Omaka zraven svinjske ribice

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

tema odprta - 3. dec 2006 14:20 | ogledi: 6.109 | odgovori: 1

V soboto nameravam kuhati kosilo namesto mame. Naredila bom medaljone iz svinjske ribice, jih ovila v slanino in popekla v pečici. Čez se prelije še sladka smetana. To bom delala prvič, me je pa navdušilo, ko sem to jedla pri fantovih sorodnikih. Edino kar me je zmotilo, da ni blo omake zraven. No, bila je tista sladka smetana, ampak si jo moral skraspati iz pekača. Zraven bom naredila kruhove cmoke oz. široke rezance. Še ne vem. Rada bi pa mela še neko bolj konkretno omako, kot je tista sladka smetana pa dlje od gobove ne pridem.

Če ima kdo kak predlog kaj bi prišlo dobro zraven, na plan z njim!!

Zdej pa hitro mal na sonček, dokler ga je še kej!

vanya

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

4. dec 2006 13:09

Gobova omaka bo dobra za k kruhovim cmokom. Medaljončke pa lahko pripraviš z vinsko omako. Torej jaz tako meso najprej popečem. Nato zalijem z vinom in dodam gustin. Jo še malo posolim oziroma dodam tudi po potrebi druge začimbe.(od wonchester omake pa tja do sojine omake) swarovski

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti