Kandida - ponovno

Lunca 15  

član od: 7.6.2004

sporočila: 99

26. dec 2006 0:06

Dermatologinja mi je predpisala ena zdravila na podlagi mikrobiološke preiskave. Ne vem še, koliko se mi je stanje izboljšalo, mi je pa rekla mikrobiologinja, da nisem tako hud primer. "Moja kandida" je bila bolj moteča, predvsem v poletnih mesecih, ker se je takrat bolj namnožila (dobila sem izpuščaje med prsti na nogah in rokah). Enkrat te dni bom šla na kontrolno preiskavo. pppp problem kandide je v tem, da se preveč namnožijo v debelem črevesju, kar pomeni, da je manj drugih bakterij, ki so pomembne za našo imunost. V kolikor je kandida prisotna in se je predolgo ne spraviš zdravit, pa lahko sesut obrambni sistem v debelem črevesju (ki je posledica prevelikega števila kandid) vodi do raka. Lp Irena Sporočilo je spremenil(a) Lunca 15 dne 26. dec 2006 00:08:00 Sporočilo je spremenil(a) Lunca 15 dne 11. jan 2007 09:32:57

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

4. jan 2007 12:07

Joooj lunca... moja starejša hči se bori z mehurčki po nogah in rokah, izginejo in se spet pojavijo, pa bolna kar naprej, sesut imunski sistem (je staknila slinavko pri 19 letih), lupljenje kože po rokah... ni da ni. Stvar sanira s tea tree oljem pa spet izbruhne čez nekaj časa. Ampak na kandido pa nismo niti pomislili. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

fiona  

član od: 24.10.2006

sporočila: 8

16. jan 2007 13:12

Tisti, ki za kandido pijete taheebo čaj...se komu kdaj zgodi, da kmalu potem ko spije čaj, postane bolj nervozen, srce bolj močno razbija, črevesje postane bolj "živahno", skratka kot da se simptomi kandide povečajo? zadnje čase to opažam pri sebi in se mi zdi, da je to vedno po čaju. ma še kdo podobno izkušnjo? hvala za odgovor pa lep dan fiona

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

25. jan 2008 13:03

fiona za čaj ne bi vedla. Me pa zanima kako uporabljate ekstrakt grenivkinih pešk? Na steklenički piše samo 3-5 kapljic v vsaj 100ml tekočine. Kaj to je dnevni odmerek? Klea

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

25. jan 2008 20:47

Klea, v knjižnici si sposodi knjigo " Čudež iz grenivkinih pečk"  - res so čudež, jih pa ne smemo jemati, če uživamo določena zdravila, ker jih izničijo, ravno tako grenivke. V tem primeru se pozanimaj v lekarni. kobra 1

KornelijaPT  

član od: 27.12.2006

sporočila: 73

26. jan 2008 5:05

Nisem imela časa prebrati celoto, kaj je o candidi napisano. Prebrala sem začetek in konec. Rada bi pa dodala: Candida alibcans, kot številne druge bakterije in gljivice so NORMALNI STANOVNIKI našega telesa!!!!!!!! Torej: delanje brisev in teh in drugih testov, neglede na to ali so iz uradne medicine ali "alternativni" NIMA NOBENGA SMISLA!!!! Problem nastaja, če te gljivice ali bakterije izzovejo TEŽAVE. Če ni težav, se nič ne treba zdraviti. Po mnenju uradne medicine je samo maloštevlno takšnih stanj kjer treba zdraviti asimptomatsko prisotnost bakterij ali gljivic (npr pri nosečnicah treba zdraviti, čeprav nimajo težave). To pomeni: da niti preventivno delovanje nima nobenega smisla. V uradni medicini prisotnost spcijalnih patogenih bakterij ali drugih mikroorganizmov terja preventivno zdravljenje, ampak, one so točno določene in candida ne sodi med te. Po homeopatskem stališču (kaj rečejo še tudi druge alternativne vede) tako in tako ne boriti se proti zunanjim dejavnikom ampak treba delovati na človeka. Ampak, sama prehrana je samo največkrat samo paliativni vkrep in VEČINOMA NE DOVEDE do trajne in korenite ozdravitve večine bolezni. KornelijaPT

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

26. jan 2008 12:31

Hvala kobra 1. Zgleda, da bo res treba v knjižnjico, ker na spletu nisem našla nič takšnega kar ne bi bilo že napisanega tukaj na forumu - skratka, da so "čudežne". Klea

Svetla  

član od: 15.5.2007

sporočila: 38

28. jan 2008 13:47

Mene pa zanima, koliko časa ste se sotrpini borili s kandido? Sama sem že tri mesece na dieti, probiotikih, grenivkinih kapljicah, pa je še vedno zelo hudo. Bega me, ker BIOS ne pokaže več prisotnosti kandide, težave pa še vedno imam. Ne vem, če ne gre morda za zakasnelo čiščenje strupov? Tudi izvidi ne pokažejo nobene druge patološke spremembe, potrdi le prisotnost bacila cereus, za katerega pa baje tudi ni zdravila.

KornelijaPT  

član od: 27.12.2006

sporočila: 73

28. jan 2008 19:47

Svetla! Če mi napišeš, kaj ti je, ti draga volje odgovorim! KornelijaPT

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

28. jan 2008 20:05

svetla kake težave imaš? za vse pa tudi ne more biti kriva "kandida" božena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti