Rabn nujno pomoč strokovnjakov tort:))

AnnaH  

član od: 11.1.2006

sporočila: 59

tema odprta - 22. nov 2006 13:24 | ogledi: 6.177 | odgovori: 83

jst bom pekla torto za rojstni dan pa hočm de je

kukr tuk uredu...

no glede torte kaj naj naredim da mi biskvit za torto ne bo

skup zlezlu (sej veste ne de se nau sesedu):))

ja pa kako lahko prerežem napol biskvid za torto(al kua je že hehe) ne da bi mi šou na 5 in več delov hehe.

pa fuul hvala za odgovore

AnnaH

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

22. nov 2006 13:40

Uf, saj ne morem niti prebrati to spakedranščino. Najboljše da greš torto kupiti, če se ti zelo mudi. Do naslednjega rojstnega dne pa vaje, vaje...... Lp

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

22. nov 2006 13:54

AnnaH, hudo je s tabo, hudo, kar se tiče pisanja! No, nihče ni za vse nadarjen . Pri biskvitu pazi, da boš beljake stepla posebej v sneg (ne sme pasti iz sklede, če jo obrneš), da boš pecilni presejala skupaj z moko (mora biti enakomerno porazdeljen) in še, da ne boš potem beljakovega snega zamešala med rumenjake kot žgance, ampak previdno, z metlico. Pekač moraš namastiti in posuti z ostro moko ali drobtinami, nato pečen biskvit ohladiš na rešetki. Razrežeš pa tako, da z dolgim nožem najprej okrog in okrog zarežeš kake pol cm globoko v višini, kot jo želiš, potem pa vodoravno režeš po zarezi. Saj ne vem, če sem bila dovolj razumljiva, drugače pa napiši, če ti ni kaj jasno. Več sreče s peko! ZIMA

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

22. nov 2006 14:09

AnnaH, prosim, daj se malo potrudit s pisavo... Vsak stavek sem morala dvakrat prebrat, da sem sploh razumela kaj hočeš. Kot vidim niti nisi tako nova članica, daj malo pobrskaj po straneh... toliko ogromno govora je že bilo o biskvitih, tortah, sesedanju... Pozdravček in uspešno peko ti želim.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

22. nov 2006 14:19

Jaz pa sem takoj prebrala. Joj, ne vem zakaj toliko hude krvi??? No, jaz imam objavljen recept za biskvit, samo nimam časa brskat...

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

22. nov 2006 14:26

AnnaH, torta nutella je zakon, to naredi pa ne bo problema. Uspe tudi, če vse setavine naenkrat not vržeš. Lahko narediš tudi biskvit po receptu za pecivo Be mel (trikrat hura za avtorja tega recepta). Tudi tu ni kaj zgrešit. Zasledila sem pa pred kratkim eno pecivo, ki se mu reče, "da nikol ne pade dol". Ne vem zdaj točno, kje je. Če pa ne uspe čisto nič - hvala bogu, obstajajo slaščičarne. titta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. nov 2006 14:42

Če bi me pekle, kot ti pišeš.... Daj no, en malček več spoštovanja do jezika... Sicer pa - vtipkaj torta na iskalcu, pa bo receptov na pretek...Mamamia mamamia

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. nov 2006 14:42

AnnaH, če se hočeš naučt pečt kukr tuk dobre torte: vaja dela mojstra, peči torte enkrat na mesec in za prihodnji rojstni dan bo torta že v redu, ne samo kukr tuk. Za ta rojstni dan si verjetn prepozna za kukr tuk dobro torto. Če hočeš vseen delat: drži se kakšnega recepta, zberi bolj enostavnega, drži se temperatur pečice in časa pečenja, prerežeš lahko tudi z velikim ( dolgim ) nožem ( ko se shladi ), naredi ( morda ) mal več kreme, čist ti verjetn ne bo skp zlezla, pa tudi če ti, z kremo je lepo poglihaj, okrasi in skrij napake. Edino kar je lahko zelo narobe je, da je premal pečena, če je preveč obreži izgoreli del in veselo skrij s kremo. Dobrodošla na kulinariko, želim ti, da čim prej postaneš ekspert za torte. ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. nov 2006 14:51

mamamia, kot, da sva tekmovala, dve skundi sem bil prepočasen. Glede jezika vam ne dam prav: a je boste zdej prestrašile, da se punca ne upa več oglasit. ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti