Vrstni red peke piškotov za praznike

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 30. nov 2006 11:09 | ogledi: 21.505 | odgovori: 210

S katerimi piškotei boste začele, po kakšnem vrstnem redu boste pekle, kako boste shranjevale ?

Lep pozdrav,

Klavdija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

30. nov 2006 11:38

Najprej naredim janeževe kapice, ker morajo vsaj 14 dni satti, preden so prav mehke in se razvije aroma. Potem delam kekse s sladkorno glazuro iz osnovnega krhkega testa ali z dodatkom nugata in marcipana in s čokoladnim okrasjem, nazadnje pa kekse z marmeladami ali kakšnim kremnim nadevom. Nekje vmes pa cimetove zvezdice. Skratka, bokj preprosti so keksi, prej jih naredim. Mamamia mamamia

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

30. nov 2006 11:44

Jaz sem v bistvu že končala. Ja ker sem morala napečt za poslovne partnerje v Italiji dve ogromni škatli. Najprej sem naredila medenjake, nato linške piškotke, več vrst rogljičkov, kmečke kruhke,cimetove zvezice, jezike,mandljove kroglice.... skatka spekla bom samo še božični kolač ter kolač s kandiranim sadjem. Sicer pa shranjujem v škatlah za piškote in ravno dva dni nazaj sem kupila i Ikei eno fino stekleno posodo s pokrovom za piškote. Sicer pa tudi v škatlah in pokrijem oziroma ovijem z alu folijo. swarovski

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

30. nov 2006 13:02

Mamamia! Janeževe upognjence poznam in tudi pečem. Za janeževe kapice pa še nisem slišala. A lahko prosim zaupaš recept? Uf, se že veselim peke teh drobnih piškotkov in že pripravljam doooolg seznam. Lep dan! Palma

ninky  

član od: 19.1.2005

sporočila: 127

30. nov 2006 13:13

živjo! že več dni prebiram forume in recepte o peki piškotkov in sem poplnoma navdušena! tako zelo, da sem se danes že navse zgodaj odpravila po nakupih in nakupila skoraj vse potrebno za peko! do sedaj je bila mojstrica zapeko piškotov za novo leto moja mami, jaz pa le pomočnik, letos pa sem se odločila še za lasten podvig! upam, da mi bodo kakšni uspeli bolje kot njej, je pa res, da bom peko tistih preizkušenih receptov prepustila kar njej! za pokušino pa bom danes naredila cimetove zvezdice, ki jih vsi tako hvalite! upam, da bodo uspele! masa že počiva v hladilniku!! lp ninky

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

30. nov 2006 13:22

Palma, dobiš ta recept. Čisto preprosti so za naredit - maso mešaš z mikserjem, potem narediš kupčke in pustiš na pekačih čez noč, šele drugi dan pečeš. Če gre vse gladko, nastane na vrhu piškotka taka bela kapica, spodnji del pa je rumen oziroma kot piškot iz krhkega testa, tak rumenkast. Če pa se ne posreči čisto tako, sopa take ploščice z vonjem in okusom po janežu. Ti pošljem recept popoldan, ga imam doma. Pozdrav, pa javi se kaj tudi na ZS, Mamamia mamamia

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

30. nov 2006 13:39

Mamamia, lepo prosim, da ga pošlješ tudi meni, če ti ni odveč. Hvala in lep pozdrav! Barbra

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

30. nov 2006 13:41

pa še meni, prosim klavdija

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

30. nov 2006 13:47

Mamamia ali bi ga kar napisala sem gor oz. med recepte, da bi ga bili vsi deležni? ANJA

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

30. nov 2006 13:48

mamamia, kar v forum napiši, da bomo imeli vsi kaj od tega. Hvala in prijeten dan še naprej, kobra 1

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

30. nov 2006 13:58

Moje peka pa se bo začela z 17.12.2006 in bo trajala do konca tedna. Najprej naredim krhko testo in iz tega testa potem delam rogljičke, očke, zvezdice, oz. izrazujem testo z vsemi modelčki za piškote. Drugo testo pa naredim z orehi in delam po istem postopku kot prejšnjo, glede izrezovanja. Poskusila pa bom tudi recepte , ki so na forumu in pa iz revij. Konec tedna se pravi 21.,22.12.2006 pa bom delala še pecivo filano z kremo. Letos bom puskusila prvič narediti panje(modelček sem prinesla z izleta v Srbiji) , narediti moram še torto , ker moja hčerka praznuje rojstni dan, se odločam še. Swarovski tisto stekleno posodo imam tudi jaz , sem jo že lani kupila v Ikei, se res obnese , ker pokrov lepo dihta, in še skoz se vidijo piškoti. Letos bom nabavila še manjše in v njih podarila piškote za božič. lp, stanej STANEJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti