Darila za praznike

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

21. nov 2006 20:17

meni je pa včasih nerodno, ker nimamo vsi v družini enakega standarda. Brat z njegovo ženo ima namreč malo več pod palcem in sta mi za res posebne priložnosti (bolj okrogle obletnice, rojstvo) kupila malo večje darilo (npr. uhane). In potem se jaz znajdem v situaciji, ko jim ne vem kaj pametnega kupit, ker imata praktično vse kar rabita, kakšna šara pa tudi ni dobrodošla, ker sta vseeno bolj "fina". Že pred časom je svakinja na primer pripomnila, ko sva ji z mamo na obisk prinesli rožico, da se zraven prinese še lonček. Tako se vedno znova znajdem v zadregi kaj kupiti, da ne izpadem neumno, se pa tudi zgodi, da potem jaz kupim nekaj ekstra, pa onadva kupita kaj bolj navadnega. V glavnem na živce mi gre, ker nikoli ne vem, kaj naj naredim. Najraje obdarujem prijateljico, ki zelo ceni (in to tudi pokaže) darila, ki jih naredim sama. Letos sem se odločila, da bom pripravila darila pol kupljeno, pol domače - npr. posoda za piškote z domačimi piškoti, slike (grafike), kuhinjske krpe pa kakšen liker in podobno. Kupovati sem pa že začela, ker sedaj lahko še izbiram (predvsem glede cene), na koncu pa moraš kupiti kar ostane. matilda

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

21. nov 2006 20:23

jamoni, tole tvoje propagiranje tw je pa prav neokusno. mimika

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

21. nov 2006 20:41

Pri nas doma smo imeli v navadi, da je nosil Miklavž, obdarovali pa smo se tudi ob novem letu. No sedaj sva se z možem odločila, da pri nas obdaruje samo Miklavž. Tako sem že začela planirati kaj bo komu prinesel. Ponavadi smo v družini bolj praktični in imamo radi uporabna darila. Če ne vem kaj kdo potrebuje pa kar vprašam. Ponavadi je kaj za oblečt, za v kuhinjo, kakšna knjiga, ki si jo kdo želi, pa krema in sol (za noge), ki jo uporabljamo, kakšen bon, božična zvezda,... Je pa tale ideja s koledarjem res dobra! Se bo treba malce pozanimat kje se jih da naročit! marelica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. nov 2006 22:09

Blagor vam, jaz mojih doma še nisem uspela prepričat, da bi se malo brzdali... Naši prijatelji dobijo od nas škatlo doma pečenih piškotov, kak čajček zraven in domačo slivovko ali travarico, kar pač pripravimo, za družinske člane pa... Otroci - kak mp3, kaj za obleči, kozmetika, toaletni kovček ali kak komplet kozmetike, kakšen manjši kos pohištva za v sobo (police, stojalo za CD ipd), tepih, posteljnina, tudi tapete smo že dali pod smrečico... Odrasli - ženski del - kaj za v kuhinjo (kak manjši aparat, raznorazni pripomočki za peko, kak lep prt in pogrinjki, kaka posebna posoda), torbice, usnjene rokavice, šali, parfum, lepo perilo... moški - srajce, puliji,mikice, knjige, kakšen komplet za odpiranje vin (odpirač, zamaški, prstan za vrat steklenice, da vino ne kaplja), dvd ali cd... Jaz si skozi vse leto zapisujem, ko kdo tako mimogrede pove, kaj si želi, pa imam potem vedno seznam pri roki, tako za novoletne praznike kot za rojstne dneve. In še nikdar nisem "usekala" mimo, z darili, pa čeprav tako skromnimi, kot so lončene posode za sol, sladkor in kavo, mi vedno uspe razveselitit iste, ki so mu namenjena. Tudi za letos je seznam že pripravljen, počasi sledijo nakupi, čeprav mi vedno kaj ostane tudi za čistio zadnji dan.... Mamamia mamamia

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

21. nov 2006 22:42

Muffsy, koledar A4 velikosti je prišel 1000 sit, A3 pa 2000sit. Sicer pa sama prisegam na skromnost. Ni ga čez doma pečene piškotke za darilo. Ali pa kak mega domač likerček... Srčnost in poznavanje osebe, za katero kupuješ, sta zame osnovna pogoja pri obdarovanju. Za prav vsakogar se najde nekaj, kar mu pririše nasmešek na obraz, lep spomin. Tamči

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

22. nov 2006 4:10

Jaz bom pa letos ženski del razveselila z mojimi prtički. Vsaka bo dobila 1 kvačkan prtiček in 1 lično stekleničko po približno 1/2 l moje limonce. Moški pa dobijo domačo medico ali moj jegermaistr, in to v literski steklenici. Ta otroke, ki jih obsarujem, že pletem puloverje, tudi tašči sem že napletle brezrokavnik. Moja otroka pa dobita zgoščenke in nekaj denarja, ker ga itak najbolj potrebujeta, mož pa lični rokovnik z kalkulatorjem. Sem se pa že spravila k delu in izdelujem voščilnice, ker mi bo drugače zmanjkalo časa. Letos sta na vrsti 2 vrsti voščilnic. Bol domačim sorodnikom in tesnejšim prijateljem sem nakvačkala zlato zvezdico, ki zgleda kot snežinka in jo bom pričvrstila na temno modro voščilnico, malo bolj oddaljenim prijateljem in sorodnikom pa sem izrezala zelene smrečice, ki jih bom zalepila na srebrni papir in okrasila z mičkenimi pisanimi zvezdicami. Tako da sem letos ta "problem" že več ali manj rešila. Aja, pa vsak dobi zraven še en ličen, iz domače gline narejen desertni krožnik. Naredil mi jih je pa po naročilu lončar. Kyara

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

22. nov 2006 6:25

Uf, koliko dobrih idej. Yessy6, verjetno bom nekaj tvojih idej letos uporabila (domač liker, škatla z domačimi keksi,..). Tamči - lani je moj brat vsem v vrečko z darili dodal tudi koledar s svojima dvema otročkoma (ki sta najmlajša v družini) - zelo izvirna ideja. Matilda, ne sekiraj se glede brata in svakinje. Ti jih obdari glede na tvoje finančne zmožnosti - saj vendar ni važno koliko darilo stane, glavno da pride dobra misel od srca. Mamamia, ti si mi pa dala dobro idejo glede zapisovanja želja. Bom pa to tvojo idejo še izboljšala in si bom zapisovala tudi kaj kdo dobi, da se ne bi ponavljala. Kyara ti si pa zelo pridna, da boš vsem nakvačkala darila. stara

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

22. nov 2006 7:47

Meni je moja tašča pred leti kupila čistilne pripomočke, krpice, gobice...Še danes ne vem, ali mi je hotela dati vedeti, da imam tako umazano (kar ni res) ali pa je kupila samo da je nekaj kupila. Bila sem užaljena in najraje bi ji nekam zabrisala, pa ji nisem. Ne boste verjeli, tako se mi je zamerilo, da imam še vedno "darilo" nekje v shrambi in ob prvi čistilni akciji bom vse zabrisala v smeti. Nikoli ne kupujem kuhinjskih krp in podobnega. Lp "nehvaležna snaha"

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

22. nov 2006 11:33

Kyara, tvoji doma so pa res eni srečkoti! Kar sama bi prišla v vašo družino... Pa da izdelaš sama doma voščilnice? Mega!Vsaka čast! To meni največ pomeni, da se nekdo SAM, ČISTO SAM potrudi in ti da nekaj. Joj, meni je fant pred časom podaril nekaj tako preprostega, ampak sem se morala kar zadrževati s solzami, toliko mi je pomenilo, da se je tako potrudil. Nekje je izbrskal (iz nekih starih koledarjev) 2 sliki in ju zalepil skupaj (na zgornji je bil sanjski sončni zahod, na spodnji pa se vidi senca dveh, ki se objemata - sploh nisem najprej pokapirala, da gre za dve sliki!), na strani pa mi je napisal pesem (no, bolj je to bil ep-haha) z akrostihom TAMČI. Uuu, sem bla noro vesela!!!! Čistilnih pripomočkov tudi sama raje ne kupujem. Je mama enkrat tarnala, da potrebuje novo likalno desko, da je stara prenizka, da jo boli hrbet in sem ji jo želela podariti za roj.dan. Kosem ji med vrsticami omenila, kaj načrtujem, je bila malce jezna: češ, a to pomeni, da moram samo še likat? No, kasneje si jo je sama kupila. Tamči

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. nov 2006 11:48

NAs je pa s svojo prisrčnostjo vse "podrla" hči, hodila je še v osnovno šolo. Ker je rada slikala na svilo, smo ji kupili pripomočke in otrok je s tem imel veliko veselja. Vsake toliko sem ji potem kupovala blago, včasih tudi že narejene rute in kravate (vse belo, včasih z izrisanim vzorcem, ki ga je bilo treba samo pobarvat). No, otrok je to lepo shranjeval, potem pa smo pod smrečico vsi družinski člani (deset) dobili z otroško roko naslikano oziroma pobarvano in prav tako z otroško roko zavito darilce...stric je bil tako ganjen, da kravato še danes nosi, čeprav se je otroku med slikanjem prav na sredini malo spackalo in se med nekaj pravokotniki pač barve prelivajo v nepravilnih krogih...Pa še vsakomur pove, od kod kravata... Ker pa jaz nisem ročno spretna, pač pečem piškote. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti