Miške

as1  

član od: 5.4.2006

sporočila: 142

tema odprta - 3. dec 2006 15:37 | ogledi: 3.183 | odgovori: 8

Obnovili smo leseno garažo na dvorišču, jo temeljito zatesnili, miške pa seveda vedo najdejo svoj vhod. Kako jih pregnati. Pasti imam nastavljene, strupiti jih pa nočem, ker imam doma tudi dva psa, pa tudi, mi zastrupljanje nekako ni pri srcu?

as1

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

3. dec 2006 17:33

V semenarnah ali v "zelenem" Merkurju, pa tudi v merkatorju se dobi lepilo za miške, katerega namažete na trši kos kartona. Na sredino pa "zalepite" poslastico zanje - najbolje kak kos salame. Jaz jih lovim predvsem na ta način. Da pa se na to lepilo ne bi ujela Vaša psa, dajte kartone z lepilom nekam, kamor onadva ne bosta tiščala smrčkov...miške jih bodo že našle! Pa veliko sreče. Marna

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

3. dec 2006 18:06

Ko je miška vsa namazana z lepilom ne more nikamor in pogine od lakote - meni ni pri srcu niti zastrupljanje niti lepljenje. Včasih smo imeli "prave mišolovke" in jaz sem potem miške nosila na travnik in jih spustila. Je pa res, da sedaj nimamo mišk - imamo pa tri mačke! lp, vanjatajnsek

ACDC  

član od: 14.2.2006

sporočila: 36

3. dec 2006 19:19

Tudi mi smo imeli probleme z mišmi in smo probali vse živo pa se jih nismo mogli rešit, dokler nismo našli zavrženega mucka. Od takrat dalje nisem več videl niti ene miške vhiši in okoli nje. Mislim da so mačke najbolj učikovite proti mišim. lp ACDC

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

3. dec 2006 19:30

Mi lim uporabimo samo, če pride katera v bivalne prostore. Se zgodi, da jo mačka prinese v dnevno sobo, potem pa izpusti. Miška, katera je izgledala mrtva, naenkrat oživi, potem pa imamo mi veselje jo lovit. Če ne pomaga mišelovka, jo ulovimo na lim. V kleti pa tista mrežasta po sistemu not gre, ven pa ne, potem pa ven na travnik z njo. LP

neznan uporabnik

3. dec 2006 20:16

Mi živimo sedi polja in vsako jesen kakšno dobimo v goste. Najbolj učinkovito in preverjena je past, taka majhna, plastična, kupim jo v TUŠ-u (pakirani sta 2 v kompletu) in stane okrog 600 sit. Deluje na vzmet, ki se sproži na dotik in miško stisne, vendar osane še popolnoma cela. Jaz noter dam še en mičkeno klobase ali salame. Vedno se ujame, čeprav je treba včasih večkrat poskusti, ker če pride z nasprotne strani se lahko sproži brez "ulova". Kar veselo na delo, čeprav so luštne pa.... zoja1

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

3. dec 2006 21:28

ACDC je napisal/a:
Mislim da so mačke najbolj učikovite proti mišim.
Razen če imate takega mačkona, kot mi. Da bi si kaj ujel- ni govora. Kar naprej fehta hrano. Če se voluhar ujame v past, ga takoj zmakne s pastjo vred, potem jo pa iščemo po okoliških travnikih. Je pa strokovnjak za ptiče. Te pa kar hitro ujame. Miške pa ne, ni njegov stil. Je pa res, da tako lenega mačka še nisem videla. marelica

as1  

član od: 5.4.2006

sporočila: 142

5. dec 2006 13:13

Hvala za nasvete, bom vse poizkusil. Mislim, da se miškam in mišjakom slabo piše. Z sosedovimi mačkami imam pa slabe izkušnje. Vglavnem pojedo samo ostanke od pasje hrane, z mišmi pa se očitno ne ukvarjajo preveč. as1

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

5. dec 2006 13:51

Pri nas smo imeli samo enkrat 2 miški - v kletnih prostorih (kljub mački ki jo imamo doma - se mi zdi da se je raje igrala z njimi kot da bi jih lovila), smo pa nabavili mišelovke - takšne plastične (z lepilom nismo hoteli pacati - že zaradi radovedne mace ne) ki se jih stisne in se odprejo (podoben sistem kot na klupicah za perilo), na notranji strani pa je nekakšna masa ki privablja miši. Vam povem da v roku 2 ur sta se obe ujeli. Pa še nobene "packarije" ni - mišelovko samo stisneš in miš (mrtvo seveda) samo streseš v smeti in to je to! Imajo pa male za miši in večje za podgane! Res priporočam! gordana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti