Krvavice

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

1. dec 2006 9:30

Točno tako, Loni lp Anamarija

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

1. dec 2006 9:33

Jaz pa dam krvavice na mrežico,jih prešpikam in spečem v mikrovalovki.Ne dodajam nobene maščobe,še maščoba od krvavic se odteče.Na koncu jih še malo zapečem na grilu,ker imam rada hrustljavo. Dober tek! Vesna Leben

darkad  

član od: 3.9.2005

sporočila: 304

1. dec 2006 9:50

Tudi jaz jih nič ne prešpikam, v pekač nalijem malo vode (ne dodajam maščobe), pečem na 200, proti koncu zvišam temperaturo, da se lepo zapečejo, kožica nikoli ne poči. Sem že dobila prve koline, tako da bodo jutri krvavice in repa za kosilo. LP darkad

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

1. dec 2006 10:07

Krvavice pokajo zaradi napake pri izdelavi.Mesarja ki take krvavice prodaja je treba malo okarat,drugače bodo pokale vedno in ne mu verjet da njemu nikoli ne počijo.Napaka ki povzroči pokanje je preveč kuhana kaša v masi,ali pa so čreva preveč polnjena.Ponavadi je to drugo,ker klobasa lepše izgleda,če je bolj napeta in se lažje proda.Domače krvavice so vedno manj filane od kupljenih. Dobre so pa vseeno. ati zlati

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

1. dec 2006 10:46

Mi delamo vedno domače krvavice in še nikoli do sedaj niso počile. ko jih dam v pekač, ga prej vedno namažem z domačo mastjo, dam krvavice noter, dolijem za kakšen deci vode in v pečico. Pečem pa vedno pri mali temperaturi, okoli 170-180 stopinj kako uro. Malo pred koncem dolijem še kaki pol deci vode, spečem še kakih 10 minut in so pečene. Pa med peko jih nikoli ne obračam. Kyara

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

1. dec 2006 11:19

Mesnica Marinček, Bežigrajski dvor, nasproti ZD Bežigrad, ene so z meto, ene z majaronom. Kolegica jih zelo hvali, pravi, da so take, kot jih je delala njena babica. rimljanka

fmoki  

član od: 22.1.2010

sporočila: 2

22. jan 2010 23:59

treba mi je pomoc ker zivim v franciji il bi zelel narediti domace krvavice po kmeckih navodih ce gdo ima en pravi recept po domacem nacinu pa naj kar na forumu odgovori francozi jih pa cisto drugace naredijo in splon niso podobne po okusu nasih upam da bom dobil vse polno odgovorov prijetno pozdravljeni vsi lovrenc fmoki

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

23. jan 2010 19:40

Pri nas jih delamo takole: - kri prestrežemo, pustimo, da se strdi in jo nato skuhamo, - skuhamo glavo, "štih", pljuča, srce, vranico, - spečemo črevno mast s čebulo, - skuhamo 2 kg riža in 2 kg ješprenja "al dente", - meso, črevno mast in kri drobno zmeljemo, - zmeljemo 8 čebul, - solimo, - popopramo, - začinimo z majeronovimi plevicami, - maso dobro zmešamo, pokusimo, napolnimo čreve in zašpalimo, - krvavice obarimo v vodi, ki rahlo vre. Na koncu spečemo in ponudimo. Dober tek! fmoki, pa veliko veselja in zadovoljstva pri izdelavi in uživanju domačih krvavic. Balenka Sporočilo je spremenil(a) Balenka dne 23. 2010 19:43

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

24. jan 2010 20:11

Balenka, a pimenta pa nič ne date? Kaj pa je "štih"?

lp

cervus

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

24. jan 2010 20:18

Nisem Balenka, iz prve roke pa lahko povem, da so njihove krvavice odlične in bi rekla, da ni notri pimenta. Nekako mi niti ni znano, da bi v naših krajih razen majaronovih plevc (tako se temu tukaj reče) še kakšne druge začimbe oz. dišavnice (kot naštete zgoraj) dali v maso za krvavice. Aha: štih = podgrlina. Ognjič Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 24. 2010 20:20

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti