Brizgano pecivo

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

tema odprta - 29. nov 2006 21:43 | ogledi: 11.391 | odgovori: 87

Živjo,

letos si želim speči brizgano pecivo. Do zdaj mi ni nikoli ratalo, ponavadi se ustavi že pri brizganju, saj gre testo težko iz vrečke. Potem pa ne vem, ali naredim pretrdo testo, ali vrečka ni prava (včasih si mislim, da bi mogla imeti tisto s kovinskim nastavkom). Delali smo tudi že tiste z avtomatom, pa sploh niso bili vredni truda. Trdi, niso se stopili v ustih, neokusni.

Torej, kakšna mora biti vrečka (plastična, iz blaga), kje se dobi tako s kovinskim nastavkom? Ali ima kdo 100% preizkušen recept za kakšne brizgane piškote, take, ki so rahli, okusni, se stopijo v ustih? Kaj pa za kokosove poljubčke (ampak ne tiste iz beljakov)?

matilda

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

29. nov 2006 21:58

Jaz delam ponavadi čokoladne brizgane ,sem pa že parkrat delala,tudi maslene ,vendar enkrat mi ratajo drugič je pa sama pacarija,tako da jih ponavadi potem zmeljem v kakšne kroglice,tam se pa čisto ok. http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=6411 Glede vrečka pa tako:Najboljše dresirne vrečke prodajajo,v trgovin pekarn vrhnika,na Bernčičevi v lj.Malo je dražja vendar je super.Zraven se lahko kupijo tudi kovinski nastavki. val

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

30. nov 2006 7:56

Brizgano pecivo je moja najljubša peka zato ti lahko malo pomagam.Sladkor in margarino stepaj vsaj 15 min.šele nato dodaj jajca in stepaj še 5 min.Po žlicah še vmešaj dodatke(orehe,lešnike,kakav,kokos).Za začetek priporočam kokos.Moko s pecilnim pa vmešaj ročno kakor sneg v biskvit.Mehko in voljno testo razleze kot šmorn,testo mora biti krhko in rahlo,tako da šumi ko ga zajemaš z žlico.Raje naredi bolj rahlo testo in če se keksi pri peki razlezejo dodaj še malo moke.Za brizganje uporabi avtomat z nastavkom za brizganje smetane.Avtomat ti dopusti kakšen kiks pri testu,za vrečko pa mora biti testo tip top.Nabrizgane kekse peci 8 min. pri 180 stopinjah.Pečeni keksi naj imajo zlato barvo,morda le tanek rjavkast rob,kajti ko se keksi ohladijo bodo močneje pečeni trdi.Šele ko boš obvladala kekse z margarino se loti maslenih,testo je zahtevnejše ,v ustih se lepše topijo okus pa božanski. Če te doleti pri pečenju kaka "nesreča" ali pa rabiš moj recept se še oglasi. Prijetno peko ti želim. ati zlati

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

30. nov 2006 8:52

Ati zlati, to, kar pišeš, daje slutiti, da si mojster pri teh keksih. Bi nam zaupal še svoj recept? smrketa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. nov 2006 9:12

ati zlati, kje si se ti doslej skrival???????? Mamamia mamamia

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

30. nov 2006 9:27

matilda,pred kratkim sem že postavila na forum podobno vprašanje in dobila kar nekaj receptov,včeraj sem delala piškote,ki naj bi se brizgali,pa sem imela enake probleme kot ti,sem mislila ,da bom polomila testomat....pa sem testo dala v kovinsko ročno mesoreznico,brez noža seveda na koncu pridejo taki nastavki -mi jih je znanka kupila u merkurju...testo sem vzela iz hladilnika ga stlačila u mesoreznico in zavrtela-ven pride taka dolga klobasa-vzorčasta-ki jo lahko s prsti preščipneš ter potem oblikuješ ali venčke ali pa pustiš kar majhne paličice....peči jih ne smeš predolgo,toliko da spodaj malo porumenijo.Ravno sem enega pojedla-meni so super -krhki in okusni. 25 dag masla 10 dkg sladkor mleti 1 jajce 30 dkg moke malo pecilnega praška vanilin sladkor Upoštevaj postopek priprave testa,ki ga je povedal atizlati. kuharca37

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

30. nov 2006 9:42

Kuharica37 če tvoj recept izdelaš po mojih navodilih,z margarino,bo testo ravno pravšnje ali pa premehko za brizganje. ati zlati

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

30. nov 2006 10:38

Recept za kokosove kekse: 25 dkg margarine 25 dkg sladkorja 20 dkg kokosa 2 jajci 40-50 dkg moke 1/2 pecilnega praška Žlica ali dve gustina dasta še piko na i. Kokos lahko poljubno menjate z mletimi orehi,lešniki....drobno narezanimi datelji ...nekaj pa si izmislite še sami in poizkusite. ati zlati

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

30. nov 2006 16:35

o, hvala, ko tako berem se mi zdi tako enostavno. Bom probala čim prej sprobat. matilda

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

30. nov 2006 16:41

Mamamia, ati zlati se skriva v tvoji bližini. riba-ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti