Rabn nujno pomoč strokovnjakov tort:))

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

24. nov 2006 22:59

Ežoj, kakšne mere za torte pa imaš ? Saj imaš najbrž rokice skoraj tako velike ! 22 cm modela še pa res nisem nikoli videla in imam ob tem slikovito predstavo. No , ni čisto res, imam takega, da se raztegne od 18 cm do 36 cm. Potem pa vedno razmišljam, kdo neki dela tako mičkene torte . AnnaH, ko sem jaz delala prvo torto, me je bilo tako strah, da ne morem povedati. H sreči takrat nisem vedela, da se biskvit sesede ( veš , kolikokrat se je potem), da smetane ne morem barvati z instant praškom za sadni sok in se je vse okrasje sesirilo, da se čokolada prime na dno posode. Torta je bila prava uspešnica. Kastrofe so prišle kasneje, ko sem že nadgrajevala svoje znanje. Zato sem prepričana, da bo torta ob takem silnem zaledju, ki ti ga nudi kulinarika, nepozabna. Pa ne pozabi je fotografirati. Moja znanka, ki leze proti petdesetim, vsa leta kupuje "plastični" biskvit. Preprosto si ne upa niti poskusiti. Ti je zdaj jasno, kako dobro izhodišče imaš ? frina

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

25. nov 2006 6:16

frina, nisem bil siguren o velikosti modela, sedaj sem izmeril:23 cm, in meni se zdi normalen. Glede tort pa tako: torta nekak velja za " kraljico " sladic, meni se nikoli ni zdela kaj težkega-kompliciranega in s tortami nisem imel velikih polomij, res je tudi, da nikoli nič ne eksperimentiram, držim se strogo recepta. Imam dve knjigi: Regina recepti in Dr Oetker-podravka: kolači vaš ponos in v glavnem delam po receptih iz teh knjig. Meni osebno se zdi npr. potica ali krofi veliko bolj zahtevni kot torta. Še največjo polomijo sem imel, ko sem eni sosedi hotel pokazati kako je Sacher torta enostavne za naredit: ne vem zakaj, se mi je sesedlo ( no ne čist ) in je prišla precej " zbita ", in se mi je še enkrat potrdilo, da se ne smeš nikoli " važit ", se ne izide. Drugač, za mene, ni jo čez masleno kremo ( pa ne v luft skakat ). Pa še to: jaz in sin imava rojstne dneve v maju 12 dni narazen, sin ima pozneje. Jaz svojega v glavnem ne proslavljam posebej, sin ponavadi neki organizira. Nekaj dni po sinovem rojstnem dnevu ( ki ga še nismo bili proslavili ) je tle na kulinariki nekdo napisal recept za eno jagodno kremo ( jagode, jogurt, sl.smetana, želatina ) in se jaz odločim, da to preizkusim ( ko je sin bil mlajši, smo doma zmeraj za njegov rojstni dan imeli torto z jagodami ). Očistim žar, naredim torto in povabim svoje. Oni pridejo z vrečkami in mi čestitajo za rojstni dan, devajo darila, jaz ves zbegan, ker nisem tega pričakoval. No skratka, nad torto so vzdihovali kolk, da je fajn, zelo so jo pohvalili jaz pa še kar trmast: ni jo čez masleno kremo. AnnaH: nič te ne bom o....., kar korajžno naprej. Je pa en rek: kdor veliko sprašuje, se kdaj pa kdaj komu zdi neumen, kdor nikoli ne vpraša ostane za zmeraj neumen. evo, jaz se opet malo razpričo ežoj Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 25. nov 2006 07:59:08

AnnaH  

član od: 11.1.2006

sporočila: 59

25. nov 2006 13:17

ti se kar razpriči bomo vsaj kaj novega zvedli ...hehe no jaz drugač nisem nikol nič pekla šele mesec dni mam naval na pečico... imamo novo...pa je tuk lepa da kar morm kej pacat hehehehe čeprou sem spekla piškote pa so bili zelo trdi (mislim tok zelo pa tut ne,,se je dalo jest al pa vsaj za v kavo omakat ) no pa sm jih dala teti ko jih je tuk hotela imeti potem pa je vse dala svojmu psu Sporočilo je spremenil(a) AnnaH dne 25. nov 2006 13:25:17

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

12. dec 2006 5:44

AnnaH, rojstni dan se bliža, a bomo delali kukr tuk dobro torto? ežoj

AnnaH  

član od: 11.1.2006

sporočila: 59

14. dec 2006 9:33

jo bomo ja...dans se mi zdi de biskvit (če bom lahko ker sem ko nalašč zbolela...angina pa to) ah sej torta bo ampak bojo skakale bakterije po njej hehe...sej ne..bom delala z rokavicam :) tko de upam da boste kej tuki če mi slučajn ne bo šlo de mam strokovnjake zravn sam bom itak delala pol popoldne tko de pesti držte :) AnnaH

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

14. dec 2006 12:28

Torta za prste polizat : http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=2087 Pred biskvitom res ni potrebno imeti strahu. Držiš se recepta pa je. Med peko edino preveriš, da se ti ne bo začel žgati, saj niso vse pečice enake, po potrebi korigiraš temperaturo. Če bo pa kdaj od zgoraj malo ožgan, pa ga z nožem postrugaj. Nihče ne bo vedel. Ko boš pa enkrat "spoznala" svojo pečico, pa se ti več ne more ponesrečiti. Kar koli bo šlo kasneje narobe, se ti zlomi biskvit, ni lepo okrogel, imel bo luknje....., ne biti jezna, vse se da zakriti s kremo. Vedno ko je biskvit romal v smeti, je bilo to samo zaradi tega, ker sem hotel nekaj po svoje spacat. Eh Ežoj, ni je čez smetanovo kremo Ta s kislo smetano pa je sploh genijalna. lp

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. dec 2006 16:28

ežoj, a tako blizu imata rojstne dneve? Pri nas bo pa obratno, če bo vse po sreči... Aja, bolana skoraj nisem več, še par dni, pa bom ko nova, mi pa še ne dovolijo razgrajat okoli (citiram zdravnico, hehe) Midva mava pa najrajši skutne kreme. Najbolj hecno je pa to, da jo ima najrajši tudi moj bratec, ki kot sam pravi, ne mara skute... Kdo bi ga razumel Zdaj bom pa tudi jaz pekla, ker ima fantova mami rd:) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. dec 2006 16:40

frina, tako mičkene torte delamo tisti, ki delamo večnadstropne torte v več okusih. So pa zato toliko višje, da te potolažim:) anah, če kaj rabiš, bomo tu! Jaz se lotevam enega velikega podviga in če lepo rata in če mi bo slučajno ratalo stvar končno enkrat tudi poslikat, boste lahko videli, kako rada imam svojo "neuradno taščo":) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. dec 2006 1:54

Ena torta je pečena, naslednji dve nadstropji sta pa jutri na vrsti:) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. dec 2006 1:41

Ratalooooo! Že odnesla (fant je mel najtežjo nalogo pri vsej torti - jo držat med prevozom...), dala, že načeli vsa tri nadstropja, pojedli vseh treh pa seveda še nismo do konca:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti