Rabn nujno pomoč strokovnjakov tort:))

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

23. nov 2006 17:54

AnnaH, kar korajžno!. Jaz vse biskvite pričnem s snegom, v katerega vmešam sladkor in rumenjake - izmenično. Na koncu še moko s pecilnim, vmes pa kar še pade po receptu. Na ta način naj bi bila močnejša struktura zaradi vezave sladkorja, beljaka in rumenjaka. Skratka obnese se ! Pekač pa dobro namaži ali pa obloži s peki papirjem. Saj bo šlo, mogoče bo prva celo boljša kot druga. robida

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

23. nov 2006 18:02

hvala!zdaj moram sprobat smeške.hehe,na res hvala.so mi ful všeč ena mš

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

23. nov 2006 18:05

upam,da je revca dobila kak recept.če še ni naj pove kako torto bi.mam full iskušenj.pravilno pisat pa mi je tle bedn.mam u službi dost pravilnega sranja hahahaha.da me neb kdo slučajn.bla-bla.hahaha.L.V. ena mš

AnnaH  

član od: 11.1.2006

sporočila: 59

23. nov 2006 20:18

a veš da se še kar nism odločla za recept, sej tukaj sem dobla polno receptov in za vse sem ful hvaležna samo mislim da so vsi recepti( sej ne vem kako bi povedala to) za zelo visoko torto ki jo prerežeš dvakrat na pol ....jaz pa nameravam samo enkrat prerezat...joj kuk zmešan pišem upam da zastopite... Sporočilo je spremenil(a) AnnaH dne 23. nov 2006 20:20:13

kepca  

član od: 6.9.2006

sporočila: 93

23. nov 2006 20:40

ANNAH VELIKO SREČE PRI PEKI TORTICE,PA LEP POZDRAV kepca

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

23. nov 2006 21:10

Anna, povej kako velik pekač imaš (okrogli- kakšen je premer). marelica

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

23. nov 2006 21:58

Če nočeš visoke torte potem pač daj sestavine za maso na pol - prišlo bo torej manj mase in torta bo pač nižja. Simpl, a ne? Al pa povečaj pekač. lp, vanjatajnsek

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

23. nov 2006 22:58

no sam tolk,da poznam recept pri katerem spečeš podlago,jo oblikuješ v določeno obliko(srček,rožico ipd.)nato pa iz ostankov biskvita(zmleti v drobtine)in masla,čokolade....sezidaš torto v višino.men je full dobr ratala hiška čarovnice ena mš

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

23. nov 2006 23:11

ej, AnnaH, dejmo naredit to torto, boš videla, mora uspet. Biskvit naredi po receptu, ki ga je napisala matilda, je čist enostaven in poceni ( če se konec koncev kaj sfiži ( pa se ne bo ), naredi znova. Sladkor je lahko drobni, pa daj še en vanilin sladkor. Rabiš model za torte 22-24 cm, če nimaš uporabi posodo tega premera, na dno obvezno pride pek papir, mal vse skupaj pomasti z maslom/margarino/oljem ( kar pač imaš ). Pazi na pecilni prašek: če je star je lahko v kepicah, kar ni dober, mora bit res prašek. Preden začneš mešat testo, vključi pečico na 190 stopinj. Zamešaj testo, kot je napisala matilda, zlij v posodo za pečenje in daj v segreto pečico. Naj se peče 30-40 min, prej nič ne odpiraj, nimaš mu kaj pomagat. Če nisi sigurna, da boš s zobotrebcem ugotovila kdaj je pečeno, poglej po 30 min po barvi, če je svetlo, pusti še 10 min, če je temno, pol morda nehaj ali zmanjšaj temperaturo. Ko izvadiš iz pečice, naj se mal shladi, pol biskvit izvadi iz modela ( če uporabiš navadno posodo morda mal si pomagaj z nožem, obreži s tenkim nožem po robu in biskvit stresi in pusti naj se shladi. Sedaj pride najbolj važen del: izbrati je treba kremo, možnosti je veliko, kot so že povedale ................. kar korajžno naprej. ežoj

AnnaH  

član od: 11.1.2006

sporočila: 59

23. nov 2006 23:15

no odgovor za marelico: imam okrogel pekač, premer pa približn 24cm AnnaH

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti