Brizgano pecivo

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

6. dec 2006 7:23

Ati zlati, včeraj sem naredila brizgane kekse po tvojem receptu, ki pa sem ga malo priredila. Dala sem 1 kg moke, kokosove moke nisem dala. Testo je bilo pretrdo za dresirno vrečko, zato sem dodala mleko. Keksi so čudoviti (taka je ocena moje hčerke). Drugič bom dala samo 80 dag moke. Kekse sem nato zlepila z marmelado . Včasih sem imela plastični testomat, ki je imel nastavek za brizganje smetane ali marmelade. Zdaj pa imam kovinskega (kot je v linku od merkurja), ta pa tega nastavka nima. Sicer pa tudi z dresirno vrečko gre. stara

nevica  

član od: 3.10.2005

sporočila: 45

6. dec 2006 11:15

Tudi mene zanima,kje bi lahko kupila tako brizgo,kot je tista na sliki atija zlatija in njegovih piškotov?V uporabi imam tudi sama kovinski testomat,ki mi že več let dobro služi.Sem pa lani,ravno pred enim letom v šparu kupila (ne vem,če v akciji-cena je bila okrog 2000 sit) plastičnega,od FACKELMANNA,s tem pa mi je komaj uspelo narediti piškote iz 1 kg moke.Bil je res za enkratno uporabo,počil mi je tisti obroček,s katerim se pritrdi modelček na sam testomat.Kupila sem ga pa v prvi vrsti zato,ker je imel drugačne modelčke,kot jih ima ta kovinski.Me zanima,če ima tudi kdo izmed vas tako izkušnjo?Jaz sem še zdaj razočarana in imam dvom pri plastičnih artiklih.Morda pa so samo od te firme slabi,pa imajo od drugih močnejšo plastiko,ker tale brizga od atija zlatija je že na videz močnejša.Upam,da bo povedal,kje se jo da kupiti,če ne on,pa morda kdo drugi ve.Hvala za odgovor in lep pozdrav! nevica

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

6. dec 2006 13:26

Stara, moja tašča pa dela brizgane kekse s sladko smetano, to je tudi lahko ena varaianta za mehčanje testa (namesto mleka). So pa keksi zelo okusni in se v ustih res kar stopijo, imajo pa zaradi smetane več maščobe in niso ravno kakšni "lahki" keksi. Encijan

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. dec 2006 14:22

Jaz pa sem zdaj naredila ene brizgane kekse z marcipanom....to je šele pesem...Mamamia mamamia

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

6. dec 2006 14:49

Testomat za piškote Tescoma imajo v Merkurju, cena je 1.290,- , je plastičen in ima ploščate in špičaste oz. podolgovate nastavke. Videla sem v današnji reklami Kuhajmo s srcem. Modelčki za orehe pa stanejo 390,- SIT, 24 kom., čeprav piše za piškote. Pozdrav! riba-ribica

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

6. dec 2006 15:21

Nevica pri najboljši volji se ne spomnim,kje sem ga kupil,je pa tega že najmanj 15 let. ati zlati

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. dec 2006 16:32

Keksi ki se delajo po priloženih ploščicah zahtevajo res malce več treninga. Treba jih je nabrizgat na hladen in nepomaščen pekač. Če to delate precej hitro, vam to lepo uspeva, sicer se res masa paca na luknjice. Včasih ročke sploh ni potrebno potisniti do konca. Jaz sem dobila za te kekse pravi grif, kot bi temu rekli. Je pa mogoče res potrebno malo več potrpljenja. lp Vesna

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

6. dec 2006 16:34

Danes sem jih tudi jaz delala po receptu od mamamie in navodilih od atija zlatija. Res so zelo dobri, se topijo u ustih. Delala pa sem jih z dresirno vrečko s plastičnim nastavkom. jade

marja44  

član od: 20.1.2005

sporočila: 57

6. dec 2006 18:54

Tudi jaz sem danes delala po receptu mamamie, dala namesto margarine maslo in na žalost so se zelo razlezli po pekaču. Bili so dobri in tudi zelo rahli. Verjetno bi morala dodati malo več moke. Drugič bom dala raje margarino. Ker so čisto ploščati jih ne bom lepila skupaj. marja44

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

6. dec 2006 21:21

Mamamia, ali si naredila tiste iz Nove - božično pecivo, kjer dodaš marcipanu beljake? Če je to ta recept, kako se obnese. Jaz nameravam to narediti za finiš. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti