Božično-novoletni piškotki

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

9. dec 2006 20:19

Pa še recept za torto: Lisa - Čarovnija okusa, januar 2005 Ananasova torta z biskvitno rulado Za biskvitno rulado: 3 jajca 80 g sladkorja 2 žlici češnjevega žganja 50 g jedilnega škroba 5 žlic malinove marmelade Za biskvitno dno: 3 jajca 140 g sladkorja 125 g moke 125 ml belega ruma Za kremo in okras: 6 listov želatine 1 majhno pločevinko ananasovih rezin (425 ml) 3 rumenjake 80 g sladkorja 1 vanili 500 ml smetane nekaj lističev citronske melise (moja torta je brez te) 1 žlico krokanta po želji nekaj lepih ananasovih listov Pečico segrejte na 200 stopinj (ventilatorsko na 180). Za rolado ločite rumenjake od beljakov. Rumenjake, sladkor in žganje penasto stepajte. Beljake stepite v čvrst sneg in jih s škrobov vmešajte v maso. Testo na tanko namažete na s peki papirjem oblložen pekač in pecite pribl. 10 min. Vroč biskvit zvrnite na peki papir zavijte in pustite, da se ohladi. Nato razvijte, namažite z marmelado in zopet zavijte. Za biskvitno dno znižajte temp. pečice na 180 (160) stopinj. Namastite dno tortnega pekača (24 cm). Rumenjake, 3 žlice vode in sladkor penasto stepite. Na jajčno maso presejte moko. Beljake stepite v čvrst sneg, ga stresite na moko in rahlo zmešajte. S testom napolnite pekač in pecite pribl. 35 min. Biskvit ohladite na rešetki, ga vodoravno prerežite in oba oblata pokapajte z rumom. Spodnji oblat položite na pladenj za torte in ga objemite s tortnim obročem tako, da ob robu ostane še pribl. 1 cm prostora. Rulado narežite na 1 cm debele rezine in jih navpično namestite ob notranjem robu tortnega obroča. Za kremo namočite želatino. Ananas odcedite. Sok prestrezite in po potrebi dolijte vodo, tako da bo skupaj 250 ml tekočine. 4 ananasove rezine narežite na kocke. Rumenjake, sladkor in vanili sladkor penasto stepite. Prilijte sok in kremo med neprestanim stepanjem segrejte v vroči vodni kopeli. Ožemite želatino in jo raztopite v vroči rumenjakovi masi. Ohladite. Čvrsto stepite smetano in jo skupaj s koščki sadja vmešajte, takoj ko se začne masa strjevati. Spodnji oblat premažite s polovico kreme, pokrijte z drugim oblatom in ga premažite s preostalo kremo. Torto postavite v hladilnik za dve uri in nato odstranite tortni obroč. Preostali ananas narežite na kocke. Torto okrasite s koščki sadja, z meliso, s krokantom, po želji z ananasovimi listi, ki niso za uživanje in z rezinami limete. Nena

šjorca  

član od: 22.12.2003

sporočila: 233

10. dec 2006 10:05

o pridna nb!!!!

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

10. dec 2006 14:09

Hvala-obema! gordana

jelcy  

član od: 7.2.2006

sporočila: 209

10. dec 2006 15:12

KlavdijaB Prosim ,če mi lahko napišeš pri orehovih polžkih koliko je moke in koliko je sladkorja. Piše:6žl.sladkorja ,2.žl sladkorja Prosim čimprej,ker bi jih rada spekla LP jelcy

nenči  

član od: 25.10.2005

sporočila: 165

22. dec 2010 14:11

nikjer ne najdem recepta za angleški kolački...obenem še sprašujem kje s dobijo čokoladne kapljice??

nenči

EvaLuna  

član od: 22.6.2010

sporočila: 114

22. dec 2010 14:32

kapljice se dobe v vseh hipermarketih - od Schwartaua lp EvaLuna

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

23. dec 2010 14:08

Jaz sem jih včeraj kupila v Črnučah - pekarna Vrhnika. Cena je 6 eurov/kg. limonca26

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

23. dec 2010 16:57

Res je, v PV so zelo poceni in so fajn, je 1 kg pakirano skupaj, drugače pa sem jih tudi v Lidlu videla, 0,99€, pakirane pa so po 100g. Neke imajo tudi v Leclerku, ki so tudi nekoliko cenejše, v drugih trgovinah so pa malo predrage za moje pojme... *Alisha*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti