Orehi glazirani s sladkorjem

dzoana  

član od: 12.3.2006

sporočila: 81

tema odprta - 22. nov 2006 8:48 | ogledi: 4.309 | odgovori: 2

Že pred časom sem orehova jedrca pokuhala v mešanici skladkorja in vode. Orehi so bili potem prevlečeni z belo glazuro, zelo okusni, ter so prijetno popestrili košarico z domačimi piškoti. Zdaj sem pa pozabila razmerje med vodo in sladkorjem. Verjetno katera od vas ve za ta recept. Lepo vas prosim za pomoč. Že v naprej hvala.

dzoana

Temo je spremenil(a) dzoana dne 22. nov 2006 08:49:20

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

22. nov 2006 10:18

jaz imam za mandlje: 12 dag sladkorja, 12 dag mandljev, 1,5 dl vode. LP, R.

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

8. dec 2006 21:04

Poizkusiš lahko tudi brez vode.V posodo daj jedrca,cela ali nasekljana,in sladkor.Jedrc je lahko več kot sladkorja.Posodo postavi na štedilnik in mešaj.Ko začne sladkor karamelizirati še mešaj kako minuto in odstavi.Med ohlajanjem neprestano mešaj,dokler se masa ne neha lepiti.Če boš sladkor preveč razpustila dobiš eno kepo mase,ki je ne moreš več lepo razmešati in bodo vmes trde grude.Tako kandirana jedrca(mandlji,lešniki,arašidi,orehi...)moraš hraniti v zaprti stekleni posodi.Uporabno je za posip piškotov,peciva,najbolj pa paše na palačinke. ati zlati

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti