Uvajanje dojenčka na prehrano po 4. mesecu

MIAM  

član od: 25.11.2006

sporočila: 24

tema odprta - 26. nov 2006 17:32 | ogledi: 3.185 | odgovori: 6

Živjo!

Sem mamica štirimesečnega fantka. Počasi, čez kakšen mesec, bo treba postopoma presedlati z mleka še na kakšno drugo hrano. Gledena to, da je to moj prvi otroček in da sem brez izkušenj, vas prosim za nasvete in priporočila iz prve roke. Zanima,me s čim je dobro začeti, koliko obrokov priporočate,če veste za kakšen dober recept, skratka čim več informacij na to temo!

Hvala vam že v naprej in lepo se imejte!!

MIAM

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

26. nov 2006 17:49

Začela sem počasi z kakšno pasirano banano ali naribanim jabolkom,nato sem notri nadrobila kakšen poškot,najbolje pa bo,če vzameš v roke kakšno knjigo o prehrani dojenčkov in si tam prebereš,saj jaz sem.Ko takole premišljujem za nazaj ,pa čeprav je šele 6 let mali star ampak kako smo ga hranili v prvih mesecih pa uide iz glave andreja č.

beki  

član od: 21.11.2006

sporočila: 236

26. nov 2006 17:50

Jaz ti priporočam da uvajaš postopoma samo npr. z eno vrsto sadja oz. zelenjave, da vidiš kako otroček to prenaša. Na začetku kakšno sadje s skuto ali sadje s beby piškotki, potem pa že kakšno govejo juhico nepreslano s pasiranim korenčkom ali fino zmletimi rezanci (najbolje s paličnim mešalnikom, da ti čisto spasira), potem pa kakšno zelenjavo npr. korenček s kromprirjem primešaj pa kar mleko za dojenčke. Upam, da sem ti kaj pomagala, drugače me pa kar vprašaj tvoja sestrica Becky Naj ti ne bo nerodno Cao beki

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

26. nov 2006 18:16

pri nas smo dobili seznam uvajanja živil - 6 tednov, vsak teden eno novo vrsto živil, ker se šele v treh dneh pokaže reakcija na morebitno alergijo in je tako lažje odkriti, katera vrsta hrane ne paše. Je pa tako, da razen sadja, zelenjave in riža (pa mogoče še kakšnega brezglutenskega izdelka) praktično ostane glavna hrana še vedno mleko, do 9. meseca, ko lahko začneš z žitaricami. Jaz sem najraje delala kompote, npr. kuhana jabolka in hruške, včasih še banane, ali pa kuhano korenje z jabolkom, ali pa krompir s korenjem, bučko ali špinačo. Glede jogurtov so nam svetovali, da uporabljamo raje navadnega in dodamo sadje, saj pripravljeni sadni jogurti vsebujejo preveč sladkorja. matilda

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

26. nov 2006 18:21

No, mi smo še sveži, štejemo 10 mesecev, začeli pa smo s sadnim sokom in potem s sadjem. Je bila pomlad in sadja na pretek, jedli sva pa od samega začetka vse, banano, jabolko, češnje, maline tudi jagode z domačega vrta, nešpricane in najprej eno, pa drugi dan drugo, potem dve... Ni bilo nič narobe, poskušali pa sva tako, kot je sadje zorelo... Pravilo je, da poskusiš eno vrsto hrane dvakrat, trikrat, če ni reakcije, poskusiš z novim. Po šestem mesecu sem začela uvajati zelenjavo, korenček, juhice, in potem kar hitro tako rekoč vse razen kravjega mleka, morskih sadežev in beljaka. In naj povem, da nisem dolgo pasirala - če je bila zelenjavna juha zmiksana v "nedefinirano" kašo, ki je seveda nisem kaj dosti solila, ni šla "pod breg", zato sem kar hitro začela mečkati samo z vilico - in je denimo jedla zelenjavno juho, v kateri se je korenček ločil od mladega graha, cvetače, brokolija, krompirja... Zdaj se dvakrat dnevno še dojiva, malice so sadje ali jogurt (navadni, ali navadni z zmečkano banano), včasih kak piškot, tudi kakšna mlečna rezina a la kinder pingvi občasno (priznam, kriva sem), za kosilo pa je isto kot mi odrasli doma, pač pazimo pri začinjanju in soli, pa tako gledam, da je kakšna omakica zraven, da je lažje zmečkat. Kupljene kašice pri nas niso šle kaj prida v promet in je tudi nisem silila z njimi. Za žejo pije HIPP čaj, jabolčni sok brez sladkorja in vodo po žlički. Lepo rastita, Irena

MIAM  

član od: 25.11.2006

sporočila: 24

26. nov 2006 18:28

OOOOO,SESTRICA! TOLE PA JE PRESENEČENJE! tebe bom pa kar na kavico povabila, pa bova skupaj kaj zmiksali in spasirali.. lepo se imej, pa doma pozdravi! andreja tui tebi hvala za nasvet! MIAM

MIAM  

član od: 25.11.2006

sporočila: 24

26. nov 2006 18:31

Irena in Matilda-super! in seveda hvala tudi vama za odlične nasvete! Komaj čakam, da sprobam! MIAM

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti