Priprava fazana

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

tema odprta - 22. nov 2006 13:36 | ogledi: 6.821 | odgovori: 10

Danes dobim fazana, ki je že 2-3 dni odležal. Ima kdo kakšen predlog za peko, saj za golaže, obare in podobno moji jedci niso zainteresirani. Na forumu sem sicer zasledila recept, ki ima mimogrede oceno 1 brez komentarja. Prepričana sem, da si zasluži precej višjo oceno in ga bom, če ne dobim drugih predlogov tudi uporabila.

Skratka, družba KulS-a, na dan z idejami!

ZIMA

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

22. nov 2006 13:48

Jaz sem našla še en recept, zima: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=1513 Ker sta pa oba od Rikota, pa itak ni dvoma, da bo dober na en ali drugi način. Pa vesel dober tek! Blanchy Sporočilo je spremenil(a) Blanchy dne 22. nov 2006 13:49:05

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

22. nov 2006 13:56

Fazana lahko pripravis z grozdjem. In sicer ga znotraj in zunaj solis in popopras in premazes z maslom. Prekrijes ga s slanino in tesno prevezes (slanina je obvezna, ker je drugace precej pusta zadeva). Postavis ga na namascen pekac in ga peces 15 minut. Pol kg grozdja dusis z maslom, sladkorjem in konjakom in zalijes z piscancjo osnovo. Kuhas, nato pa spasiras s palicnim mesalnikom in pretlacis skozi cedilo. Po 15 minutah peke ga obrnes in prelijes z grozdno omako in peces se 30 minut. Ko je pecen, ga vzames iz pecice, odstranis slanino in postavis na toplo, da se umirijo sokovi. 30 dag grozdja malo pomesas v maslu. Omaki, ki ostane od peke dodas malo kisle smetane in pustis, da se zgosti. Narezes na kose, prelijes z omako in dodas se cele jagode grozdja. (peces na 220, cas pa je prilagojen za malo manj kot kilogram tezkega fazana). Drugace pa zataknes med bedro in telo oster noz in ce je sok, ki izteka bister, potem je pecen. Lahko pa ga nadevas s suhimi slivami, z jabolki ali pa s kostanji. Tudi to bi bilo odkusno. fresh

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

22. nov 2006 13:59

Hvala, Blanchy, tega mi pa ni ponudilo,ko sem iskala po sestavinah. Vidim pa, da se je tale Killy potrudila in tudi ta recept brez komentarja ocenila z 1. Bom z moškimi danes predebatirala tale recept,mogoče bo pa soglasno sprejet?! ZIMA

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

22. nov 2006 14:02

O, Fresh in alexis, tudi vama hvala za odgovor (kaže, da smo vse hkrati pisale). Bodo imeli vsaj več dela, preden se bodo odločili za ustrezen recept. ZIMA

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

23. nov 2006 11:50

Ali mogoče kdo pozna ponudbo tega podjetja? Včasih so imeli prodajalnico v Ljubljani, na tržnici v Plavi laguni, vendar nikoli nisem zasledila, da bi prodajali fazana ali prepelice. Če ima kdo izkušnje oziroma ve, kje bi se dalo dobiti prepelice, bi bila zelo vesela za informacijo. Hvala! fresh

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

23. nov 2006 20:15

Rada bi se zahvalila vsem za poslane nasvete. Pripravila sem ga potem po receptih, ki jih je navedla Jade, le da sem malo skombinirala. Ker je bil že razkosan, sem ga natrla s soljo, poprom, rožmarinom, gorčico, majaronom in črnim vinom. Do danes je bil v tej zmesi, naprej pa sem ga naredila po nasvetu za fazana z gobami in smetano. Fantastično! Poleg sem pripravila široke rezance, ohrovt s slanino in fižol v solati. ZIMA

bisi  

član od: 21.10.2006

sporočila: 8

23. nov 2006 20:27

Odgovor za fresh, če morda sprašuje za izdelke podjetja Nimrod, ki se ukvarja z divjačino. V Mercatorjevi trgovini sem zasledila njihove izdelke (zamrznjen program). Gori je tudi njihov naslov in ostali podatki, pa jih morda lahko pokličete, kako se lahko pride do njihovih izdelkov. Nam jih je dostavljal njihov trgovski potnik. bisi

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

11. dec 2006 15:07

Bisi, super hitro sem se spomnila na to, da sem sprasevala po prepelicah. Tepka, pozabljiva! Nimrod poznam in tudi prodajalna v Plavi laguni mislim, da je bila njihova. Super pa, da si mi dala idejo, da jih preprosto poklicem. Hvala! fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti