Smetana za stepanje

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

28. nov 2006 15:53

Rastlinska mi ni všeč. Vedno tuševo mlečno, je bistveno cenejša od ostalih, razlike v okusu in kvaliteti pa po mojem ni, vsaj opazim je ne. O tem smo sicer že govorili, pa vendar: vedno stepamo mrzlo smetano, naravnost iz hladilnika, drugače bo tudi najboljša smetana ostala tekoča. Poleti, ko je vroče, pa je pred stepanjem dobro metlice in posodo v kateri bomo stepali, ohladiti v hladilniku. lp

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

28. nov 2006 16:13

Najpomembnejše ni nihče povedal, pravgotovo je to vzrok, če ne postane čvrsta ,ne pa znamka, Bravo, Vlado, včasih je treba misliti tudi z glavo lp Anamarija

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

28. nov 2006 16:48

Jaz tudi kupujem Tuševo in ji vedno dodam kremfix. Nisem pa še opazila mehurčkov v smetani. Naslednjič bom bolj pozorna. marelica

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

28. nov 2006 16:50

meni se smetane zdijo precej drugačne in tudi drugače se obnašajo med stepanjem. pred časom bi prisegla na smetano za stepanje od lj mlekarn, pa se je v zadnjem času zelo pokvarila kvaliteta le te in sem "prešaltala" na celjske mlekarne, tista v zeleno rumenem tetrapaku. stepe se takoj pa še zelo okusna je. rastlinskih smetan ne maramo, ker imajo nek čuden priokus, pa še zelo, zelo presladke so. včasih uporabljam smetano tudi za ribje jedi, tako da mi rastlinska absolutno ne pride v poštev. kot je bilo že napisano, stepa se mrzla smetana, z srednje trdo metlico, nikoli v plastiki (inox ali steklo) in posoda mora biti čista (v njej ne smemo prej mešati jajčne kreme, naprimer). pppp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti