Truffles

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. nov 2006 15:08

Temu se reče provokacija, majamarko...in še ena stran za sline cedit...joj,joj,joj,,,, Mamamia mamamia

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

27. nov 2006 15:12

sem mu že povedala da jih dobi ko pride domov - sicer ne točno kaj dobi, samo naj se pazi - ga bom za hec zasula z poljubčki - kazen mora bit:)

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

27. nov 2006 15:35

Res fina stran - sem se nasitila že samo ko sem slikce gledala ;-) ivonja

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

27. nov 2006 17:55

ivonja jaz sem pa skomine dobila! marelica

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

27. nov 2006 18:27

Ja Maja za tako kazen ti bo še kaj takega ušpičil.....se mi kar sline cedijo. lp goga

muffin  

član od: 17.10.2002

sporočila: 125

27. nov 2006 19:19

Majamarko, pa kje ti najdeš take super spletne strani? Se mi zdi, da smo že zaradi linka v forumu "nasvet za dober kruhek" in seveda peke tega kruhka dobili nekaj kilogramov gor... sedaj pa še te nebeške pregrehe, ki jih seveda moram sprobat! No, da ne bo tole zgoraj zvenelo malce čudvo: ful hvala da odkriješ takšne slastne spletne strani muffin

cokoladaa  

član od: 25.1.2006

sporočila: 26

27. nov 2006 19:48

super stran!!! obožujem "trufke"! sedaj pred prazniki se poigravam z idejo, da bi peko piškotov dopolnila z izdelavo pralinejev ali trufkov. ampak, ker ne enega in ne drugega še nikdar nisem delala, priznam, da me je kar malo strah neuspeha. predvsem zato, ker morajo biti res dobre sestavine in veliko vloženega časa za precizno izdelavo. če se ponesreči ...ojoj... se lepo priporočam če ima mogoče katera kašen preizkušeno dober recept za praline ali trufke? cokoladaa

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

27. nov 2006 20:08

napad je uspel, se je sprva resnično ustrašil kaj bom ušpičila, ker se nikoli ne ve, sploh pri dnevu kot je bil danes - generalka in likanje:) cokoladkaa v nedeljo je jamie delal truffle-je, sama sem jih lani poskušala pa so bili bolj mehki, no hrnajenje je bil onon stop v hladilniku, oz skoraj nič - ker so kar hitro šli, sem jih poimenovala skalice, ker jih nisem upala preveč po rokah packat...- da se ne bi preveč segrele in spet pacale, sme samo zajemala žlico in metala v grenki kakav, par v sladkor, nekaj pa v mrvice, so bili pohvaljeni, sama pa ne prav zadovoljna - kot vedno:) p,

pinch  

član od: 18.2.2009

sporočila: 89

29. dec 2013 15:22

imam vprašanje.

 

ravnokar sem naredila maso za truffle pa se mi zdi,da sem ga nekje polomila.

zato, ker je čokolada nekako zbita, na vrhu plava maščoba. daleč od homogene zmesi.

kako sem delala...

pogrela sem smetano in maslo (nič ni vrelo), prelila čez nalomljene čokoladne koščke in mešala. kot da bi se čokolada sesirila..kot se rado dogaja pri topljenju bele čokolade.

uporabila sem hoferjevo temno čokolado 85 %.

delala po receptu, ki je objavljen na ostalih kulinaričnih straneh in je tudi pohvaljen.

 

je možno, da je bila smetana še vedno prevroča? čeprav res ni zavrela. hm..

pinch

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti