Smetana za stepanje

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

26. nov 2006 9:55

Tudi jaz uporabljam za nadeve v pecivih samo alpsko smetano. Vedno, ko jo miksam že skoraj obupam, da se mi ne bo naredila... na koncu pa rata taka, da jo lahko režeš. Za sadne kupe ali vroče sadje pa kupujem navadno sladko smetano (mlečno) in nikoli rastlinsko, ker nam ni dobra po okusu. Navadno smetano največkrat kupim kar mercatorjevo ali pa v eurospinu ali hoferju, če sem ravno tam. JORDI

_pikica_  

član od: 1.9.2006

sporočila: 208

26. nov 2006 11:27

meni tudi okus rastlinske smetane ni všeč, uporabljam le alpsko smetano, v katero dodam kremfix in/ali vanilijev sladkor. lp

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

26. nov 2006 12:09

Jaz ne uporabljam rastlinske smetane, ker je ne maramo in nam nekako obleži v želodcu. Bi bilo pa zanimivo poizkusit mešanico alpske in rastlinske, kot to dela jade. Mogoče pa le ni tako slabo? LP! fakin712

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

26. nov 2006 12:48

Da malo pojasnim, zakaj sem pravzaprav vprašala. Nisem hotela že vnaprej delati kake slabe reklame za svežo mlečno smetano trgovske znamke Mercator. Ampak: včeraj je hči delala torto nutella, tretjo po vrsti. Le da je tokrat prvič uporabila zgoraj omenjeno smetano. Ni in ni se hotelo primerno strditi. Na koncu je bilo tako, kot piše v komentarjih k nutellini torti Sweetie - vse je ven teklo. Smetanovi okraski na torti so se pa razlezli. Pa je vse delala tako, kot takrat, ko je bilo v redu. Ne bi niti pomislila, da je vzrok morda v smetani, ampak soseda je imela s to smetano že dvakrat enake izkušnje. Dodati moram še, da delamo VEDNO brez Kremfixa, običajno s svežo mlečno smetano, original od Ljubljanskih mlekarn in doslej nisem imela problema. Je katera od vas opazila kaj podobnega? Lp Cila

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

26. nov 2006 17:45

Cila, tudi meni se je to že dvakrat zgodilo ravno s to smetano. Prvič sem mislila, da je bila mogoče pretopla,drugič sem pa že ugotovila,da ni bilo to krivo. Seveda sem jo kupila zaradi cene,ker ja precej cenejša od alpske smetane.No zdaj raje kupim alpsko, vsaj vem, da ne bom peciva vrgla stran,kar je posledično še dražje Lp, ela

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

27. nov 2006 18:45

Meni je drugače tudi najboljša od LJ mlekarn v rumeno zelenem tetrapaku (2,5 dcl) in se res hitro in najboljše stepe. Če pa te ni, potem kupim tisto svetlo modro od Pomurskih mlekarn, če pa še te ni, pa alpsko smetano (ampak to je že bolj redko). Nikoli, ampak res nikoli pa ne kupim rastlinske, ker me ob vseh tsitih umetnih dodatkih, aromah in barvilih vse mine...pa še dobra nam ni..... Enkrat sem kupila smetano mlekarne celeia (v istm tetrapaku kot od LJ mlekarn), pa je imal smetana okus po maslu, in še rahlo rumenkaste barve je bila(pa je nisem preveč stepla) - in tako je torto Sacher še dodatno obtežila, namesto da bi jo naredila prijetno lahko.....tako da sem sklenila, da nikoli več te smetane.... LP Zala

petruša  

član od: 27.11.2006

sporočila: 27

27. nov 2006 19:07

sama najraje uporabljam rastlinsko smetano. nekako mi z njo vedno uspe. z mlečno smetano mam probleme, ker jo vedno preveč stepem in mi na koncu rata maslo. če je res nujno, potem jo uporabim, drugač se je pa kar izogibam petruša

zelvica  

član od: 2.12.2005

sporočila: 60

28. nov 2006 13:11

Uporabljam smetano od Pomurskih mlekarn(plava embalaža), res da moraš malo dlje mešati, ampak je na koncu fino čvrsta. Če potrebujem večjo količino smetane(krašenje torte) mešam rastlinsko smetano(Hulala) in to od Pomurskih. zelvica

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

28. nov 2006 13:15

Alpska smetana je zakon. Dodam še kremfix in nimam nikakršnih težav. alexis

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

28. nov 2006 14:25

Vedno uporabljam rastlinsko smetano od pomurskih mlekarn, ker nam pa okus alpske ni všeč. Največ jo porabim za kremo čokoladnih tort. V smetani razstopim jedilno čokolado, okus je božanski. tanja tominec

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti