Darila za praznike

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

tema odprta - 21. nov 2006 17:09 | ogledi: 6.238 | odgovori: 81

Bližajo se božično-novoletni prazniki, pa me zanima kako obdarujete svoje bližnje - starše, brate in sestre z družinami.

Pri nas so darila simbolična, ne predraga: sladkarije, kuhinjske krpe, buteljka vina, kava, ...

Lani sem za vsako družino pripravila tudi majhen kozarec suhega sadja, ki sem ga zalila z domačim medom.

Povejte svoje izkušnje in predloge za izvirna darila.

stara

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

21. nov 2006 17:15

Zelo prav pridejo kakšni pogrinjki-seti, kuhinjske krpe, rute, kape in šali ter ostala priročna darila............. Krame, ki jo potem vržeš v smeti pa res ne potrebujejo..... Pa če se le da slovenske proizvode (Svilanit, Odeja....) Lp Saša Mir in dobro!

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

21. nov 2006 17:33

Prišlo mi je na pamet, npr: Namesto da kupiš pisano ruto, kupiš čisto navadno in jo sam okrasiš. Ali pa kak okrasni krožnik, ki je lahko kasneje dekoracija za na mizo. Ali pa svečnik z lepo dišečo svečko, nanj pa napišeš posvetilo. Pa kozarček za koktajl, nanj napišeš srečno 2007, notri pa kakšne boljše bonbončke. Ali kak doma narejen likerček ( npr. čokoladni ) v lepi steklenički + kavica zraven. Pa kakšna lepa škatla za piškote, ki vedno pride prav, vanjo pa sam napečeš "od nekoga" najljubšo sladico. Kakšno brisačko z božičnim okraskom in zraven boljše tekoče milo. Morda leseno vrtljivo desko, na njej kak konec suhe salame, kak sirček, kozarček oliv... Kaj pa skodelica za čaj, z vstavkom za suh čaj, zraven pa vrečko božičnega suhega čaja. Toliko zaenkrat, ko mi pade še kaj pametnega v glavo, javim :) jessy6

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

21. nov 2006 17:58

Tudi kvalitetna posoda Tupperware je odlična ideja. Se strinjate? Ampak to darujemo samo tistemu, ki to znamko pozna! JAMONI

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

21. nov 2006 18:05

Jaz pa napečem veliko vrst različnih piškotov in dam v prozorne škatle. Tega darila so vsi najbolj veseli, sploh taki, ki ne pečejo doma piškotov. jade

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

21. nov 2006 18:06

Tudi meni ni do "preseravanja" z darili za praznike. Rada podarim kaj takšnega, kar si tista oseba res želi oz. potrebuje. Lani, recimo, nisem imela pojma, kaj naj komu podarim (večina nas ima roj.dan jeseni, zgodaj pozimi in se jim želje tedaj nekako uresničijo). Pa sem kmalu dobila idejo. šla sem v bližnji foto studio, kjer so mi naredili koledarje z mojimi motivi. Tako sem recimo sestri podarila koledar (A3 formata, mimogrede) s sliko na sredini, na kateri je ona s fantom v neki ubitačni pozi. Fantu sem podarila koledar, na katerem sem jaz in kremžim svoje šobe v en VEEEELIK poljub. Barve in vzorce in obliko koledarja si lahko sam izbral, je pa bilo več kot 30 možnosti. Tako darilo se mi zdi res dobro, ker ga imaš celo leto nekje ob sebi, pa še slikica, če je res ta prava, ti polepša kak trenutek, ko pogledaš nanjo, in se spomniš pač tistega dogodka. Ateju sem pa dala skodelico, na katero so nekak skenirali njegovo fotko, ko sem ga lani nahecala, da se greva sankat; moj ata na sankah (res, bolj star bolj nor :) ) Na skodelico pa so mu napisali (napišejo ti, kar želiš) Za vino s čajem-haha!!! Mami pa sem dala skodelico, na kteri sva s sestro in ji kaževa hudomušno jezik. Eh, pa koliko idej se najde...!!! Da vam zaupam še eno: fanta sem želela presenetiti. In sem si kupila čisto navadno majčko. Nato sem si z računalnika sprintala nekega angelčka, ki je v rokah držal napis MOJ FANT JE..., nato sem sprintala ven še njegovo ime. To sem nesla v eno fotokopirnico, kjer se ukvarjajo s temi zadevami in so mi vse to natisnili na majčko. Tako sem imela na prvi strani napisano Moj fant je.. (ko me je videl, je rekel, da ga prav zanima, kaj se skriva kot nadaljevanje tega,haha) in na hrbtu njegovo ime (skoraj ga je kap od presenečenja, ni mogel verjet, da dejansko piše M...). Super! Čeprav mislim, da niso darila kot taka važna. Meni je ZELO POMEMBNO, da je darilo lepo, okusno zavito, če pa mi kaj še napišejo je to pravi zaklad. Pardon, preveč sem se razpisala... :) Tamči

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

21. nov 2006 18:57

Tamči, ta ideja s skodelicami je pa res super! A bi mi povedala kje so ti to naredili in koliko je stalo? Mogoče kje v Lj (če ne, ali ve kdo drug je v Lj bi se to dalo narediti?)? Lp teya84

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

21. nov 2006 19:01

Sem iz MB, tako da ti žal ne morem pomagat. Skodelica je prišla nekje 1500-2000 sit. V LJ ase mora to dat tudi naredit. Pojdi v kak boljši foto studio vprašat. ;) Tamči

Lotti  

član od: 13.10.2006

sporočila: 343

21. nov 2006 19:12

Skodelice s fotografijami lahko naročiš tudi v vseh Drogerie Marktih kjerkoli v Sloveniji, tako da lokacija ne ni smela bit problem. Tam kjer imajo foto kotičke. Lahko pa pošlješ tudi preko spleta s programom Photo Order in ti v parih dneh naredijo in dostavijo v tisto poslovalnico, ki jo navedeš in ti je najbližje. Drugače pa... Dobra ideja in preverjeno so vsi, ki dobijo tako darilo čist presenečeni in veseli. Lotti

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

21. nov 2006 19:47

Punci, najlepša hvala za koristne informacije. Bom šla malo okoli pogledat... teya84

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

21. nov 2006 19:59

Uauu, res super ideje! A lahko samo prosim vprašam, Tamči, koliko pa te je ta ideja s koledarjem stala - za enega (kaj "čmo, tudi na to je treba gledat, da vsi dobijo enako)? Hvalahvalahvala! LP! Muffsy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti