Krvavice

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. mar 2013 18:25

Krvavice, ki so narejene s pečeno krvjo, ki je nato mleta, so bele barve, ker ovoj ni kuhan. Ostalih klobas z žitom, mislim, da mu pri nas, Osrednja SLovenija ( če je derž, toča, sneg za kidat), rečemo prtene klobase.

Torej krvavice s pečeno krvjo.

F r i n a

arepnik  

član od: 26.7.2007

sporočila: 180

17. dec 2013 22:45

pri nas nikoli ne pečemo krvi pa da bi jo mleli. Kašo ajdovo skuhamo na pol riž isto ko je to pripravljeno pride navrsto čebula v  črevni masti popražena, potem zmleta  pljuča, glavina kuhana pa začimbe in se to premeša posoli doda kri in spet vredu premeša se napolni v čreva  zašpila  v že pripravljeni vroči vodi ki ne sme vret se ovarijo  10-15 minut nato se jih pobere ven in da hladit  ko so vredu ohlajene se spakirajo v vrečke in gredo v zmrzovalnik kadar jih pa pečemo damo kar zmzjene pečt v pecico malo dodamo masti in  mrzle vode zraven in nič ne spokajo. Ja treba jih pa res počasi pečt, postopoma dodajat temperaturo.Lp

arepnik

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

18. dec 2013 5:32

Mene pa je danes nekdo poučil, da je treba krvavice dati kar direktno na rešetko, pod njo pa pekač, ki bo lovil maščobo. Temperaturo proti koncu zvišamo. No, bom poskusila in poročam.

Sweetie

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. dec 2013 8:54

Pri nas jih barimo precej dalj kot samo 15 minut, navadno kar v ta velikem kotlu, jih gre po 70 naenkrat noter. Letos sem bila ob enih zjutraj fertik. So pa posledično pečene čisto temne. In drugačnih sploh ne jem.

Loni Makaroni

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

18. dec 2013 9:46

No, mi smo pa doma včasih delali bele, sive in črne čurke. bele so mislim da s prosom, sive z ajdo, v črnih  pa je ješprenj in kri. V podrobnosti se pa ne bi spuščala, ker kaj posebej nisem sodelovala. Vem pa, da se je moj brat učil mesarstva pri stricu, pa imajo njegove čurke drugačen okus od stričevih.

Ali me pa samo daje nostalgija.

 

Loni, ob tvojih krvavicah so se mi pocedile sline, prav take obužujem.

marjja

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

18. dec 2013 9:48

Loni, zakaj pa jih obarjate tako dolgo? Jaz jih tudi v kotlu, ko priplavajo na vrh, jih pustim še par munut, pičim s špalo, da priteče ven prozorna tekočina in poberem ven...

robida

zoyaa  

član od: 1.8.2011

sporočila: 88

18. dec 2013 18:44

Mi smo jih letos premalo napolnili..in posledično pri peki počijo v momentu...sem učeraj jih pekla na zelju, pa fiino zapekla, pa je blo prav božansko...dve sem pa se prav trudila, da nebi počile in sem jih pekla na štedilniku, niso bile niti pol tako dobre kot one popokane iz pečice...tako da me do nadaljnega to ne moti :)

ampak drugo rundo jih bomo pa vseeno polnili malo bolj....pa riž kuhali malo manj :)

zoyaa*

bixel  

član od: 16.1.2009

sporočila: 7

18. dec 2013 19:14

Pri nas pa delamo namesto belih krvavic marželjn. V globok krožnik damo črevno mrežico, vanjo nadevamo pripravljeno maso  za krvavice, vendar ko v njej še ni krvi in pokrijemo z mrežico. Meni osebno boljša jed od krvavic  :)

bixel

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

18. dec 2013 19:34

zoyaa je napisal/a:

Mi smo jih letos premalo napolnili..in posledično pri peki počijo v momentu...

ampak drugo rundo jih bomo pa vseeno polnili malo bolj....pa riž kuhali malo manj :)



zoyaa*

Tukaj pa meni ni nič jasno - krvavice počijo, če so premalo nafilane???????????????????

lp

cervus

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2343

19. dec 2013 3:53

Ob pogledu na krožnik, na katerem je krvavica z zeljem, so se tudi meni sline pocedile. Že dalj časa iščem recept za tisto kislo zelje v prilogi. Nimam pojma, kaj delam narobe, takega okusa, kot se ga spomnim iz otroštva, mi ne uspe spraviti skupaj po nobenem receptu. Vesela bi bila različnih mnenj o dodatkih, mogoče bo med  njimi tisti pravi recept.

Katrca11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti