Kandida - ponovno

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

23. nov 2006 16:24

Pri zdravilstvu me še najbolj moti ta "kadija te tuži, kadija ti sudi" pristop - najprej ti postavijo neko izmišljeno diagnozo, nato pa te za drag denar pozdravijo z "energijskim impulzom, ki vsebuje invertirana nihanja v telesu prisotnih glivic" ... Če že znajo nihanja zapreti v ampule, prosim poleg sončka še za eno ampulo smeha in dobre volje... JasnaV

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

23. nov 2006 16:45

Kje se dobi tale ekstrakt iz grenivkinih pečk? Toliko sem slišala o njem, da bi ga morda kupila. mimika

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

23. nov 2006 17:07

Imeli so jih tudi pri "sosedu", a jih danes ni bilo. Dobijo se v lekarni, Sanalaborju, Maximarketu... Navodila so okrnjena, ker so imele naše lekarne probleme s pridobitvijo licence. V začetku smo kupovali nemške, (zdaj se jih ne dobi več) in so bile bolj kompaktne - manj redčene kot naše, a so tudi te OK. Priporočam, da si prej preberete knjigo , ki sem jo omenila. Kapljice je treba na vsak način redčiti, ker je koncentrat, razen za herpes na ustnicah. Mimogrede, jaz sem ga s kaplicami odpravila (pozdravila), saj se mi že leta ne pojavlja več. Je pa potrebno biti pri kaplicah, kakor tudi pri grenivkah previden, če jemlješ zdravila. Ne smeš jih uživat vzporedno z zdravili, ker izničičš njihov učinek. Prijetno popoldne, kar ga je še ostalo, kobra 1

fiona  

član od: 24.10.2006

sporočila: 8

30. nov 2006 12:43

zanima me, če kdo ve, kako je z uživanjem različnih oreščkov pri kandidini dieti. A se jih načeloma lahko je ali se odsvetuje? fiona

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

30. nov 2006 13:08

Fiona, mislim, da se oreški odsvetujejo. Trenutno se držim diete, ki je bila omenjena v prejšnji temi so kandidi že 5 teden. Poleg tega redno uživam sirotko, pijem redčene kapljice grenifit (izvleček iz grenivkinih pešk) in jih razredčene uporabljam tudi za intimno nego. Popijem veliko kefirja in uživam fermentirane mlečne izdelke (siri, skuta, kisla smetana, navadni jogurti...) Prvi mesec v 6 letih, da nisem imela simptomov vaginalne kandidaze, napenjanja ni več, prebava se je uredila. Presenetljivo se mi je popravila aknasta koža na obrazu. Počutim se zelo dobro. Se pa res striktno držim diete. Črtala sem tudi kofeinske napitke, ker jih pač brez mleka in sladkorja ne morem pit. Brez bioresonance, skratka Res sem srečna in upam, da bo trajalo...

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

30. nov 2006 13:11

Pa še nekaj! Tudi PMS ni bilo!!! Noro! Se splača biti priden. Hkrati pa mi je grozno ob spoznanji, kaj dejansko naredimo svojemu telesu z neustretno prehrano.

ajna  

član od: 7.12.2002

sporočila: 38

9. dec 2006 9:37

Tudi jaz sem mislil da imam obolenje z kandido in sem začel z dijeto. Po 2 dneh sem začel dobivati vrtoglavico in sem bil skoraj siguren, da je krvni pritisk padel zelo nizko. Nič kave in vinčka, katerega vsak dan malo cuknem proti večeru. Ko si čez 60 je to obveza. Ko sem meril krvni pritisk sem pa na srečo ugotovil, da je utrip srca padel na 32. V dveh dneh sem že imel vgrajen spodbujevalnik. No, pa naj še kdo reče, da mi dijeta ni skoraj rešila življenja. ;-) Dragan

Lunca 15  

član od: 7.6.2004

sporočila: 99

20. dec 2006 23:18

Jaz trenutno končujem boj s kandido. Samo to bi rada povedala, če imate kandido, veste, da jo imate. Ne delat testov s kozarci in slino, meni se močno zdi, da je ta ideja prišla iz strani takšnih in drugačnih samooklicanih zdravilcev, ker je meni zdravnica ni omenjala. Meni se je kandida kazala z izpuščaji med prsti na nogah in med prsti na rokah. V bistvu so bili taki majhni mehurčki. Če imate, pojdite na mikrobiološko preiskavo. Tega vam ne zlažejo. Kakšnih hudih ločevalnih diet jaz osebno ne bi nikomur priporočala in kot je rekla ena zdravnica, ki nam je predavala na letošnjih Bitenčevih živilskih dnevih: Post je stres za telo oziroma za celice. Dokler ne dobite potrdila od zdravnika, da ste kaj staknili, se takih diet raje ne lotevajte. In zmeraj poiščite mnenje strokovnjaka, na področju hrane so to živilski tehnologi. Irena (absolventka živilske tehnologije) Sporočilo je spremenil(a) Lunca 15 dne 26. dec 2006 00:06:58

fiona  

član od: 24.10.2006

sporočila: 8

22. dec 2006 11:43

Irena, zanima me, kaj misliš pod tem da končuješ boj s kandido...se ti je stanje zelo izboljšalo? lahko poveš kakšen metode si se lotila ti, da ti je pomagalo? hvala in lp, fiona fiona

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

22. dec 2006 17:30

nisem veliko prebrala o kandidi, oziroma nič, zato bo meje vprašanje za nekoga morda neumestno, pa vseeno: in kaj potem, če imam kandido? pppp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti