Vrstni red peke piškotov za praznike

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

4. jan 2007 13:05

Drage moje čudežne dame! Vsaka vam čast! Po slikicah sodeč imam čast deliti ta forum s slastnimi strokovnjakinjami! Sedaj, ko je NORI december za nami, lahko tudi sama povem, da sem nekaj malega pekla tudi sama, in sicer: janeževe kapice, 2 vrsti medenjakov (na forumu ste mi res pomagale - tisti mehki kot puter so res noro mehki!), razpokane piškote, nugatove piškotke, marcipan srčke, čokoladno-pomarančne piškote, cimetove zvezdice, dukate (oz.cekine), črno-bele piškote, ingverjeve zvezdice, orehove rogljičke brez pečenja,slane palčke (pri nas smo nori na slano - a za božični čas ne naredim palčk, ampak z modeli iz testa izrezujem smrečice, zvončke...), pralineje z marcipanom in kandirano češnjo, rumove kroglice in eno super zadevo, za katero sem našla recept v božični Lisi, to so božične kape (pecivo oblikuješ kot kapice, pomočiš v belo in temno čokolado, na vrhu okrasiš s kandirano češnjo oz. pomočiš v punč kremo (zmanjkalo mi je češenj)); pecivo je ful dobro in pride ven res kot prava božičkova kapica. Slasten pozdravček!!! ;) Tamči

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti