Vrstni red peke piškotov za praznike

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

1. dec 2006 9:13

Ste pridne punce. Zanima pa me, kam vam vse to uspe skriti, ali pa napečete v toliko večjih količinah? Mi namreč skorajda vse sproti pojemo :( ... pa smo trije. Zato pečem par dni pred samimi prazniki, pa med samimi prazniki, gre pa vse hitro v naše želodčke. Pri nas skorajda ne pride v poštev, da bi za darila delili piškote, bi jih mogla odnest na hrambo na drugo lokacijo. Kaj čem, smo pač sladkosnedni. Lp, M.

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

1. dec 2006 9:18

Marjetka, tudi pri nas bi morali dati gor kačo, da bi pustil kekse pri miru. Pa še to bi znali moji sladkosnedi podkupit. Tako vedno pečem vse tik pred prazniki, drugače imam lahko kar naprej peko piškotov. Gobica

nevica  

član od: 3.10.2005

sporočila: 45

1. dec 2006 9:38

Aki,mene pa zanima recept za Božični kolač,pa bi te prosila zanj. Vnaprej ti hvala! nevica

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

1. dec 2006 9:45

mamamia, sem zasledila tvoje janeževe kapice, o katerih ste se pogovarjali včeraj, a bi lahko recept poslala še meni, prosim? Hvala! LP, piščanec

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. dec 2006 11:10

Janeževe kapice (če katera želi sliko, naj mi na zasebno pošto pošlj e-naslov, pa pošljem. Prav runda slikic je že šla skozi net...) Za okoli 40-50 kapic: dve celi jajci, 150 g sladkorja v prahu, 150 g moke, čajna žlička mletega janež (količino janeža prilagajamo okusu). Jajci in sladkor v prahu stepamo - z električnim mikserjem osem do deset minut, če damo v stroj, ki sam mesi, pustimo vsaj 30 minut. Izkušnje so pokazale (moje lastne, ta šola je tako ali tako najdražja), da dalj časa stepaš, lepše so kapice. Tako da se splača vztrajat. Potem postopoma začnemo dodajat moko in janež, izmenično. Moko žlico po žlico, vedno jo dobro vtepemo, janež tudi lepo po ščepcih. Testo mora biti na koncu gosto, ampak tako, da se že razvleče, kot bi imeli gost med, ki težko teče. Na pekače, obložene s peki papirjem, naredimo kupčke (recimo zvrhana čajna žlička) in jih po vrhu čisto na rahlo pogladimo, vendar ne pritiskajmo preveč. Pustimo stati čez noč. Naredi se takšna tanka skorjica. Potem damo kolaačke v pečico, ogreto na 180 stopinj, in pustimo kolačke okoli deset minut. Če se vse lepo izteče, bodo kolački kot na sliki. Če ne, potem bodo pač nastali nekakšni cekinčki, ampak nam so tudi dobri (po sistemu: niso lepi, so pa dobri...to meni pravi moj mož, hihihi). To je to, dekleta moja. Pa sporočite, kako bo uspelo. Glede skrivanja drobnega peciva: za tisto, akr vem, da gre v promet, delam iz dvojnih količin, noben recept, po katerem delam, pa ne vsebuje manj kot 300 g moke. In se nabere. NAjbolj nerodno je, ker gredo najbolj v promet cimetove zvezdice....ko se sušijo, se med njimi nenehno pojavljajo prazna mesta.... Mamamia mamamia

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

1. dec 2006 12:54

Super stran, zelo lepe slikce. Njami. Ker nisem glih doma v nemščini bi prosla, če mi prevedete Sahnefest in Schmand. Hvala in lep pozdrav gianja

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

1. dec 2006 20:24

Tudi jaz bom verjetno enkrat okoli 10. začela s peko piškotov. Letos smo prvič v svoji kuhinji in bo toliko slajša zadeva. Sem sklenila, da nobenih piškotov ne kupim. Se mi zdi zelo fajn. Začela bom pa v torek, ko bom pekla miklavže iz vzhajanega testa. Zanima me pa, če so breskvice lahko tudi za čas božiča in kaj ve naredite, da ostanejo trde? dobro peko vsem. JORDI

monro  

član od: 14.4.2006

sporočila: 140

1. dec 2006 23:28

Te janeževa kapice bodo letos verjetno nastajale v marsikateri kuhinji. Me pa zanima, če jih damo čez noč v hladilnik ali kar pustimo zunaj? monro

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti