Potrebujem recept (palacinke/sunka/sir)

10-dc  

član od: 26.11.2006

sporočila: 6

tema odprta - 26. nov 2006 22:21 | ogledi: 7.631 | odgovori: 7

Zivjo punce / fantje ...

Ker vidim, da ste vsi dobri kuharji bi vas tudi jaz rada prosila za en recept...

Namrec ze dolgo nazaj, sem jedla mislim da so bile palacinke s sirom in sunko in to ocvrte. In bi vas prosila, ce ima mogoce kdo ta recept da mi ga sporoci. Zelo vam bom hvalezna!

Lep pozdrav in veliko kuharskih dobrot vam zelim!

10-dc

mmbrlan  

član od: 17.4.2005

sporočila: 109

26. nov 2006 22:42

Spečeš tanke palačinke, na vsako položiš rezino šunke in rezino sira, zapogneš v trikotnik ali pa zrolaš v kanelon, spaniraš (moka, jajce, drobtine) in ocvreš v olju. Jaz jih raje spečem v pečici, na peki papirju - vseeno bolj zdravo kot v olju. Pa dobrodošla med nami in lep pozdrav! mmbrlan

10-dc  

član od: 26.11.2006

sporočila: 6

27. nov 2006 16:29

Živjo! Hvala ti res za tale odgovor! Takoj jutri za kosilo se lotim te jedi! Upam, da mi bo uspelo. : ) Se enkrat hvala! LP 10-dc

lonalina  

član od: 9.11.2006

sporočila: 65

27. nov 2006 16:54

Meni so kaneloni veliko boljši, če dam vmes še špinačo ali blitvo. Pri nas doma vedno prvi dan spečemo toliko palačink, da ostanejo še naslednji dan za kanelone. Na ohlajene palačinke damo 2 rezini šunke, nariban sir in prepraženo blitvo ali špinačo (blitvo najprej skuham nato pa še malo prepražim). Nato vse skupaj zvijem, spaniram in spečem na olju. Pojemo pa približno vsak dva kanelona, saj je jed zelo nasitna. lonalina

Lubezenca  

član od: 17.6.2013

sporočila: 1

18. jan 2014 23:08

10-dc je napisal/a:

Zivjo punce / fantje ...

 

Ker vidim, da ste vsi dobri kuharji bi vas tudi jaz rada prosila za en recept...

 

Namrec ze dolgo nazaj, sem jedla mislim da so bile palacinke s sirom in sunko in to ocvrte. In bi vas prosila, ce ima mogoce kdo ta recept da mi ga sporoci. Zelo vam bom hvalezna!

 

 

 

Lep pozdrav in veliko kuharskih dobrot vam zelim!

 

Jaz sem vcasih velikokrat pripravljala te palacinke. Za prilogo smo imeli francosko solato. So super in je skoda, da pozabimo kaksen recept.

Naredijo se pa takole: speces polacinke, kot obicajno. Tanjse so, lazje se jih potem zvije. Ma sredino palocinke polozis rezino sunke( lahko tudi tisto za poce), nanjo polozis rezino sira in zs stirih strani zapognes proti sredini- kot pismo. Spres z zobotrebcem. Naprej, kot , da paniras zrezek: povaljas v moko, nato v malo osoljeno jajce in na koncu v drobtince. Speces v srednje vrocem olju, sa se zavitek ne napije olja  oz., da ne porjavi. Zavitek mora biti zlatorumeno zapecen.Poskusite, res je dobro! Moja sestra je imela to jed veckrat na mizi, ko na je vabila za rojstni dan in imam lep spomin na tiste case.

Moja razlicica pa je nadel z jurcki in lisickami. obozujem gove v vseh ozirih. Ce koga zanima kaj vec naj sporoci! Lubezenca

 

 

 

10-dc

Lubezenca

tancy1984  

član od: 13.6.2007

sporočila: 76

19. jan 2014 0:18

jaz jih naredim tako da spečem palačinke, dam po dve rezini šunke in sira, zavijem v kanelone, položim v pekač, prelijem s kislo smetano z jajcem in spečem, da se zapečejo... okusne...

Tanja

Oaza  

član od: 13.3.2011

sporočila: 92

19. jan 2014 13:27

Lubezenca, mene zanima tvoj gobji nadev za palačinke!

LP, Oaza

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti