Brizgano pecivo

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

6. dec 2006 23:19

Pozdravljam vas kot tista, ki ji je uspelo scofati nekaj dresirnih vrečk, posiliti nekaj opisanih aparatur ( ena produkcija je kot ideja ponujena kasnejšemu proizvajlacu kar v naši kuhinji pred cca 39 leti. Vzorec je bil iz ČSSR ). Že dolgo sem iskala take krhke kekseke, ki se stopijo in so v škatlah iz serijske proizvodnje. Najprej sem se dokopala do recepta za čokoladne zvezdice: Umešano krhko testo: 12 dag masla, 12 dag sladkorja, 1 vrečka vanilin sladkorja, 2 jajci,1 žlička ruma, 8 žlic čokolade v prahu, 1 čokoladni puding, 25 dag moke. Takoj nabrizgati na pekač in peči cca 17 min pri 175 st C. Isti recept je uporabila prijateljica in izdelala nevarno orožje. Trdo kot kamen. Še zdaj mi ni jasno, kaj je naredila narobe. Drugi recept je za obročke in sicer: 400 g masla, 200g sladkorja, 3 rumenjake, 2 jajci, 550 g moke, 1 vanilin sladkor, limonino lupino. Umešano testo. Pečenje 180 st C , 10 minut. Na sredino pritisneš polovičko kandirane češnje. Dodatek marcipana v testo sem delala samo enkrat. O mammamia, tudi to je bila ena municija. Imam pa na zalogi nekaj teh strojčkov,vendar sedaj delam s povoščeno vrečko in nastavkom, ki sem ju drago plačala. In se splača. frina

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

7. dec 2006 16:03

Frina drugi recept vsebuje preveč jajc,pa tudi tak kot si ga zapisala ne bi smel preveč nagajati.Za začetek vzami margarino namesto masla,je testo manj zahtevno.Pri maslu moraš testo točno zadeti,drugače ti bodo preveč razlezli ali pa bodo trdi.Prvi recept pa se mi zdi čisto v redu(raje uporabljam kakao 1-3žlice) le čas peke je najmanj polovico predolg.Prej 7 minut kakor 17.Pečem vedno 8 min. pri 180. ati zlati

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

7. dec 2006 18:13

Frina ,hvala za porcijo smeha!! nisi edina ,ki je namesto piškotov izdelala municijo! http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4209 Jaz jih delam že vrsto let po tem receptu,in so kot pena¨! Prvič sem dala namesto masla kokosovo maslo in so prav tako krhki,le da ne dišijo tako lepo! lp val

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

7. dec 2006 21:08

Mamamia, prosim a lahko posreduješ recept za brizgano pecivo z marcipanom. V bazi ga pod takom imenom ne najdem, pluska še nimam, na marcipan sem pa nora. Hvala vnaprej in lep pozdrav, rdecapesa

Stankaa  

član od: 25.9.2005

sporočila: 73

8. dec 2006 8:34

Ati zlati lepo prosim, če lahko napišeš tvoj recept za breskvice.Hvala. Lp Stankaa

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

8. dec 2006 14:43

Stankaa trenutno sem v službi,na pamet pa ga točno ne vem.Čez vikend ali pa v ponedeljek ti ga pošljem.Imam 3 različne recepte,vendar imam občutek,da v breskvicah na koncu ni opazne razlike.Menim da je najvažnejša fila,to pa delam bolj po svoje.V filo dam med,orehe,izpraskano sredico,čokolado,rum...obvezno pa še dosti marmelade(2 dcl).Mislim,da marelična marmelada daje ta pravi "žmah" breskvicam,ko se te prepojijo z aromami.Tudi premalo file naredi breskvice "prazne".Če imaš občutek,da je file premalo,dodaj malo čokolina,kajti po okusu gre dobro not,le malo ti jo zgosti.Mislim da delam po receptu,ki je enak tistemu od peresca.Možno,da bodo jutri "na programu" in bodo v ponedeljek zraven še slike. ati zlati

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

9. dec 2006 8:57

TESTOMAT stiskalnica za kekse je pri meni že najmanj 20 let. Cena je še vedno gor, 231,40 din. Proizvajalec je Pocajt-Kotnik, Stari trg 12, Velenje. Ne pozabite, da je to naslov, prepisan s škatle. Ko mi je 10 let nazaj ali več, počil obroček za pritrditev ploščice, pokvaril se mi je tudi nastavek za pritiskanje, so mi poslali vse novo, cel komplet: ploščice, rorček in brizgalko. Zastonj. Sploh nisem mogla verjet. Še vedno mi služi, čeprav mi je danes precej nagajalo pri brizganju, pač sem jih delala prvič, ne tako kot ati-zlati, ki je že velik mojster. Tudi dodani recepti so odlični, sprobani. Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti