Vrstni red peke piškotov za praznike

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

24. dec 2006 15:36

Frina, ti je že kdo rekel, da si preveč pridna riba-ribica

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

24. dec 2006 15:55

Jaz pa sem pekla: Žarbo kocke (stani), razpokane piškote (marelica), čokoladne huzarske krapke (anja27), kokosove čokoladne piškote (mmajaa), šape, mehke kekse z banana in čokolado, karamele z nasekljanimi lešniki in orehi, lincerje, moji piškoti (od mamamie polnjeni so pa nekaj s čokolado in nekaj z marmelado, okrašeni s čokolado), marcipanovi srčki z rumom (mamamia), marcipanovi keksi (mamamia), medenjaki (zala), makovi piškoti (anja27), lešnikovi medaljoni (anja l. 2004), brizgani keksi (ati zlati, ti so bili prvi na sporedu in jih ni več). jade

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

24. dec 2006 17:44

Preden so me napadle vodene koze (haha imava jih ful oba z mozem, tamala pa nic), mi je uspelo napeči naslednje piškote, sledijo si po tem vrstem redu: - janeževi zarezanci, medenjaki, cantucci, - čokoladno mintovi keksi v obliki kravic, ovčic, slonov, belih medvedov, belih zajčkov, zvezdic, okrašeni z belim ledom in čokolado so izredno lepi - dišavni piškoti (najpiškot 2005), speculaas - vanilijevi rogljički, huzarski krapki običajni - čokoladni srčki, lešnikovi trikotniki - cimetove zvezdice, napolitanke - makovi piškoti, kokosove palčke Manjkajo seveda eni naših najljubših čokoladni huzarski krapki, orehi, rumove kroglice, marmeladni žepki, linški piškoti, seveda božični kruh in morda še kaj. Letos je bilo nasploh zakleto glede peke piškotov. Pečica mi je crknila 2x, no in sedaj vročina namesto keksov peče mene. Pride tako leto, ko ti ni usojeno... Pridne ste, ni kaj! Lep Božič! Anja

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

24. dec 2006 18:33

jaz sem pa lepo počasi spekla lešnikove srčke, polnjene z marcipanom in oblite z belo čokolado, čokoladne brizgane piškote, mandljeve brizgane z marcipanom, breskve, orehe, jabolka in hruške, medenjake, cimetove - mandljeve zasnežene zvezdice, mandljeve piškote (podobne švedskim, le da je zraven še med), naredila sem tudi smetanove karamele, ki se niso strdile, pa bodo šle v koš. Ni veliko različnega, ampak sem se pa z vsem zelo zamudila z okraševanjem. Glede na to, da se obdarujemo za novo leto, me čaka še en teden pečenja - sladki jurčki, orehove in marmeladne malhice, terasasto sestavljene zvezdice, mandolat, bajadera, če se mi bo še kaj dalo, bom naredila pa še kakšno kremno pecivo, npr. Esterhazy kocke, mađarice in še kaj podobnega. Občudujem pa vas vse tiste, ki ste že toliko napekle, sploh pa Jade, ki se je trudila z velikim trebuhom. Moj ni še toliko, pa sem zvečer komaj stala na nogah. Lepo se mejte, lep, miren večer, preživet v krogu najdražjih, toplino v srcih, pa pozabite na skrbi. Srečen Božič! matilda

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

24. dec 2006 19:25

Ja matilda jaz sem tko hitela pečt, da bo ja vse prištimano, ko grem rodit, ker so mi rekli, da bo prej, zdaj pa še vedno doma visim . jade

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

26. dec 2006 5:10

in še enkrat starna.r. Tvoje slikice so res nekaj najlepšega kar sem kdaj videla! Lep dan in veliko se smejte

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

26. dec 2006 7:54

Stana pred Postojno se oglasim še pri tebi. jade

IČA  

član od: 9.1.2006

sporočila: 232

26. dec 2006 8:25

Stana tvoji piškotki so pa resnično zeloooo lepi. Iča

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

26. dec 2006 8:45

Stana, a ima zate dan več kot 24 ur Čestitke in pohvale . Lep dan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti