Nakupi v stari gorici

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

tema odprta - 27. nov 2006 18:32 | ogledi: 4.622 | odgovori: 8

S fantom bi rada šla malo po nakupih v Italijo. Ali je v Stari Gorici dobra ponudba (oblačila), ali bi bilo bolje v Trstu?

Zelo bi bila vesela karšnihkoli informacij o trgovinah - kje se nahajajo, ali so odprte ob sobotah itd.

Kakšne izkušnje imate?

Hvala in lep pozdravček vsem!

Marjetka

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

27. nov 2006 18:44

V stari Gorici ne boš dobila kaj dosti. Tam je Raštel, ki ni več kar je bil, pa še par drugih trgovinc, v bistvu zame ni nič. Jaz imam do stare Gorice dobre pol ure vožnje, pa grem stokrat raje do Ljubljane, kamor rabim skoraj dve uri. V Trst ne hodim, ampak kolikor vidim mojo teto, se tam dobi več. Je pa tudi Trst postal zelo "kitajski". matilda

terezija43  

član od: 27.1.2004

sporočila: 23

29. nov 2006 19:30

Se strinjam Matildo, tudi jaz raje grem do Ljubljane kot v Italijo. Res je, da je ogromno trgovin kitajskih. Lp tereza

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

29. nov 2006 19:43

Pojdi raje v Trst! Odkar študiram v Lj, kupujem skoraj samo še tu, pa čeprav mi je iti v (Staro) Gorico blizu dobesedno kot na sosedov vrt... Tja grem samo še po kakšne specifične reči, ki so pri nas dražje (recimo maskara Collistar je pri nas okoli 4000sit, tam jo dobim za 13E). Žal res ni več to kar je bila. Pozdravček, teya84

mara12  

član od: 7.12.2005

sporočila: 88

29. nov 2006 20:24

Tudi jaz se strinjam z Matildo, tudi sama raje kupujem v Ljubljani.Res je ogromno kitajskih trgovin.Veliko dobrih trgovin je zaprtih.Sem samo pol ure do Italije, ne vem kdaj sem bila zadnjič. Lepe pozdrav Mara mara12

may  

član od: 30.3.2003

sporočila: 110

29. nov 2006 21:42

V Gorici centru mesta res nisem kupovala že kar nekaj časa in niti ne vem kako je, večkrat pa grem v Smart , ki je takoj za mejnim prehodom Vrtojba sem zmeraj kaj lepega kupila pa ne samo obleke, v bližini je tudi Pitarello, Lidl, .... LP May

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

29. nov 2006 21:59

Ja, Smart je zelo znan pri nas, vsi nekaj kupujejo tam, jaz pa še nikoli nisem našla nobenega oblačila zame, ki bi mi bilo tako všeč in cenovno zanimivo, da bi ga kupila. Tam kupujem le izdelke za dom, npr. pleteno košaro, tepih in podobno. Na vrhu, v Buonaqistu pa kupim kakšno darilo (steklovina, Guzzini sklede za solato, svečke...) V Pitarello sem včasih hodila v Udine in skoraj vedno kaj našla zame. Zdaj pa že tri leta ne dobim nekih čevljev, ki bi mi bili všeč. Poleti v vsej izbiri natikačev ne dobim nekih, ki bi bili udobni za mojo nogo, pozimi pa ne enih čevljev z gumo spodaj. Imaš sto vrst škornjev, nekaj salonarjev za posebne priložnosti, enih športno elegantnih gležnarjev z gumo spodaj pa ne. Špeže ne kupujem več v Italiji. V Lidlu sem včasih kupila kakšno pašto, gobice, pijačo, ampak itak ne ojemo toliko, da bi se mi splačalo zaradi tega dol, pa v mecatorju dobim dovolj poceni in kvalitetno. Rada grem edino v Familo, kjer kupim kakšen italjanski proizvod, bolj iz gušta, ker so cene itak dosti višje. Najraje kupim pravo italjansko mortadelo, ki se ne more primerjat z našimi, pa Cocolino, kakšno barilla v akciji, paneton in podobno. Jogurti so ful dražji (actimel je skoraj 50% dražji kot pri nas). Decembra grem pa v Gordol kupit čokolatine - ena kila za cca. 5 eur, najraje imamo cuore bianco ali pa alkoholne s češnjo. Ja, pa po torbico grem kdaj, v raštelu dobiš dosti takih soliden izgled za 15 - 20 eur. matilda

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

4. dec 2006 13:11

Ja v Trstu je res veliko kitajskih trgovinic ampak so cenovno ugodne pa tudi kvaliteta ni tako slaba. Jaz grem tja ene dvakrat na leto ker je kar daleč, ampak si kupim kar dosti stvari. Je pa res da ne kupujem jaken in čevljev, ker se mi ne zdijo preveč kvalitetni ( tiste jakne, ki so kvalitetne pa so podobno drage kot pri nas ). V glavnem, če boš kupovala kavbojke in puloverje pa ti ni važna firma, potlej le pojdi v Trst. CARLY

MA-RE  

član od: 4.2.2003

sporočila: 38

12. dec 2006 17:57

Se strinjam z CARLY - deloma - z mojo hodiva v Trst - kdaj pa kdaj in samo po specifične stvari: Barilla testenine, suhomesnate izdelke, sladkarije, olje,... za oblečt gre moja k Kitajcem (mene je tam groza - polno "rafuta", smrdi v štacunah, ni prezračevanja, nekvalitetna roba,...), ker kakšno cunjo obleče 3x, potem pa ni več zanimiva. Edino tako se mi zdi nakup pri kitajcih smiseln. Jaz pa si kupujem raje manj in to bolj kvalitetno - rad obiščem nakupovalni center La Giuglia (ali nekaj takšnega). Redne cene pri Italijanih so glih malo cenejše za enako stvar (beri ne splača se voziti, razen, če ne živiš v Kopru ali še bliže), kot pri nas, ko pa so popusti, pa gredo dol lahko tudi za 70% - pa tudi pri nas je že tako. Torej v Italijo greva v shopping bolj zaradi izleta (2x na leto), pa še kdaj kaj kupiva, včasih pa tudi nič!! Ok še lekcija iz popustov: Ker sva se pravkar (spomladi) preselila v novo stanovanje, sem za kuhinjo kupoval pomivalno korito. Ker Kovinoplastika Lož v kvaliteti in designu ne zaostaja veliko za Bianco,..., sem si dejal, da je takšno korito dovolj dobro za naše domače potrebe (pomočnik je neumorni čistilec posode - pomivalni stroj - nič ne jamra in dela kadar mu jaz ukažem ;) ). Evo, v Harveyu akcija - 50% znižanje - nova cena 32k SIT - jaz super, gremo kupit. Ko sem pa šel v Kovinoplastiko Lož v Ložu po dodatke za korito (beri cedila, deske,...) sem pa ugotovil, da je redna cena enakega korita pri njih 23k SIT. Pa sem se sekiral za tistih 9k SIT, ki sem jih vrgel vstran (mimogrede bliže mi je do Loža, kot do Harveya), tako da nauk: prej se o cenah dobro informiraj, če se le da pri različnih virih za enako stvar! LP - MP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti