Miklavž

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

tema odprta - 1. dec 2006 19:55 | ogledi: 2.073 | odgovori: 8

kdaj boste dali otrokom miklavža? Jaz bi ga jima dala najrajši v nedeljo zjutraj, mož pa pravi, da bi čakali do srede. Težava je pa ta, da v sredo zjutraj otrok ne bom mogla spravit v vrtec, če pa že bodo hoteli vse s sabo nesti. Kaj naj sedaj storim?

ariella

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

1. dec 2006 20:29

Pri nas bo nosil iz torka na sredo (z eno samo izjemo), tako je bilo vedno. Se spomnim, ko sva s sestro vstali, sva takoj leteli v dnevno sobo na pladnje (nastavili sva jih zvečer in nanje napisali listke z imeni) gledat kaj je Miklavž prinesel. Ravno tako sva šli k mami, ki je živela pod nami in nisva nikoli zamudili šole. Firbec, veselje, potem pa ajdi v šolo. Ko sva prišli pa domov, je bila cela dnevna soba polna fig, mandarin in čokolade -pa ni bilo treba takoj kosila, kakšna malenkost pa je romala že z nama v šolo. Če bo pri vas nosil že v nedeljo se pa sama odloči, saj najbolj poznaš svoje otroke. marelica

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

1. dec 2006 22:13

Pri nas smo to rešili tako: 5. zvečer hodi Miklavž po vasi. Medtem, ko ga otroci težko pričakujejo, nekdo od staršev skrije darila po njihovih sobah. Ko svoje odmolijo, vejo, da so medtem angelčki prinesli v hišo darila in jih iščejo. To je to. Malo za lase privlečeno, ampak tudi mi smo se hoteli izogniti jutranjim iskanjem darila in vsemu, kar spada zraven. Čeprav sta večja dva že starejša ( 16 in 18 ) sodelujeta zaradi mlajšega. Nismo preveč verna družina, ampak ker Miklavž hodi od hiše do hiše, je lepo že zaradi običaja ohraniti to. Lep večer še naprej. limonca26

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

1. dec 2006 22:49

Pri nas bo tudi nosil 5. zvečer. Važni so običaji in to da je družina skupaj. Levinjav

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

2. dec 2006 9:04

se strinjam. Ker je taka že tradicija, bodo tudi otroci verjetno presenečeni, če bodo v ponedeljek pripovedovali v vrtecu kaj so dobili, ostali bodo pa dobili v sredo, ko bodo tejle od nedelje že pozabili. Če zjutraj nimate časa, potem raje 5. zvečer naredite miklavževo vzdušje, preberite kakšno pravljico na to temo, skupaj poiščite darilca, če imate pladnje, naj med branjem nekdo skrivaj naloži darila, potem pa skupaj poglejte, kaj je prinesel. Verjetno bodo šli otroci kasneje spat, ampak nič hudega. matilda

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

2. dec 2006 12:32

Jaz bi se tukaj malo "vslinila" in bi rada vprašala kaj naj kupim oz. naredim 2 leti stari nečakinji in to z čim manj stroški saj sem stara 15 let in sem na tesno z denarjem. tamalaursa

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

2. dec 2006 12:46

Po mojem je najboljš, da ne kompliciraš preveč. Kolikor vem za moje nečake oblačila niso bila nikoli zanimiva, kake večje (dražje) igrače pa se mi ne zdijo primerne za Miklavža. Naj bi se devalo sadje pa kaka sladkarija. Speci ji kakega parkeljna ( al pa angelčka, če ga znaš ), kupi kakega čokoladnega Miklavža pa maš. Pa če ji vse skupaj zaviješ na tak način, da ji bo všeč pol bo pa itak zadovoljna. Aja zdejle sem se spomnila: veš za tiste lesene lutkice, ki visijo na spirali? Tiste so pri naših ful vžgale. Pa cena mislim, da je okrog 1000 tolarjev. Ampak jaz sem še vedno za parkeljna pa čokoladnega Miklavža. vanya

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

2. dec 2006 12:51

Bom verjetno res to upoštevala. Hvala! :D:D:D:D:D:D:D:D:D tamalaursa

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

2. dec 2006 16:59

tamalaursa, včeraj sem naredila iz odpadne embalaže žirafo za našega mulčka, pa je imel dela za celo popoldne, da ne govorim, ko sva iz škatlic naredila vlak. Še tri dni ga je nosil okrog. Lahko narediš adventni koledar in notri daš bomobončke, ali pa kakšnega angelčka na vrvici. Nekaj idej najdeš tu: http://www.bavaria97.de/weihnachten/ ariella, so me že druge prehitele. Darila lahko prinese Miklavž že 5. zvečer in ne že v nedeljo. Enkrat sva tako čakali kdaj bo Miklavž hodil, pa sta se odločila, da bo nosil kar zvečer. Ker sva se bali parkljev, je oči zunaj z verigami ropotal (midve pa v kuhinji v kotu čepeli), mami pa ta čas hitro naštimala na pladnje darila. marelica Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 02. dec 2006 17:05:15

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti