaronih piše, da so iz zdroba pšenice durum. Bo treba probat. Tudi brez jajc. Žličnike pa delam z jajcem, tako, kot mislim piše tudi na embalaži zdroba. Lp Cila Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 08. dec 2006 07:38:50

neznan uporabnik

8. dec 2006 11:54

Dobro preverite, da je to res durum zdrob, saj ga v naših trgovinah še nisem zasledila. Durum zdrob ni v bistvu tako debel kot pšenični zdrob ampak je bolj podoben ostri moki (po debelini mletja). Da ne bi katera slučajno delala rezancev iz pšeničnega zdroba, ker iz tega pa res najbrž ne bodo ratali. Za žličnike se namreč uporablja navaden pšenični zdrob. Bom pa še danes preverila pri najbližjem najboljšem sosedu in če ga bom našla to tudi sporočila. l.p. Tedi tedi

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

8. dec 2006 18:23

Tedi, hvala. Pa sem iz firbca že hotela poskusiti z mojim zdrobom, a ta je res prav tako debelo mlet kot ostali pšenični za žličnike. Le da je bolj rumen. Prihranila si mi slabo voljo. Bom kar pri ostri moki ostala , meni zaenkrat čisto ustreza. Lp Cila

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. dec 2006 16:31

Mi ni dalo miru in sem poskusila narediti rezančno testo iz durum zdroba, ki ga uporabljam za žličnike. Seveda z jajcem. Eno žlico mase od žličnikov sem vzela stran in malo improvizirala, pustila čez noč počivati in dalo se je lepo razvaljati in razrezati - zaenkrat vse na roke. Ker ne vem v čem pravzaprav bi bila prednost takih rezancev, bo zaenkrat ostalo le pri tem poizkusu. Lp Cila

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

19. dec 2006 20:24

Durum je kvalitetna sorta pšenice.Zrno je trše in se lepše drobi,kuhane testenine se zato manj lepijo,ne razkuhajo se hitro,pa tudi bolj bistra voda ostane po kuhanju.Drugače pa do ostalih mok ni bijstvenih razlik v okusu. ati zlati

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti