Miklavž

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

tema odprta - 29. nov 2006 9:09 | ogledi: 4.361 | odgovori: 24

Prosila,bi vas za pomoč ,kaj naj letos prinese Miklavž v naš dom za hčerki stari 6 in 8 let.Lani ju je obdaril z vozičkom za punčko,ki je velik in podoben tistemu pravemu vozičku za otroke.Po enem letu je še vedno brezhiben,Miklavž pa ga je kupil v trgovini Pikapolonica u Kranju...menim ,da imajo tam kvalitetne izdelke.Letos razmišljamo ,da bi mu naročili posteljico za punčko ,ki je podobna zibelki....sem jo videla že lani.

Prosim da mi svetujejo tisti ki imajo enako stare otroke kot sta moji.

Hvala vam...želim lep dan.Če ju vprašam kaj si želita ,ti napišeta kar vse stvari iz kataloga igrač-noro.

kuharca37

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

29. nov 2006 9:28

Kuharca pri nas imamo enega takega lumpa - prva stvar, ki si je zaželela, je bil otroški računalnik (smo jo odvrnili), potem je prišla z idejo o violini, pa priboru za baletko...no take zadeve puščamo za starše, ampak midva sva ji letos za dobre možičke namenila vse o konjih - ena alla spominjska knjiga oz dnevnik, pa koledar s konji, nalepke s konji (na to je najbolj nora), pa klekljanega konjička v okviru - to bo pač razporejeno tekom vseh praznikov, je začela letos z jahanjem in se mi zdi najbolj primerno, morda zraven še kaka čokoladka. Se pa zagotovo ne bi branila še kake barbike, čeprav jih ima že eno škatlo:) Jaz svetujem da željice malce pregledaš in nekaj daste za miklavžka, nekaj pa prinese drugi dober mož, ostalo pa kasneje, če smo pridni v šoli...:) p, maja

selce  

član od: 4.11.2004

sporočila: 74

29. nov 2006 9:44

za spremembo jim v pehar natrosi ,orehe,pomaranče ,suhe krhlje hrušk in jabolk na vrhu pa daj palico zavito v srebrni papir pa eno majhno čokolado.Boš videla kakšen bo odziv otrok . Pri nas so bili zaradi palice pridni do božička, palica je stala samo v kotu pri vratih .V tem času sta bila otroka najbolj pribna.nagrada je bila, da je bil zato Božiček bolj radodaren. selce

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. nov 2006 10:06

Meni so načelno simpatična darila, ki vzpodbuijajo ustvarjalnost. Recimo, tisti žebljički, ki jih pritiskaš na mrežo, pa nastane slika (mozaik), ali pa tiste perlice, iz katerih delaš sliko, potem polikaš, pa ostane kot okrasek. Otroci pri 6-letih imajo tudi zelo radi klasiko od table in veliko kred - in se potem igrajo šolo. Sicer pa je najboljše darilo, ki sem ga jaz dobila, bilo narejeno gledališče (sprojektiral ga je oče, naredili so ga mizarji), podobno je bilo kot gledališče na kakšnih starinskih sejmih. Imelo je oder, zastor in nekaj lutk...in potem smo na tistem delali predstave in je bilo super. Trideset let po tem smo novo gledališče (mojega ne dam nikomur, da se razumemo...:) podarili s sestricama, ki sta imeli 6 in 7 let. Bili sta navdušeni. Kar dokazuje, da ni res, da znajo otroci samo s kompjuterjem nekaj delati...znajo tudi s tradicionalnimi igračami. Tisto s palico, pa da bodo otroci pridni....no ja, no ja. Sama sem se bala parklja - je bil prav zlovešč - pa tisto vprašanje, ali si bila pridna - kaj sem pa vedela? Kateri otrok pri 5, 6 letih pa ni iskren in nedolžen brez slabe misli v srcu. Nobeden! In kateri otrok pri 5,6 letih ni česa polomil, polil, se ni oglasil, ko so ga klicali? Prav tako nobeden. Je zato poreden? Ne. Ta diamterala pridno:poredno, ki se na teh prostorih otrokom vibija v glavo od malih nog (in ki kaznjuje vsak prekršek, kaj prekršek, samo spordsljaj, zgolj poredko pa nagrajuje edinstvenost in veselje, ki ga otroci nudijo) oblikuje otroke v nesamozavestne odrasle. Zato sva tudi midva z Miklavžem malo bolj na distanci - Miklavž je OK, njegovo spremstvo mi je pa odiozno....pač pa resnično verjamem v Dedka Mraza, zato ker ima rad vse ljudi. Da ne padem iz teme: Erika, mi bomo tu dali nekaj nasvetov, odločitev bo pa tvoja. Ko boš kupovala darila za deklici, razmišljaj o tem, kakšni ženski naj postaneta (kakšni ju ti vidiš v prihodnosti) in potem kupuj taka darila, ki ju bosta prijazno usmerjala na to pot. Vendelina jr.

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

29. nov 2006 10:15

Da še jaz pristavim svojo skledico. kaj menite pa bi bilo za 18 letnega fanta? še vedno se veseli tega miklavža (česar sicer javno ne prizna preveč)...a sem čisto brez idej..zanima ga v glavnem le računalnik (ampak komponent pač ne bi kupovala, pa še znala ne bi) zmenili pa smo se, da bodo letos darila skromna do 5 jurjev! Kuharca37, ne zameri, ker sem se vrinila v tvojo temo, mi je pa zelo všeč nasvet in razmišljanje Vendeline jr....bi pa tudi jaz predlagal ustvarjalne igračke za punčki!

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. nov 2006 10:26

Ideja za Tortico:18 letnik, 5 jurjev....težka bo! Za 5 jurjev lahko kupiš enomesečno člananrino v fintesu - kompjuterji gor ali dol, fant pri 18-h naj malo pokvihta, naj malo muskelne formira, to punce opazijo in vse skupaj dobro dene na samozavest. Zelo veliko 18-letnikov ima tudi manjše probleme s kožo in jim je to zelo nerodno priznati, če daš še 3 jurje in ga naročiš pri kakšni lepi kozmetičarki, bo mislil, da je v nebesih...:) Vendelina jr.

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

29. nov 2006 10:28

Definitivno podpiram ustvarjalne igrace! Gledalisce- super! Jaz sem kot otrok dobila pri sestih letih knjigo Kuharica uharica s kaseto (ce se sploh se dobi) in takrat se je rodila moja strast do ustvarjanja v kuhinji. Recepti so opisani zelo preprosto, knjiga pa je opremljena z ilustracijami. Nekaj receptov pa je tako dobrih, da se jedi na mizi znajdejo se danes! fresh

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

29. nov 2006 10:40

Joj,Vendelina kakšne lepe ideje....tudi jaz sem že razmišljala o nakupu tistih perlic iz katerih nastane zapestnica ali verižica...ali pa bunkice ki se sestavljajo na plastiko in potem polika...gotovo bosta dobili kaj v tej smeri.Ko si govorila o gledališču narejenem doma si me spomnila na otroštvo...oče mi je naredil punčko iz starih cunj in še posteljico iz kartona,kako sem jo imela rada.Nekaj bosta vsekakor dobili,saj sva edina ,ki jima kaj kupiva -naval stricov in tetk se pri nas ni bati-ne vem ali je to sreča ali žalost-ha,ha Tortica,nič se nisi vrinila saj imamo pri nas še sinova stara 16 in 17 let...lani sta dobila denar za zimske gojzarje,pa malo sladkarij,letos še ne vem,rada imata kakšno majico poslikano,o za njiju bi tista palica zavita v papir še prav prišla,ampak ne vem če bi se je bala,ha,ha. kuharca37

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

29. nov 2006 10:48

ja, fitnes bi še kako prav prišel, a se moj tavečji sin kar doma drži, kozmetičarko obiskujeva, ima štipendijo in si tudi sam kupi kaj za oblečt in obut...ja težko bo! Za punčki morda kulinarično darilo: skledica in metlica za stepanje, modelčki za piškote, lepo napisan recept za kekse in v vrečki že pripravljene in stehtane sestavine za kekse ( ostalo čaka v hladilniku)...ustvarjalno in uporabno!

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

29. nov 2006 10:55

Mi imamo za miklavža v navadi da si podarimo spodnje perilo, nogavice, rokavice ali kape, suho sadje, pomaranče, čokolado....pač nekaj v tem stilu, ravno toliko da se pričaka Božiček, ki je malce bolj radodaren ANJA

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

29. nov 2006 11:21

Še vedno imam v spominu in seveda po pogovoru z mojo staro mamo, da je Miklavž vedno nosil skromna in sladka darila...tako je še vedno, saj jaz za miklavža vedno natrosim suha jabolka, slive, fige, marelice; potem pa je tu še kaka čokoladna stvar in piškotki ali parkelj iz testa. Vse to nasujem v kako izvirno skodelico, ali krožnik. Največ kar dodam so copati, nogavice, rokavice ali kapa. Skromno, vendar tak je tudi Miklavž in jaz sem mnenja, da naj tak tudi ostane. Božiček in/ali Dedek Mraz pa naj prinese ostala večja darila. jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti