Brizgano pecivo

darkad  

član od: 3.9.2005

sporočila: 304

2. dec 2006 18:35

Smrketa, hvala! Grem prihodnji teden v Avstrijo, tam vem, kje ga dobim. Še moje poročilo: Vrečko za brizganje sem dobila, spekla piškote - odlično! Zelo rahli. Skupaj sem jih zlepila z marelično marmelado, tako kot mamamia pomočila v čokolado (polovico piškotka), le da sem jih nekaj povaljala v grobo mletih lešnikih, nekaj v kokosu. Oboje zelo okusno. Priporočam! Veselo peko še naprej in LP darkad

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

3. dec 2006 10:46

Mamamia - po katerem receptu pa si pekla? Takšne, ki se topijo v ustih jaz iščem! gordana

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

3. dec 2006 16:57

Gordana- lahko ti jaz dam recept za piškote, ki se topijo v ustih. 500g masla ali margarine stopimo z 200 g sladkorja v prahu, ohladimo, dodamo naribano limonino lupinico, 4 rumenjake in 600 g moke. To zgnetemo, dobimo zelo mehko maso. Jaz jih delam z aparatom za piškote in se super obnese pri brizganju, z vrečko pa še nisem poskusila, mislim pa da bi tudi šlo. Pečem jih 8 minut na 180 stopinjah, ohladim in zlepim ali pa tudi ne. Po tem receptu jih delam že dolgo in še vedno so mi uspeli in se res topijo. Veliko sreče... biba

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

4. dec 2006 10:19

Sem že lani kar nekaj časa nazaj napisala ta recept, verjetno v neprevem obdobju. Zagotovljeno, prizkušeno, so ti brizgani keksi odličnega okusa, krhki, taki da se topijo v ustih. Sama jih brizgam z vrečko. http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4209 Upam da ne bo kdo jezen ker sem izdala ta recept. Glede peke in izdelave pa upoštebajte nasvete Atija, ker je odlično vse napisal. Če boste delale tako morajo uspati. LP.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. dec 2006 10:21

Jaz sem dala 250 g margarine (prvič po dolgem času sem sploh kaj pekla z margarino, pa je tako zelo uspelo; naslednjič bom z maslom, pa bom videla razliko), 100 g sladkorja v prahu, tri rumenjake, 200 g moke, 50 g jedilnega škroba in žličko pecilnega praška. Testo je bilo zelo voljno, pecivo sem brizgala z vrečko (imam tako pravo slašččarsko, iz povoščenega platna). Med peko se ni nič razlezlo. Pekla sem na 180 stopinj, osem do deset minut. Premazala sem jih z marmelado iz manga (ker marelične nisem imela), ostalo sem tako že napisala. Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. dec 2006 10:23

Sem pozabila dodat, da sem najprej stepala samo amrgarino, dokler ni bila lepo penasta, sladkor sem dodajala postopoma, po žlicah, rumenjake prav tako enega po enega, in po vsakem stepala, da se je čisto razlezel v masi. Moko, pecilni in škrob s em najprej skupaj presejala in potem tudi dodajala po žlicah ter vsako žlico moke dobro vmešala v maso. Sem pa moko vmešala kar z mešalcem, nič ročno. Mamamia mamamia

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

4. dec 2006 10:25

Hvala vsem - bo treba poskusiti kar vse!! Čao gordana

MAJAA  

član od: 23.8.2006

sporočila: 208

4. dec 2006 14:52

ojla, eni dajo v testo za piškote rumenjak, drugi pa beljak. kakšna pa je razlika v končnem izdelku? lp MAJAA

marja44  

član od: 20.1.2005

sporočila: 57

4. dec 2006 17:06

Haj, Poizkusite dati v nekaj testa kakšno žlico maka,(ne preveč) tako da je lepo razporejen po testu . Nabrizgajte kupčke in po dva zlepite skupaj. Ideja...in zelo prijetno na pogled, če jih pomočimo še v čokolado. LP Marja44 marja44

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti