Darila za praznike

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

25. nov 2006 13:41

Ne sama še tega nisem miksala, so pa punce na Skrinjici idej že lani to podarjale, jaz pa bom sprobala prvič, tako da bomo še videli... p, maja

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

25. nov 2006 14:23

Majamarko, zanima me predvsem Cappuccino Mocha Mix, nekako sem si uspela vse prevesti, težave mi dela "powdered nondairy creamer, plain or Irish cream"..kaj bi to lahko bilo? Ima kdo kakšno idejo? Potem pa tudi sama priprava...tam piše, da je potrebno....(pripenjam njihovo razlago v angleščini) "For each cup of cappuccino, measure 4 tablespoons mix into a coffee mug and stir in 6 oz. of boiling water." Mi zna kdo tudi pri tem pomagati? LP katjushka

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

25. nov 2006 15:11

Katjushka to so navodila za uporabo (npr to daš kot listek zdraven tega pripravka v steklenički - da obdarovanec ve kako s to mešanico), za vsako skodelico potrebuješ 4 jedilne žlice te mešanice ter malo manj kot 2 dl (6 oz pride dobrih 1.77 dl) vode - vrele vode. Prah dobro premešaš z vodo in zadeva je pripravljena. powdered nondairy creamer - neke vrste mleko v prahu, rastlinskega izvora - ne mlečnega! (irsih cream pa je lahko kot okus le tega mleka v prahu) morda bi se našlo v kakih trgovinah z bio prehrano - ne me držat za besedo, sama bi najbrž dala kar navadno mleko v prahu, ker kaki recepti vsebujejo tudi kar to. p

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

25. nov 2006 18:38

majamarko, hvala... ni mi bilo jasno koliko je 6 oz (kaj pa ta oz sploh pomeni). Kar se pa mleka v prahu tiče, bom verjetno tudi jaz dodala kar navadno mleko v prahu. Me prav zanima kakšen bo rezultat. Lp katjushka

VesnaG  

član od: 30.8.2003

sporočila: 65

25. nov 2006 20:22

Mislim, da imajo v nekaterih hipermarketih (ali v Hoferju) "smetano" oz "mleko" za kavo v prahu (coffee creamer mislim da pise na embalaži) - mogoče lahko uporabili tudi to. Tudi jaz nameravam letos podarjati med drugim mešanico za vročo čokolado (sem že kupila nekaj kompletov skodelic), za moške pa domače medeno žganje (steklenice bom sama malo poslikala). V preteklih letih pa sem že podarjala teranov liker, piškote, pa slane mandeljne (v čisto rahlo stepen beljak dodamo morsko sol, potem pa to razdelimo na 3 dele - v en del vmešamo čili v prahu in rdečo papriko, v drugi del curry, tretji del pa ostale samo slan; mandeljne potem povaljamo v tem beljaku, zložimo na pekač (na peki papir) in v pečici popečemo (posušimo) - tako piškote kot te mandeljne sem spakirala v posebne celofanske vrečke (prozorne z belim vzorčastim robom), ki sem jih kupila v Avstriji. Kupila sem tudi lepe steklene posodice s pokrovi (za začimbe) in v plasteh naložila noter zelenino sol in posušen peteršilj. Pred nekaj leti sem namešala mešanice začimb (provansalske, italijanske, garam masala), jih dala v male steklene kozarčke, jih pokrila z okroglo krpico s kockastim vzorcem, zvezala z rafijo, na katero sem zavezala še listič z vsebino in kratkim navodilom za uporabo, zraven pa sem dodala lepe lesene kuhalnice, kuhinjske krpe ali košarice. Ko je bilo pa manj časa (ali preveč obdarovancev), pa so prišli na vrsto tudi veliki krožniki za pizzo, pa pekač za muffine... Lep pozdrav, Vesna

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

25. nov 2006 20:39

katjushka morda ima VesnaG bolj prav kot jaz, je možno da je ta prah mišljen koffee weisser - prah za okus bele kave oz belilo, sem šla sedaj ko sva prišla domov prav pogledat tudi na ta kozarček - je od kruger in piše da je na rastlinsk ibazi...se iskreno opravičujem zaradi zavajanja! lep večer, maja

inya  

član od: 30.9.2004

sporočila: 18

26. nov 2006 8:13

Super punce! Jaz bom letos mojim podarila tisti pladenj z "blazino" spodaj (imajo jih v Leonardu v Cityju, so res ful lepi, veseli z napisi in vzorci, sem se kar zaljubila), imajo radi prigrizke pred tv, mami si lahkira nohte, pa ji vedno vse frči naokoli.. Sploh rada kupujem darila za vse skupaj ( za par, družino...) in ne za vsakega posebej, si tudi prej gotov se mi zdi. Z idejami začnem že avgusta.. Aha še nekaj- jeseni sem vložila kostanje (alkohol, klinčki, vanilija, cimet, kuhani kostanji..) in to bo šlo v male stekleničke, za aperitiv ali preliv čez sladoled. lp inya inya

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

26. nov 2006 8:25

Kar se zavajanja tiče ni panike...več glav več ve. Nisem še nič kupila, tako da ni nobene škode...bom pa letos to definitivno poskusila narediti. Za drugo leto sem razmišljala, da bi lahko prišlo v poštev kakšna domača vegeta (letos je glede na sezono že malce prepozno) ali pa domači pesto. Lp katjushka

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

26. nov 2006 9:31

katjushka na sosednjem portalu sem našla zanimivo različico pesta - iz bučkin pečk ter olja...bi znalo biti njami... p

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti