Rabn nujno pomoč strokovnjakov tort:))

nincika  

član od: 23.11.2006

sporočila: 71

19. dec 2006 8:22

Opazila sem da večinoma krasite z smetano kar mi je všeč. Torte so res lepe. Vprašala bi katero smetano uporabite da je dovolj čvrsta? Ali delate tako kot je napisano malo nazaj (pol alpske pol rastlinske zmiksaj ko je stepeno daš sladkor v prahu in utrjevalec)?Skaterimi živilskimi barvami obarvate smetano(v prahu ali tiste male stekleničke z aromo)? Ali jih dodate v smetano šele ko je stepena? Kako ste naredili kolesa pri formuli? Marcipan oblikujete sami(figura palčka mi je bila cortkana)? Veliko vprašanj kajne toda pri tortah sem šele začetnik:vsakič se kaj novega naučim. Zadnjič sem odpravila problem biskvita (hribček na vrhu) in to po zaslugi kulinarike. Hvala.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

19. dec 2006 13:02

Veri, čestitke tudi z moje strani! Pa čim manj te dni (majčkeno pa žiher :) ) Zdaj boš pa malo težje po drevesih plezala! Atina

HALI  

član od: 3.9.2001

sporočila: 112

19. dec 2006 13:38

Oj Nincika! Če so vprašanja namenjena meni,ti bom poskusila odgovorit.Jaz za krasitev tort uporabljam rastlinsko in normalno smetano.Zmeraj,če je le mogoče up. kar mercatorjevo sladko smetano in rastlinsko v modri embalaži pomurskih mlekarn.Smetano obarvam z barvami v tubicah(pazi zelo podobne so pisala za na torte).Barve dodam v smetano pred stepanjem.Kolesa na formuli so v bistvu biskvitna,namočena v stopljeno čokolado.Ta plačke na formuli je kupljena zadeva,domači so plavalci na torti bazen. LP,Hali

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. dec 2006 13:53

bia je napisal/a:
Res hvala se bomo potrudile... in nato poslale fotko končnega izdelka bia
ja, pa pošlji fotko modela po katerem si delala, da lahko primerjamo, kolk si zadela. ežoj

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

19. dec 2006 15:03

Hali, tvoje torte so enkratne. Upam, da ni kaj narobe, ker sem objavila tvoj album, sicer sem ga verjetno tu gori dobila in shranila. LP

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. dec 2006 15:16

Atina, hvala! itak ne pijem, tako da to mi ne bo tak problem, plezanje po drevesih pa žal trenutno odpade, ker sem še bolana, zdravniki hočejo, da bi bla doma do februarja!!! Ampak to itak ne pride v poštev in tako računam, da bom vseeno vsaj še kak mesec lahko plezala okoli, hihi ežoj, ti pa nisi z malim zadovoljen, se mi zdi... Če ti bojo poslali fotko modela, jo boš hotel pa še v živo spoznat, hehe Bia, šefici povej, da obstajajo tudi naravne metode za večanje prsi (sicer imajo nekaj stranskih učinkov, ampak se baje splača...) Gre pa hitro kot v reklami - v 14 dneh si iz košarice C na D (preverjeno...) glede VW pa ti ne morem pomagat, se bo morala zadovoljit z igračko - čeprav s primerno velikim oprsjem, bi mogoče tudi do VW lažje prišla, hehe:) Just kidding! Sicer lahko torto tudi celo oblečeš z obarvanim marcipanom, s kakavom lahko dobiš lepo zagorelo polt. In boš dobila lepo gladko kožo... Ali pa z oblivi, smetanami, jaz uporaljam isto kot Hali... za barve lahko vzameš tudi barve za pirhe, ker so po besedah slaščičark isto kot živilske barve, samo pakirane drugače in imajo vse zdravstvene tteste, tako da brez skrbi. Pa za rjavo je itak najboljši kar kakav ali čokolada. Veri

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

19. dec 2006 15:25

Veri, s to "naravno metodo" sem si jaz dala povečat prsi kar 2x! En stranski učinek trenutno spi, drugi pa teka naokrog! Je pa kratkoročna metoda, žal, zato jo treba večkrat ponavljati. Me pa zanima tale torta, AnnaH, kdaj bomo videli slikico? Atina

HALI  

član od: 3.9.2001

sporočila: 112

20. dec 2006 8:27

Lijana ni problema,zato pa imam album,da se kdaj še komu drugemu kakšna ideja utrne LP,Hali

nincika  

član od: 23.11.2006

sporočila: 71

20. dec 2006 18:02

Najlepša hvala za odgovore.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti