Adventni venčki

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

tema odprta - 20. nov 2006 16:41 | ogledi: 13.947 | odgovori: 30

Prosim za pomoč. Z otroki bi letos rada naredila adventni venček pa nimam idej, saj ga doslej še nisem delala. Ne vem niti natančno kaj potrebujem. Zelo vesela bi bila tudi slik. Hvala za vse nasvete.

ariella

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. nov 2006 16:52

V cvetličarna dobiš obroče iz posebne mase (mislim, da tudi v Merkurju, Obiju....) in nanje potem na različne načine (bucike,lepilo...) pritrjuješ okraske. Ali pa izbereš obro iz storžev, ga okrasiš z zalto, rdečo in zeleno barvo, potem pa vsako leto menjujejš le sveče (jaz imam takšnega,okrašenega z z lupino orehov). Če nimaš lastnih idej, poglej pokakšnih revijah, jih je že precej na prodaj. Mamamia mamamia

monro  

član od: 14.4.2006

sporočila: 140

20. nov 2006 16:52

Odvisno, kakšni materiali so ti všeč. Meni je všeč naravno in malo neobičajno. Tako sem imela adventni venček iz trsa, gor sem prilepila mah, lesne gobe, lišaje, male storžke, trs sem ovila z vejico bršljana (greš malo na sprehod po gozdu in nabereš-namesto trsa lahko tudi kako lepo vejo), pa seveda štiri svečke. Pa eno leto sem ga naredila iz slanega testa, lani sem v stekleno skledo dala štiri plavajoče svečke listke bršljana (ki sem ga vsake toliko zamenjala). Na dno posode lahko daš tudi kake lepe kamenčke. Letos pa imam v mislih en lep enobarven krožnik, v sredino bom dala svečke, okrog pa bom dala razne male plodove. Svečke že imam ( z vonjem po cimetu,mmmm....). Slikic žal nimam, smo šele pred kratkim kupili digitalni fotoaparat. Izdelujem pa vse živo, sploh v tem času. In ob tem zelo, zelo uživam (trenutno izdelujem okraske za smrečico in voščilnice). monro Sporočilo je spremenil(a) monro dne 20. nov 2006 16:53:53

monro  

član od: 14.4.2006

sporočila: 140

20. nov 2006 20:21

http://www.bavaria97.net/weihnachten/ Klikni pod "Adventskränze", pa boš morda kaj našla. monro Sporočilo je spremenil(a) monro dne 20. nov 2006 20:24:28

darjapelko  

član od: 12.11.2006

sporočila: 4

20. nov 2006 21:34

oj!Najprej vam predlagam,da se skupaj z otroci odpravite v cvetličarno! tam si lahko do dobra ogledate že izdelane venčke verjemite,da imamo cvetličarji že polne roke dela in jih pridno spletamo.Pa tudi cvetličarke vam bojo z veseljem odgovorile na vaša vprašanja.Sicer pa si kupite "obod za venčke"(To je spleten krog iz slame,šibja ali izdelan iz stiroporja in je različne velikosti) Če boste imeli venček za v stanovanje vam predlagam da uporabite mah(naberete ga v gozdu) ali nordijska smreka(kupite jo v cvetličarni)(ta smreka ne odmetuje iglic praktično se posuši) ali pa zimzelene rastline (pušpan,ciprese lahko bršljan) te veje razrežete na manjše vejice cca.5cm in ji popletate na obod.(Za vezavo uporabite vrvico ali žico ali debelejši laks...) Na venček če bo namizi dodajte 4 svečki ki predstavljajo 4 nedelje preb božičem.(adventni čas) in jih okrsite z okraski,ki jih kupite v trgovini verjemite le teh je poplava.Veliko lepše pa je če uporabite storžke,želode lešnike,oreha lahko jih pobarvate.ali pa naredite okraske iz slanega testa,fimo mase...na venčke jih pritrdite z žičko ali pa si omislite silikonsko pištolo.(pojdite sijo pogledat v cvetličarno).... sicer pa poletite na krilih domišlije ker otroci so kreativni.Želim vam veliko uspeha in prijetnih trenutkov Darja darjapelko

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

21. nov 2006 4:34

Darja, razmišljala sem, da bi naredila okraske iz slane mase, pa ne vem kako se jih naj točno lotim....kakšno razmerje med moko in soljo mora biti in na kakšen način bi jih lahko pobarvala (lahko dodam barvo že v maso ali kasneje, ko je masa že suha)? In seveda kakšna barva je primerna? katjushka

monro  

član od: 14.4.2006

sporočila: 140

21. nov 2006 8:42

Jaz vzamem po eno skodelico moke in soli in pol skodelice vode. Če daš barvo v testo, ni tako intenzivna- meni je taka bolj všeč. Pazi le, da bo testo, ki ga ne rabiš, vedno v foliji ali vrečki, ker se hitro suši. monro Sporočilo je spremenil(a) monro dne 21. nov 2006 08:42:44

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

21. nov 2006 9:10

Kakšno barvo pa uporabim...so v redu tempera barve? LP katjushka

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

22. nov 2006 20:39

LP. tempera so v redu,samo če bodo dovolj intenzivne,ko se masa posuši ena mš

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

22. nov 2006 20:53

Sem kupila božično anjo in je v njej kar nekaj lepih adventnih venčkov andreja č.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti