Adventni venčki

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

23. nov 2006 13:20

Lani sem naredila venček iz dolgih macesnovih vej, na katerih so še storžki. Vmes lepo pašejo zlate kroglice in pentlje, lahko pa iz modelirne mase naredite še kakšno figurico, npr. angelčke, če ne pa zvezdice, gobice, srčke... in jih zavežete na venček. Jaz sem lani gor zavezala kar medenjake (tiste kupljene bele srčke, če jih naredite z otroci, bo pa še lepše). matilda

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

24. nov 2006 7:51

kateri lak predlagate za premaz venčkov, pobarvala jih bom z temperami, otroci pa z vodenkami. ariella

Dručka  

član od: 24.11.2006

sporočila: 1

24. nov 2006 10:16

Pozdravljeni! Jaz pa sem se lani odločla za "neokrogli" venček. Vzela sem lepo poleno breze in sem okoli ovila brščljan z zlato žičko.potem pa sem na žičko nalepla male perlice. Zraven sem naredila svoje okraske iz stiropora, ki sem ga oblepila z rdečimi bleščicami. Na poleno sem postavila velike debele svečke, ki so bile različnih velikosti (od največje do najmanjše). Venček je izgledal super! Dosti veselja vam želim od delanju letošnjih! Dručka

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

29. nov 2006 13:12

A se bršljan nič ne posuši, če je cel mesec v toplem prostoru? CARLY

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

29. nov 2006 15:05

Sem se včeraj s pomočjo kulinarike naučila slikce dajat na net, zato odpiram še povezavo do mojih adventnih venčkov, vmes pa sta tudi dva koledarja. http://www.moj-album.com/uredi/ir15er/590376 Upam, da bo delovalo. lp Irena

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

29. nov 2006 15:10

[citat=--piškotek--]Sem se včeraj s pomočjo kulinarike naučila slikce dajat na net, zato odpiram še povezavo do mojih adventnih venčkov, vmes pa sta tudi dva koledarja. http://www.moj-album.com/uredi/ir15er/590376 Upam, da bo delovalo. lp piškotek,dela dela,vse je zelo lepo,jelenčki s polno košaro piškotov pa je sploh čudovito Vesna Leben

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

29. nov 2006 15:20

Res so lepi. A si vse sama naredila? Men je pa tisti božiček, ki na vratih visi, všeč. Kaj pa visi z njega? vanya

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

29. nov 2006 15:22

Piškotek, res si se potrdudila. Meni največ problema prestavlja srberna smreka; v bližini je ena sama, pa me je vedno strah , da me bodo dobili, za tisto eno vejico.. Sem pa delala lepe venčke iz pušpana, dokler ga ni zmanjkalo. Izdelala sem venček iz borvovničevega zelenja, na katerega sem "napištolila" posrebrene morske školjke in lupine polžev. Ideja na hitro je tudi venček, obvit s svilenim trakom iz trgovine za šivanje. Izdelala sem venček, okrašen s slaščicami, ki so ga oskubili v treh dneh. Venček na vratih iz jelke in malih čokoladnih bombonov, zavitih v barvaste papirje ( kroglice) iz intespara smo imeli lani. Letos bom (najbrž) imela venček, ki bo v celoti oblepljen s plodovi. ( mandlji, orehi, zvezdasti janež). Videla sem krasen venček, oblepljen z neuluščenimi arašidi, poškropljenimi z zlato barvo in dopolnjenimi z zlatimi angelskimi laski. Nekje imam zlomljen venček iz breskovih pešk, šipka in vejic trte. Venčka iz protja, okrašenega z vrtnicami iz kuruznega ličja in zlatih zvezd iz gline, pa mi niso dovolili obesiti na vrata. Ker je preveč žalosten. Zdaj, ko lahko brskam po internetu, se je najtežje odločiti, vsak dan nova ideja. Želim vam veselja pri tem delu in prijetnega pričakovanja, saj advent pomeni pričakovanje ! frina

vesn@  

član od: 27.3.2006

sporočila: 59

29. nov 2006 15:56

probaj narediti iz testa jaz sem ga vceraj recept je na portalu vesna kovačič

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

29. nov 2006 16:05

Ne, nisem bila čisto sama - za izrezovanje lesenih delov (božiček, sani, jelenčki) ponavadi angažiram moža ali pa očeta, vse drugo je pa moje... Tisto, Vanya, kar visi z božička, so paketki z darilci za vsak dan do božiča (24). Sin je vsak dan enega odrezal dol, zdaj, ko je božiček brez paketkov, ga pa ponavadi obesim kam za okras. Kar zadeva srebrne vejice na venčku, pa jaz koristim zveze v eni cvetličarni, in pri njih nabavim veje, mislim da nordijske smreke ali jelke, ali nekaj takega. Rabutat hodim samo pušpan, pa še to k tašči. Pred leti, ko so sosedje podirali smreko na dvorišču, sem imela vej za izvoz, takrat sem si tudi privoščila girlando na vhodnih vratih, žal pa še nisem imela digitalca in je slikica samo v albumu. Se pa spomnim, da sem eno leto krasila venček z medenjaki. na začetku je bil lep, proti koncu adventa pa so bili piškotki vsi poglodani od ptičev (no, saj se nisem nič jezila...) pa tudi okraske iz slanega testa sem že uporabila, pa se na zunanjih vratih ne obnesejo - vlaga jih je zmehčala in so moje krasne testene zvezdice poslatle lepljive in popadale dol. Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti