Kitajska koruzna juha

skledca  

član od: 21.11.2006

sporočila: 10

tema odprta - 21. nov 2006 23:52 | ogledi: 8.922 | odgovori: 14

Obožujem to juho in povsod brskam za recepti, pa nekako ne najdem tistega pravega, po katerem bi pričarala nekaj podobnega, kot Kitajci. Tisto, kar sem skuhala doma, se mi zdi nekako "prazno". Kako jo pripravite, ali imate kak nasvet?

skledca

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

22. nov 2006 8:22

Čao, jaz sem enkrat za "kitajsko" kosilo pri prijateljih koruzno juho zimprovizirala takole: 2 krompirja skuhaš, na sezamovem olju prepražiš čebulo (lahko jo pa tudi spustiš), dodaš česen, ko zadiši pa dodaš še kuhan krompir in koruze. Malo podušiš, dodaš začimbe in zaliješ z vodo. Lahko uporabiš tudi jušno osnovo iz kocke, če ne uporabljaš kocke, kot jaz, pač dodaš večjo količino začimb - sol, peteršilj, ingver, poper, malo origana, drobnjak, čili, malo muškata.......in seveda sojino omako, nato pa juho dobro zmiksaš s paličnim mešalnikom. Na koncu dodaš še malo celih zrnjev koruze in posuješ z drobjakom. Takšna juhica jim je bila zelo všeč, večkrat jo pripravim, le da ne dam notri sojine omake, ker mojim domačim "po kitajsko" ni najbolj všeč. Je zelo izdatna in bogato kremasta. Lep pozdravček, S.

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

22. nov 2006 10:32

Morda ti bo Teja-kit. lahko pomagala glede na to, da je trenutno na Kitajskem. alexis Sporočilo je spremenil(a) alexis dne 22. nov 2006 10:34:24

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

22. nov 2006 11:24

Verjetno ti bo mamamia znala povedat... Teka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. nov 2006 21:34

Mamamia že poslala na zasebno pošto... mamamia

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

25. nov 2006 9:26

Mamamia, tudi jaz bi tole poskusila. LP katjushka

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

25. nov 2006 10:50

Pozdrav! Ja, tudi sama sem takoj "pomislila nase" ko sem zagledala tole "temo" na forumu, ampak sem imela te dni precejsnjo guzvo z necim drugim in sem se sele danes spravila prelistat veliko "orientalsko" kuharico ki sem jo nabavila tukaj. V njej prav recepta za samo koruzno juho ni, je pa ena varjanta koruzne z dodanim rakovim "mesom", ki pa bi se ga verjetno prav brez skode tudi "preskocilo". Sporocite ce se koga zanima in se danes ali jutri prevedem. Teja teja-kit.

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

25. nov 2006 10:58

teja-kit, kar na dan z besedo...vsaka ideja je dobrodošla. LP katjushka

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

25. nov 2006 16:12

No takole, pa imamo tole tako iskano juhico. "Zalimam" zdajle prvo verzijo tukaj za tiste ki "se mudi", cez nekaj casa pa pride na vrsto tudi v bazi receptov. ~ Koruzna juha z rakovicjim mesom~ rabimo: 450 gr. mlade koruze (iz konzerve ali se bolje v storzu) 1,3 dcl kokosje juhe (lahko iz kocke) 2-3 mlade/spomladanske cebulice (ali mlad por), narezane na drobno priblizno za centimeter drobno sesekljanega svezega ingverja 1 jedilna zlica suhega sherija ali Kitajskega rizevega vina 2-3 zlice sojine omake 1 jedilna zlica (svetlega) rjavega sladkorja sol in sveze mlet crn poper 2 jedilni zlici koruznega skroba 225 gr mesa rakovice (svezega ali iz konzerve) 1 jajcni beljak 1 zlica sezamovega olja 1-2 zlici sveze sesekljanega koriandra (nadomestimo s petersiljem) 1. Koruzne storze umijemo, osusimo in z ostrim nozem porezemo zrna. Ostanek na strzenu se dodatno podrgnemo z nozem, da dobimo ven cimvec koruznega "mlecka". 2. V vecji vok ali drugo primerno posodo damo kokosjo juho in koruzo. Zavremo, ob tem pa z vilico stiskamo koruzna zrna ob rob posode, da se na ta nacin izloci cimvec skroba kar bo zgostilo juho in jo naredilo kremasto. 3. Dodamo cebulice, ingver, sheri, sojino omako in sladkor ter zacinimo s soljo in poprom. Pocasi naj vre se 5 minut. 4. Skrob zmesamo z zlico hladne vode in zakuhamo v juho. Ponovno zavremo in na sibkem ognju kuhamo se minutko ali dve. 5. Dodamo se (predhodno kuhano in "nacefrano") rakovicje meso. 6. Posebej razvrkljamo jajcni beljak s sezamovim oljem in v tankem curku (kot bi vlivali domace nudlje) med nenehnim mesanjem vlivamo v ze skoraj gotovo jed. 7. Posujemo se s koriandrom ali petersiljem in takoj serviramo. Rakovicje meso lahko tudi izpustimo ali pa ga nadomestimo s piscancjim. Tudi brez pa bo juhica vseeno "disala" avtenticno "Orientalsko" oz. Azijsko. Toliko za danes, ce pa koga zanima se kaj iz "mojega" konca pa naj le javi. Pozdravcek, teja teja-kit.

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

25. nov 2006 16:14

Me pa zdaj prav zares zanima tudi recept Mamemie. Se ga da dodati se sem gor da primerjamo? Hvala! teja-kit.

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

25. nov 2006 18:28

teja-kit, NAJLEPŠA HVALA! Lp katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti