Hobotnica pod peko

as1  

član od: 5.4.2006

sporočila: 142

tema odprta - 22. nov 2006 16:42 | ogledi: 8.354 | odgovori: 9

Ali je za pripravo jedi pod peko, primerna tudi zmrznjena mešanica morskih sadežev ali je nujna hobotnica. In kaj dajete zraven, pod peko?

as1

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

22. nov 2006 17:00

Ne priporočam zamrznjeno različico morskih sadežev za pod peko, ker se ti bodo razpadli. Po dalmatinskih receptih zraven hobotnice dajo vedno krompir. Veliko receptov se najde na spletnem naslovu: http://www.coolinarika.com/ Levinjav

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. nov 2006 18:12

ali na www.gastronaut.hr za pod peko so primerne le sveže sestavine, ne glede na to,ali gre za hobotnico ali za meso. Mamamia mamamia

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

28. nov 2006 13:48

Glavonožci so za pod peko primerni tudi zamrznjeni.Domačini v dalmaciji celo svetujejo zamrznitev hobotnice pred peko.Hobotnico pred peko namoči za 5 min. v krop,sicer pod peko spusti preveč tekočine in boš imel na dnu krompirjevo juho. ati zlati

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

28. nov 2006 13:56

Malo sem zgrešil temo. Mešanica morskih sadežev se pod peko ne bo obnesla,ker ti bodo škampi in riba razpadli po pol ure,hoba,sipa ali ligenj pa še bodo žilavi.Poizkusiš pa lahko z vsakim posbej.Po mojih izkušnjah so lahko glavonožci pod peko tudi mešani,le razlika v teži naj ne bo prevelika.K sipam in lignjem daj raje folpe. ati zlati

ZZVONE  

član od: 29.8.2005

sporočila: 76

29. nov 2006 8:35

Pod peko se odlično spečejo lovke orjaškega lignja, ki so trenotno v akciji za smešno ceno v Interšparu(600sit) v primerjavi s hobotnico. Lovke so zelo okusne, le čas priprave je malo daljši(cca 2 uri). Zraven pečem polovico krompirja, polovico pa razna zelenjava-korenček,buče, paprika,jajčevec,por, tudi paradižnik, koleraba,česen,čebula....Nepogrešljivo je olivno olje, začinim pa vedno z domačo začimbo. Nikoli pa ne dodajam ne vode in ne vina, ker odda že sama zelenjava dovolj tekočine. lp ZVONE

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. nov 2006 10:11

Zvone, a si tiste lovke iz akcije prej kaj namakal ali si jih dal "od nule" po pokrov? Vendelina jr.

ZZVONE  

član od: 29.8.2005

sporočila: 76

30. nov 2006 6:30

Lovke (tudi hobotnico)je treba prej malo pokuhati, da spustijo vodo, drugače bi bilo preveč tekočine v posodi in bi bilo vse pacasto. Pod peko sem začel pečt šele letos spomladi. Kolega je dobil peko v dar in me "okužil"-takoj sem si jo nabavil in sedaj zadevo že kar dobro obvladam.Odlična zadeva,sploh, če nas je malo več. ZVONE

ZZVONE  

član od: 29.8.2005

sporočila: 76

30. nov 2006 6:31

Lovke (tudi hobotnico)je treba prej malo pokuhati, da spustijo vodo, drugače bi bilo preveč tekočine v posodi in bi bilo vse pacasto. Pod peko sem začel pečt šele letos spomladi. Kolega je dobil peko v dar in me "okužil"-takoj sem si jo nabavil in sedaj zadevo že kar dobro obvladam.Odlična zadeva,sploh, če nas je malo več. ZVONE

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti