Vrstni red peke piškotov za praznike

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

23. dec 2006 18:34

joj, ene ste čisto nore! Jaz sem letos naredila razpokane piškote, marcipanove lunce, non plus ultra ter preproste piškote v 5 variantah (limonovi srčki, čokoladni škorenjci, navadni z marmelado, navadni s čokolado ter mandljeve smrečice), pa sem čisto fuč. . za medenjake mi je pa časa zmanjkalo. maja

gostenn  

član od: 2.11.2005

sporočila: 131

23. dec 2006 19:47

No meni je uspelo tole : domač prijatelj, medenjaki, janeževe kapice (cekini, hi, hi, hi),kokosovi rogljički iz polnozrnate moke in rjavim sladkorjem, kokosovi kupčki, breskve, cimetove zvezdice (sem na pol poti, mislim da bodo ratale), pekla sem pa prvič vse iz pirine moke in je vse čudovito izpadlo, jupi, prazniki so tu . In nekako mi je uspelo zrihtat da sem fraj vse do 3. 1. 07. VESELE IN LEPE PRAZNIKE VAM ŽELIM. Aja kot dodatek k podarjenemu pecivu bom dodala čudovit domač čokoladni liker. Mija, LP gostenn

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

23. dec 2006 20:19

Mi smo pa že pohrustali cimetove palčke,ostalo je še nekaj piškotov po receptih od mamamie:smrečice,dunajski srčki,precej je še medenjakov,v omari imam sestavine za razpokane piškote pa nimam nobene volje več,v skrinji je pa že pripravljeno testo za švedske piškote,da se hitro spečejo če slučajno vsega zmanjka.Malo sem mislila,da bi se lotila še zebrinega peciva,mogoče jutri. Se pa trudim da pojem čim manj sladkarij,ampak mi bolj slabo uspeva-bo potrebno potem po novem letu malo manj žr... Potice pa letos za spremembo ne bo. andreja č.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

23. dec 2006 21:13

Pri meni letos tudi potic ne bo, niso preveč zainteresirani. Zato sem pa pripravila drobnega peciva, lahko pokukate, če želite. http://www.moj-album.com/uredi/dragicka/5507 Jutri bo padlo nekaj slanega... prej smo dobili idejo s TV-ja - fritule. Pozdravček!

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

23. dec 2006 21:30

Še naša peka: pehtranova in orehova potica, janeževe kapice- moje bi lahko poimenovala kar janeževe baretke, ali pa janeževe školjke. Mogoče, bom spekla še medenjake, sicer pa že sedaj jamrajo, da je vsega preveč. marelica

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

24. dec 2006 8:01

¸Ooooooo Dragička kako lep "piškot" je tamle v stojalu. Pa tako lepo pozira tista nogica. Kako mora bit šele dobra. jade

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

24. dec 2006 9:16

In kaj je pripravila Marna: medenjake, začinjene piškote, speculaas, vanilijeve rogljičke, razpokane piškote, cimetove zvezdice in švedske piškote. Za konec pa še sirove palčke (sirove piškote). Vse recepte sem našla v bazi in sem zelo vesela, da mi je uspelo, ker sem se namreč prvič odločila in pripravila božično pecivo. Včasih sem pekla le navadne piškote. Hvala za tako krasne recepte! In lepe praznike Marna

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

24. dec 2006 9:26

Na zalogi imamo še nekaj speculassev, začinjenih piškotkov, medenjakov, finih orehovih keksov, nekaj podobnega jeneževim kapicam,( oz. vsaj pečeno po tem receptu), zmanjkalo je pa že orehov, bogataškega cekina, marjetic, razpokanih piškotov, danes moram pa speči še nekaj iz marcipana. Precej manj, kot je bilo v planu, ampak kaj, ko čas tako hitro beži. Nena Sporočilo je spremenil(a) nb dne 24. dec 2006 09:27:57

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

24. dec 2006 9:39

Meni pa letos ni ratalo nič speč, ker sem bolna. Upam, da bom vsaj puding lahko skuhala, da ga bodo jedli po večerji. LP! fakin712

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

24. dec 2006 12:18

Dopoldan sem naredila prvo delitev mojih letošnjih slaščic, ki vsebuje: bogati prijatelj, čokoladne zvezdice, kokosov drobiž, palmine liste, glavničke, bogatašev cekin, smetanove žepke z bananinim nadevom, orehe, novoletne kroglice,ameriške kekse, češnjeve venčke, polnozrnate orehove rogljičke, margerite di Stresa, datljeve poljubčke, cesarjevo oko(polnjene suhe fige),orehove ploščice. Na dolgu še imam mozartove kekse, marcipanove srčke, bele panje in arašidove kekse,; tega mi še ni uspelo narediti. ( Pa tudi posesati še ne...) Vsem želim prijetne praznike, da se bi Vam povrnila vsa skrb in ljubezen, s katero ste pripraviljali praznično hrano in da uživate v njej. frina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti