Kako perete kuhinjske krpe?

ditka  

član od: 25.11.2004

sporočila: 39

tema odprta - 20. nov 2006 11:18 | ogledi: 6.210 | odgovori: 26

Pozdavljeni!

Jaz ob kuhanju na krpe žal nič na pazim in so zelo umazane.

Po nasvetu nekaterih sem jih čez noč namakala v varekini in nato "ven skuhala v stroju", a žal se madeži niso odstranili. Na krpah so še vedno sledi olja, r. vina, sadja....

Prosim za vaš nasvet pranja krp.

Lep dan želim!

ditka

masenka  

član od: 14.8.2003

sporočila: 170

20. nov 2006 11:32

Hmmm, jest počakam, da se jih nabere vsaj za pol stroja in jih skuham s persilom..... meni gredo fleki ven.... redko kateri ostane.... ampak se v nekaj pranjih tudi najhujši izpere...

neznan uporabnik

20. nov 2006 11:34

Če je madež že večkrat zapran in prelikan bo šlo težko vse ven. Jaz perem belo perilo in kuhinjske krpe na cca 75-95 oC, ponavadi s pralnim praškom za belo perilo (Dash, Persil, Ariel) in če krpa res ni zelo umazan in madež ni zapran ponavadi gre vse ven in skoraj nimam teh težav. Ponavadi pa če se le da imam krpe za bolj umazane stvari in manj umazane stvari ter nekatere boljše s katerimi prekrijem lahko tudi pecivo. Za te umazane, ki so namenjene bolj umazanem brisanju pa se tako ne sekiram, če v njih ostane kakšen madež. l.p. Tedi tedi

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

20. nov 2006 11:41

Tudi jaz se ne sekiram, ker niso snežno bele in na videz čiste. tudi meni s kuhanjem ne gre vse ven... Pri meni so krpe za brisat. vso svinjarijo in vso mokroto po pultu. Ko so preveč umazane, jih vržem proč, kupim nove, pa je...

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

20. nov 2006 12:05

se podpišem pod lidkino mnenje. Kuhinjske krpe pri malih otrocih, saj veste kako to gre. Se polije čaj. Prvo kar je pri roki je kuhinjski servet,... Sem pa opazila, da se s pranjem madeži sperejo in jih ni več. marelica

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

20. nov 2006 12:18

Kadar perem kuhijnske krpe jih vedno čez noč namočim v vroči vodi in celo merico praška.Zelo umazane oziroma madeže pa poškropim z meglio universale in zvijem ter dam namakat ,vedno uspe so čiste.Vedno pa pazim da krpe perem ločeno od belega perila,da belo perilo ni sivo za kar so krive barvne sarvjete.Pa še to ko je sarvjeta mokra jo vedno posušim in suho hranim v škafu ki ga imam samo za namakanje sarvjet ,ker mokre sarvjete ponavadi zgledajo potem ko se posušijo (tiste ki se samo vržejo na čakanje)kot da so plesnive in trde, pa še smrdijo . LP Bogomira Bogomira

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. nov 2006 12:33

Lahko imaš tisti rozasti izginajoči odstranjevalec madežev, lahko madeže premažeš s kakšnim drugim odstranjevalcem, lahko tudi z gelom za ročno pranje posode....po nekaj pranjih se bodo madeži oprali. Če se ne bodo po prvem, nič hudega, se vsaj vidi, da se jih uporablja. Škoda energije za perfekcionizem kuhinjskih krp. Samo imaginarni liki v tv reklamah imajo brezhibno čiste kuhinjske krpe. Realni liki imamo oprane in zlikane krpe in to nam zadošča. Kuhinske krpe so potrošni material in v vsakem primeru bodo čez nekaj časa zbledele, madeži pa tudi. Je pa res, da če jih boš namakala v varekini, bodo zbledele prej, pa vlakno bo hitreje uničeno in stanjšano in krpe bodo prej luknjičaste. Vendelina jr.

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

20. nov 2006 12:52

Najprej pobrišem s čistilno gobico- spužvico, nato uporabljam kuhinjsko krpo. Moje so bele kot sneg, če pa se slučajno zgodi da ostane kakšen madež gredo ponovno v pralnem stroju. lp Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 20. nov 2006 12:52:35

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

20. nov 2006 13:35

Odkar uporabljam za brisanje največje packarije v kuhinji papirnate brisače, tudi moji kuhinjski prti niso deležni prevelikih flekov. Če pa jih že dobijo, gredo lepo dol s pranjem na 95 stopinj v pralnem stroju. Ali pa kot pravi Anamarija, če madeži ne gredo dol, ponovim vajo, pa jih operem ponovno. Gobica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

20. nov 2006 14:17

Kot sem že nekoč napisala, moj fetiš so kuhinjske krpe in zato jih čuvam, pazim in mazim. Za sprotno brisanje packarije uporabljam vileda krpe in tiste krpe (rumena, modra, oranžna). Po uporabi to krpo operem pod tekočo vodo, dobro ožemem, da ni preveč mokra in da ne smrdi. Po enem - dveh tednih itak roma v smeti. Kuhinjske krpe pa uporabljam za bolj čiste stvari. Pozdravček!

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

20. nov 2006 14:49

Jaz imam nekaj "lepih" krp (za prekrit steklokeramicno plosco, ko ne kuham, za podlago kosarice za kruh, prekrivanje testa med vzhajanjem), ostale so pa "heavy duty"; ko se "lepe" popackajo s cim, kar ne gre dol z navadnim pranjem (samo izjemoma perem na vec kot na 60", tudi belega perila ne kuham), jim enostavno "znižam čin" in imam izgovor, da lahko kupim nekaj novih - ker so mi tudi malo fetiša. Papirnate role se mi zdijo malce neekoloske, da ne govorim o tem, da jih moram pospravljat na varno, ker mi jih sicer macke umorijo na grozovit nacin:))) Pri nas doma so imeli kupe kuhinjskih krp, v katere je bil njega dni pakiran prašek Faks Helizim - a se ga še kdo spomni?, tiste so potem prali in prekuhavali do neskoncnosti, dokler niso bile ze cisto prosojne... pa gotovo bi se v ozadju kaksne omare nasla se kaka cela skladovnica:))) lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti