Kitajska koruzna juha

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. nov 2006 10:34

Jaz sem recept našla v eni knjigi "alfa in omega" kuhanja v voku in pa v knjigi Marinke Pečjak (Jernejeve mame, če še kdo ne ve) Kuharska umetnost Azije. Gre iskat v beležko, prilepim, ampak takole naprvipogled gre za podobno zadevo. Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. nov 2006 10:39

No, to je ta druga verzija. Na koncu manjka koriander. Obstoja tudi verzija s špinačo namesto s papriko, kot je ta recept. Razlika je le v tem, da se poleg čebule na sezamovem olju prepraži še stisnjen česen, pa na rezance narezana špinača, , naprej pa je vse enako. Lep pozdrav, Mamamia Koruzna kremna juha z rakci (za štiri osebe) dve žlici sezamovega olja en šopek mlade čebule ena rdeča paprika 100 g škampovih repkov, ali kozic ali gamberov 500 g sladke koruze 3/4 l mesne juhe 0,4 dl sheryja žličko sladkorja žlica sojine omake (svetle) eno do dve žlici jedilnega škorba (ali riževe moke) mlet poper Segrejemo sezamovo olje prepražimo na kockice zrezano mlado čebulo in papriko, da posteklenita. Dodamo rakove repke in na hitro prepražimo. Pred tem polovico koruze zmečkamo v pire. Ko prepražimo rakove repke, dodamo tako pire iz koruze kot koruzo v zrnju. Premešamo, potem dolijemo juho (lahko iz kocke, lahko pravo juho), malo kuhamo. Zmešamo jedilni škrob oziroma riževo moko s sheryjem (tega sicer lahko izpustimo ali pa nadomestimo s sladkasim vinom), s sojino omako in sladkorjem ter zlijemo v juho. Pustimo, da zavre, potem beljaka stepemo in vlijemo v vrelo juho- Solimo in popramo po potrebi oziroma okusu. mamamia

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

26. nov 2006 14:16

Prav zares deluje zelo podobno. Torej bo ze prava :) pa naj povejo se tisti ki so preizkusili. Eno in/ali drugo; P.S. Presneto, zdaj je pa se meni tole tako zadisalo, da bi bila jutri za kosilo, ce ne bi bila na 3/4 pripravljena ze grahova. Ampak pride na vrsto v kratkem, zagotovo... Kaj je boljsega kot skodelica vroce disece zupice v tehle mrrrrrrrrrrrzlih dneh... Zimskih pa sploh ne morem rect, ker zame zima brez snega sploh ni; Pa se mi zdi da bo treba kar k vam da ga spet vidim. In narocite ga vsaj toliko kot lani prosim teja-kit.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. nov 2006 18:51

teja-kit, v drugi polovici novembra hodimo po Sloveniji skoraj v kratkih rokavih...Danes je bilo v MB enajst stopinj, pa je bil eden bolj mrzlih dni...Razen kje visoko v planinah, tam je menda že padla kakšna snežinka za vzorec...MAmamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti