Brizgano pecivo

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

1. dec 2006 13:44

Vikend posvetim družini,tako da nebo nič s pomočjo,med tednom pa je včasih čas.Doma sem v Pekrah.Do ponedeljka nasvidenje. ati zlati

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

1. dec 2006 13:56

Mamamia, ne da se primejo, nočejo se prijeti na pekač! Pekla sem na dveh - pač izmenjaje - in z enim ni bilo težav, na drugega se pa niso hotli prijeti. Kakor sem napisala prej, malo sem jim z roko pomagala pa so prišli prav lepi ven! Imam pa še eno vprašanje! Sem tik pred tem, da jih zlepim skupaj z marmelado in pomočim v marmelado, ampak po kokosu jih pa ne bi rada valjala! S čim bi lahko nadomestila kokos? Sem imela v mislih pisane mrvice, pa si ne znam predstavljati, kako bo izpadlo? Mi lahko kaj svetujete? smrketa

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

1. dec 2006 14:00

Pisane mrvice se na marmeladi razpacajo,poizkusi sčokoladnimi mrvicami. ati zlati

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

1. dec 2006 14:18

HVALA! smrketa

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

1. dec 2006 16:11

ali pa orehi (lešniki) bi se tudi mogli obnesti na marmeladi, ampak verjetno si že končala z delom. matilda

nevica  

član od: 3.10.2005

sporočila: 45

1. dec 2006 16:14

Smrketa,piškoti so še lepši in se lepše stiskajo na pekač,če pekač pred tem tanko namažeš z maščobo(mastjo).Količino sladkorja,pa lahko brez skrbi zmanjšaš,saj ga je v receptih očitno preveč. Srečno peko,želim nevica

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

2. dec 2006 11:36

Živjo! se mi zdi prav, da malo poročam o končnem rezultatu! Na koncu sem naredila 4 različne vrste keksov. Izgled vseh lahko samo pohvalim (žal ne morem poslati slike), ker je testo res enkratno, se nič ne razleze. Naredila pa sem zvezdice: - po dve lepila skupaj z nutelo in do polovice namočila v stopljeno jedilno čokolado z dodatkom kokosovega masla; rezultat odličen! - po dve lepila z marmelado; nato sem jih do polovice namočila v raztopljeno marmelado, ki sem ji dodala rum, povaljala pa sem jih v sladkornih konfetih (eni taki pisani mali krogci), ker drugega ni bilo pri roki; ti konfeti neprijetno hrustajo pod zobmi in če bom še delala, v marmelado ne bom dodala ruma - stvar okusa; so pa zelo lepi za pogledat, taki pisani, živahni! - del zvezdic sem oblila z belo Milko, ki sem jo raztopila in ji dodala malo kokosovega masla, na vrh vsake pa sem položila par sladkornih biserov, tiste male srebrne kroglice; ugotovila sem, da Milka pa res ni za oblivanje piškotov, saj se, ko keks primeš v roko, čokolada takoj stopi na prstih; tiste kroglice so neznansko trde in so samo lepe, za jesti pa niso; na izgled pa so ti piškoti strašno ljubki! če bom še delala, bom namesto Milke vzela belo kuverturo; - iz dela testa pa nisem naredila zvezdic, ampak sem zvezdico iztisnila bolj na dolgo - so prišle take palčke, razbrazdane po vrhu; pomakala sem jih v jedilno čokolado, ampak samo vrhnji del, tako da piškot ne stoji na čokoladi; tako se mi zdi bolj praktično, saj bi se sicer lepil na krožnik; je pa videti, kot da je ves čokoladen. Tako. Če sem komu kaj pomagala s tem mojim zapisom ali dala kakšno idejo, je namen dosežen! smrketa

darkad  

član od: 3.9.2005

sporočila: 304

2. dec 2006 11:50

Smrketa, najprej čestitam za dobro peko! Me pa zanima, kje si kupila kokosovo maslo? Veliko sem iskala, vendar brez uspeha, kokosovo mast sem pa našla - pri najboljšem sosedu. Hvala in lp darkad

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

2. dec 2006 17:12

Kokosovo maslo sem kupila v Hoferju - ampak že kar lep čas nazaj, tako da ne upam zagotoviti, da ga še vedno imajo. smrketa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. dec 2006 17:49

Včeraj sem prvič delala brizgano pecivo in mi je tako uspelo,da je kaj. Nebeški so, topijo se v ustih...Delala sem take zvezdaste kupčke, po dva in dva zlepila z marmelado iz manga, potem pa polovico pomočila v jedilno čokolado in ta del povaljala v kokosu.Topijo se v ustih...en del sem pustila brez kokosa, pa se mi zdi, da so tisti s kokosom bolj slastni. Tako da mije letos nekaj že uspelo...Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti