Vrstni red peke piškotov za praznike

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

2. dec 2006 1:51

nevica je napisal/a:
Aki,mene pa zanima recept za Božični kolač,pa bi te prosila zanj. Vnaprej ti hvala! nevica
Nevica, po ZP mi sporoči tvoj mail, ti pošljem. Aki

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

2. dec 2006 8:32

Včeraj sem spekla prve piškote za Božič. Rezultat je prazna škatla z obrazložitvijo, da sem lahko vesela, ker se je nekaj piškotov celo pohladilo. Nena

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

2. dec 2006 8:57

ali mi zna to kdo prevesti - ampak samo v dveh stavkih postopek, ni treba dobesedno prevajati. Hvala 1 Schokolade jeweils in Stücke schneiden. Sahne in einem Topf aufkochen. Den Espresso unterrühren. Schokolade zufügen, darin schmelzen lassen und alles zu einer geschmeidigen Masse verrühren. Dann bei Zimmertemperatur ca. 2 Stunden abkühlen lassen. 2 Die Butter in kleinen Flöckchen auf der Schokocreme verteilen und alles mit dem Handrührgerät schaumig aufschlagen. In einen Spritzbeutel mit Sterntülle füllen und in kleine Pralinenförmchen spritzen. Nach Belieben mit Kakao bestäuben und mit Schokoraspeln verzieren. Die Espresso-Trüffel bis zum Verzehr kühl aufbewahren. matilda

nevica  

član od: 3.10.2005

sporočila: 45

2. dec 2006 13:42

Aki, hvala ti,za tako hitro posredovanje recepta! Lep pozdrav nevica

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

2. dec 2006 14:15

koliko časa zdržijo piškoti zaprti v škatle*Danes sem naredila mamamiine kapce in medenjake,zanima me še za ostalo pecivo.Sedaj imam čas,kasneje imam obveznosti v službi,zato bi že sedaj rada spekla čimveč za novo leto.Prosim za odgovor. Bernarda

joly  

član od: 19.10.2006

sporočila: 12

2. dec 2006 19:13

Tudi jaz skoraj vsako leto pečem piškote sama in sicer kočevske zvezdice ( recept bo objavljen v kratkem pod imenom zvezdice),orehove rogljičke,kokosove kifle,linške piškote,jogurtove žepke in pa brizgane kekse.Je pa problem,da moram piškote skrivati sama pred sabo, pa mi vedno ne uspe,zato kakšno leto peko kar izpustim.Moji piškoti zdržijo v zaprti škatli sedem do deset dni če z možem ne segava prevečkrat v njo. lep pozdravček vsem! joly

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

3. dec 2006 9:00

Res bo treba za štedilnik,prva adventna nedelja je ,pe še nič pečenega. Mamamia,hvala za recept,bom javila kako bodo ratali! Sicer pa je z bom najbrž pekla nekaj standardnih,dukatke,marjetice , medenjake ,pa kakšne klobučke ,ingverjeve zvezdice,...............itd . val

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

3. dec 2006 9:04

jaz sem se pa odločila, da še 14 dni ne bom nič, pa bom potem pospešila. Mi se obdarujemo šele za novo leto, takrat bom rabila največ različnega peciva, za sproti bo pa ravno tako dovolj. Če se jaz lotim danes peči, mi bo še pred Božičem zmanjkalo (razen, če kdo skrije pred mano!) matilda

gostenn  

član od: 2.11.2005

sporočila: 131

3. dec 2006 10:09

Jaz pa bom naslednji vikend (upam da bom prosta v službi), začela z Mamamiinimi janeževimi kepicami, kokosovimi kupčki, medenjaki,cimetovimi zvezdami, pa breskve, rafaello kroglice,kokosovimi in orehovimi rogljički, domačim prijateljem,janeževimi upognjenci , na koncu pa še londonske rezine in orehova rolada. Upam da bodo dobro uspeli oz. bodo dobri da bodo domači in obdarovanci zadovoljni. Ker se peciva res kar nabere če pečeš več vrst, a ne . Je pa zato čudovito pogledat na tak krožnik. gostenn

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

4. dec 2006 10:41

no, janeževe kapice uspele. problem je bil samo v mletem janežu, ki ga nisem nikjer našla. Pa celega mi tudi ni uspelo zmleti. In moja rešitev - uporabila sem janežev čaj (sicer je bil mix in so zraven še druge zelišča), ampak kapice so uspele. PS. matilda, čaka te ZS klavdija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti